zasušení u kozy

chov ovcí a koz...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zasušení u kozy

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak si nevím rady jak zasusit Mašu. :smutek: Ostatní kozeny už skoro jsou. Jenže Mášu jsem koupila loni zasusenou.ikyz asi špatně.nepripoustela jsem aby se dala trochu dokupy,na jaře šla na pastvu do hor,ale v lete jsem ji musela prevezt domů,nalilo se ji veminko k prasknutí.když jsem podojila v jednom struku mela nejspíš zastaralý zánět.tak jsem dojila denně a mazala.kdyz mela už mléko přestala jsem dojit a snazim se ji zasusit.ale mléko se ji stále pravidelne tvoří.jednou za týden musím oddojit.nemá ho tvrdý ale plný a spatne se ji chodí,protože má velký a dlouhý veminko.ted by mela byt přípustena a porod začátkem února.nevim co s ni.nechci aby se ji pak zas udělal zánět tím ze ji tam necham mléko...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zasušení u kozy

Nový příspěvek od přezdívka »

Pokud je březí, tak by se měla postupně odstavit sama. Porod začátkem února by znamenalo před vánočními svátky být na sucho. V nejhorším začátkem ledna. Dojte dál v nastaveném intervalu. Omezte ji přístup ke šrotu. Zelené zatím nelze nijak omezit. To by musela být ve chlévě na senu.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zasušení u kozy

Nový příspěvek od Jamarov »

Teď ji stejne nemam kam zavřít,právě že ostatním jde rapidně nadoj dolu takze zasusit je hračka,až na jednu v nejlepší laktaci,ale i tam je to znát.jen u téhle není vůbec rozdíl,stejné jak v létě. Už to ze sama nasadila mléko,ani kuzlata od jiných koz u sebe neměla,ze by třeba hormony... :nevim: Tak tedy počkám co se bude dít až budou jen na senu.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zasušení u kozy

Nový příspěvek od oreb1 »

Dojte jednou za týden, ale ne úplně, něco tam nechte. Ještě je čas, taky se to asi zlepší, až se ochladí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů