Drobnochov - definice

Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Drobnochov - definice

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Ahoj
Dnes jsem tu měl úředníka z ŽP který zkoumal smrad a způsob likvidace nebezpečných odpadů. Zatím se vše vyřešilo v pohodě, ale ? Tušíte někdo jak správně vyložit definici drobnochovu ? Nedokázal to ani on. Jde o to, že jsem a chovám v zástavbě kde je drobnochov povolen, ale někomu se to nezdá a nechává přezkoumat jestli nepřekračuju hranice. Vím odkud vítr fouká a nabídnu jim kontrolