Operace očí

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak mám 5 den po operaci šedého zákalu a jsem rád,že se mohu sem na chvilku podívat.Bylo to sice s problémama,protože otekla sítnice a tři dny jsem viděl na operované oko pouze mlhu.Měl jsem vztek,protože operace měla trochu nestandartní pozadí,ale nyní už VIDÍM a o té operaci až někdy jindy,nemám k PC chodit,tak mizím.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Javorka »

:udiv:
Děkujeme panu Bystrozrakému za dobrou zprávu.
:potlesk:
:433:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak to jsou uz dobré zpravy Koutaku :ruzicka:
tohle téma jsem ani nepročítala,až dnes.
Tomu mojimu nejmladšímu Františkovi4roky minulý týden naměřili 7a4dioptrie,začal na jedno oko pomrkávat tak jsem ho vzala na oční.Ve středu by mel už mít hotové brýle.To horší oko se mu bude zakryvat. No je to velký ďáblík ale brýle jsou dost pružné a hlavně se na ně těší. Což je pro me nejdůležitější,že se mi podařilo ho tím nadchnout aby to nenegoval.Ještě že byl napsán a natočen Harry Potter :vytlem:
Nevím jaká je šance že se to zlepší,ale vím o par lidech co to tak měli a v 15bryle mohli zcela odložit. Každopádně jsme z toho byli nejdříve smutný,ale na druhou stranu,pokud je řešením používání brýlí tak je to to nejmenší. Jsou mnohem horší problémy a nemoci a řešení neni tak snadné.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Javorka »

Jamarov, náš Matyáš má také brýle od 4 let. Začalo to taky mrkáním. K dioptriím má ještě astigmatismus. Po nějakém čase se mu to zlepšilo. Brýle nosí hlavně do školy, doma moc ne. Tvrdí, že bez nich vidí úplně stejně. Moc tomu nevěřím. :nevim:
Tyhle malé děti si naštěstí na brýle lehce zvyknou a neberou to jako nějaké neštěstí. Matyáš je proti Františkovi bábovka, zatím moc brýlí nerozbil.
Spíš je každou chvíli hledáme a pořád čistíme, protože jsou neustále upatlané.
:433:
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od růžička »

Javorko je dobře,že doma moc brýle nenosí,ikdyž třeba nevidí všechno úplně do detailů.Oči se tak musí namáhat a trénovat a nezpohodlní oční svaly.AspoŇ tak mi to vysvětloval dr.očař,starý praktik.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Hhippie »

Jamarov: Ty jsi takova velka sikulka, jak to s temi detmi zvladas! To je to nejtezsi, namotivovat dite, aby nosilo neco, cim bude “jiny” mezi ostatnimi... :souhlas:
Chudak maly, byl skoro slepy... to musi mit radost, ze vidi!! :souhlas:

Ruzicko: urcite mas pravdu! Mozna jsem to ti uz rikala...: Jednou po doporuceni od lecitele jsem zacala provadet kazdy den jednoduche cviceni a po nekolika tydnech si oci zlepsila natolik, ze mi prestaly pasovat stavajici bryle. Ale protoze nevim o zadnych, ktere by umoznovaly postupnou korekci zraku, musela jsem toho nechat a nechat zase oci zkazit do puvodni podoby... kdyby byla moznost zit nekolik mesicu mimo civilizaci, kde bych nepotrebovala do detailu videt, nebo existovaly bryle, kde by si mohl clovek sam po ctvrt dioptrii snizovat dioptrie, verim, ze bych se byla schopna pravidelnym cvicenim vylecit zrak.. :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Javorka »

Také mě doktorka potvrdila, že když nenosím brýle, tak si oči vlastně cvičím. A sama to mohu potvrdit. Přečtu bez brýlí kolikrát i to, co můj muž sotva s brýlemi. On brýle vůbec neodkládá. Maximálně střídá silnější a slabší.
:433:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Jamarov »

No to si mě Javorko uklidnila :)) Jestli Matyáš moc brýlí nerozbil tak to abych začala šetřit :vytlem:

Hippie děkuju :stydim: Motivace je pro me základ výchovy,ale s dcerou jsem docela v koncích. Čím je starší tim je větší flegmatik.Jeste větší než tatínek,takže trpím :vytlem:
Jinak František ještě na brýle čeká.taky se těším na jej reakci až uvidí.
Je snadnější prijit na to když nevidí na blízko,ma neteř ve 20dostala brýle 2dioptrie a byla děsně překvapená jak je vše ostré,představ si,ze špatně viděla celé dětství a myslela si že je to tak normální,dětské prohlídky tohle nikdy nezjistili.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od arus »

Kouťáku, dnes byl na operaci šedého zákalu můj brácha. Podle doktora, to dopadlo dobře. Je něco, co bys mu doporučil, na co si dát pozor při rekonvalescenci?
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Kouťák »

Rekonvalescence je jednoduchá.Nosit černé brýle,nesmí se tam dostat voda,což je nepříjemné,že při mytí obličeje si musí dávat pozor,ale to je jen 3 týdny.Hlavně ať nosí černé brýle při sledování televize a PC.Já už to mám za sebou.Nyní 25.2. jdu na poslední kontrolu a uvidím,zda dostanu brýle,nebo jen na to neoperované oko.Tam mám asi 1/2 dioptrie.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Janina »

Brýle na půl dioptrie na jednom oku. :andel:
Přílohy
718CF180-22AB-444A-B2FF-3B312D814738.jpeg
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Operace očí

Nový příspěvek od Nirrti »

Mám odoperovaný šedý zákal už asi 20 let - není pravda, že to postihuje jen starší lidi. U mě se projevil jako důsledek mého hlavního onemocnění, už mám za sebou i laserový zásah u druhotného šedého zákalu na obou očích. A musím zaklepat, zatím se to drží. Ovšem, mám monofokální čočky, takže na čtení a PC brýle. Ono při rekonvalescenci se musí dát hodně pozor - tmavé brýle, neshýbat ani k zavazování tkaniček, ale dřepnout, kvůli tlaku do očí, netahat nic těžkého, kapat předepsané kapičky atd.... Já viděla celkem dobře, ostře hned, jak mi sundali krytí oka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů