Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Někdy se zadaří a vajec je 5 (i s kachním), ale většinou jsou 3 nebo 4. Hlavně nesou loňské dvorkové a kvočna.
:433:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Musím se pochlubit. Ráno jsem viděla sedět malou stříbnou vlaštičku v lísce se slámou a skutečně tam pak bylo první bílé vajíčko. Hurá!!!
Pak jsem šla po zahradě a v trávě bylo další malinké vajíčko. Tentokrát světle hnědé, tak to asi snesla oranžová vlaška (měla by mít taky bílé, ale násadové vejce bylo světlounce hnědé).
To mě holky udělaly velikou radost.
:potlesk:
DSC03974.JPG
DSC03978.JPG
Ta růže obří a vajíčka mrňavá. Váží dohromady 75 g.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Jejda, to je krása Javorko. :slunce:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od xchipsy »

Začala mi kvokat jedna žlutá vyandota :hrabeti: Už předevčírem večer, když jsem zavírala kurník a sbírala vajíčka, mi bylo podezřelé, že dřepí v hnízdě - ale nechala jsem ji tam, protože už dřív to udělala jedna hempšíra, já ji vyhnala a pak jsem druhý den našla rozbité vajíčko pod hřady :nevim: Tak jsem si říkala, že asi šla snášet pozdě a nechala ji tam. Jenže ona tam dřepěla i včera, to už jsem ji přes den během čištění trusného stolu vyhodila ven a na noc ji posadila k ostatním na hřady. Dneska ráno při pouštění slepic na chvíli vylezla s ostatními ven, tak si říkám, je to dobrý..Jo, leda prd, zase zalezla.
Tak jsem pročetla kde co, jak ji "odkvokat", drastické metody typu vykoupat ve studené vodě nebo pověsit v koši na strom se mi příčí, tak jsem ji zavřela do prázdného kotce v králíkárně. Jenže ona tam neskutečně řve (takové to typické kokokokodáááák...) - je to normální? :udiv:
Doporučuje se nechat zavřenou 2-3 dny, ale já každý den hejno pouštím na zahradu - nebude problém, že uvidí ostatní, jak tam kolem ní chodí? Nemám ji radši zavřít do plast.přepravky a dát do chlívku po prasatech?
Co s ní v noci? Mám ji nechat zavřenou oddělenou od ostatních a nebo ji posadit na hřady? Jenže to bych pak asi ráno musela hned na rozednění naběhnout do kurníku a zase ji odlapit, aby nevlezla na hnízdo, že?
Děkuji za případné tipy a nápady (prosím mimo těch "nechat sedět a dát jí vajíčka", to nechci)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Me se osvedcilo ji poradne nakrmit a nenechat zespoda zahrat, beton nebo zavesena klec se hodi... do tri dnu vzdy prestaly, dodat bikovinne krmeni a nekdo kdysi radil acilpirin do vody, to ja nezkousela...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak řvát už přestala, dala jsem jí tam vodu a směs pro nosnice. Králíkárna má dřevěnou podlahu a na tom je (jen teď) položený tvrdý karton. Nějaké závratné teplo jí tam nebude (ani tam nesedí, stojí a chodí po kotci a chtěla by proskočit pletivem ven..)
Ale nevím, jestli je dobré, když pak odpoledne pustím ostatní, že se takhle uvidí, tak nevím, jestli ji radši nezavřít do toho chlívku...? :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Taky se dává na beton pod košík, věší do pytle, manžel ji pěkně potopil pod vodu a opravdu přestala.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Myslim ze po jednom dni by se jeste mohla mit tendenci vratit na to hnizdo, ja bych ji klidne nechala v ty kralikarne koukat na ostatni. Ze rve je normalni, nam nektere rvou a nektere naopak delaji, ze nejsou, prikrcene tise cumi, to se lisi podle slepice a jeji povahy. Ze chodi je moc dobre, lepsi varianta nez kdyz sedne do rohu a chce sedet.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

A opravdu kvoká? Ten popsaný hlasový projev, mi na to nesedí.
Co pod ní dát nějaké studené dlaždičky, aby se chladila?
:433:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Hlasovy projev takovyto mi dela slepice kdyz snese vejce a vyleze z kurniku, ale ja slepici rec fakt neumim a po pismenkach se blbr pozna, co tim clovek mysli... ale pokud se vraci na hnizdo a nenese, tak kvoka...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od xchipsy »

Ano, takhle se ozývají (ale jen některé) když snesou vajíčko, tahle seděla v hnízdě jako pěna, když jsem ji nesla do králíkárny, tak mi v náručí dělala takové roztomilé ko ko ko ko..a "řvát" začala až jsem ji strčila dovnitř a zavřela za ní dvířka. Vydržela asi deset minut, pak už byla zticha (teď je taky zticha).
Jestli opravdu kvoká nevím (ptala jsem se jí, ale nechtěla se o tom bavit :vytlem: ale soudím tak podle toho, že dřepí dva dny nonstop v hnízdě - co by tam asi jiného dělala? :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Ještě by se měla natřásat, nafukovat, nebo jak to mám popsat.
:jakoby:
:433:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak to nedělá. Seděla tam jak pecka a když jsem pro ni natáhla ruce, tak mi nasekala zobákem :)) (ale počítala jsem s takovou variantou a měla jsem rukavice)
Aby v králíkárně neseděla na zemi, tak jsem jí tam udělala malinký hřadík (jen laťku na hranolcích) a dvířka přehodila kusem staré mikiny, aby jí nebyla ziminka :souhlas:
Uvidím ráno, jak se bude tvářit (večer se teda tvářila značně nasr*ně) a kdyžtak až budu odpoledne pouštět ostatní, tak ji zkusím pustit. Kdyby náhodou nabrala směr kurník-hnízdo, tak holt půjde ještě na samotku (nebo na špalek? :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Já bych jí dala čas, kolikrát to vypadá, že začnou kvokat a pak z toho nic není. Přejde jí to a zase ponese. :usmev:
:433:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak že nesnáší, to by mi až tak nevadilo, jako to, že celý den dřepí v tom hnízdě - jednak zabírá zbytečně místo ostatním a druhak nežere a nepije.. No teď už je to jedno, od včera je na samotce, uvidím, jak se bude tvářit dneska a kdyžtak ji odpoledne zkusím pustit zpátky..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Vypadá to,že budeme mít kvočnu.Sedí na hnízdě vydává zvuky.Když jsem se šla podívat co se děje načepýřla
se zakřičela a chtěla mě zobnout.Nechám ji a uvidím co se z toho vyvine.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Vyvinou se kuřátka. Jaro je tady. :usmev:
Slepi33
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2019 14:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Slepi33 »

Bosorka Jana píše: 04 črc 2019 20:35 Rychle slepici odkvokáte když kvokání podchytíte zavčas. Když už je rozsezená, bude vám to trvat déle, ale jde to. Kvočnu oddělte, nejlépe jí dát do drátěného koše a přikrýt něčím, aby na ní nepršelo. A zavěsit na lanko na strom. Zdá se to být kruté, ale je odzkoušené. Slepice nesmí mít teplo pod sebou a jak se houpá na ladě, tak jí větřík ofukuje. nechat jí tam dva dny (nesmí na ní svítit slunce) a je po kvokání. Po 10 - 14 dnech vám začne opět snášet.
Když slepice kvoká napusťte do sudu 5cm vody a dejte jí tam na celý den. Do vody si nesedne a když bude stát celý den na nohách, tak jí kvokání brzy přejde. :)
Slepici dát do pytle, pověsit na větev, bidlo apod. Když jdete kolem, trochu s pytlem zahoupat. Slepice nemá pevno pod nohama, navíc se to s ní houpá, je nejistá a kvokání ji také brzy přejde.
Zdroj interner

Vážená paní, myslíte, že se tímto dopouštíte týrání zvířat?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Já? :vytlem: Nikdy jsem nic takového nedělala. :usmev: Dole vsuvka, zdroj internet.
Nečtěte mezi řádky to, co tam není.
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

Bosorko, když nebudeš chtít kvočnu, protáni kvokající s lepici troubou. Není to tyrání a přestane kvokat. Bacha aby to nebylo přenosné...
:)) :)) :))
:nitraner2:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů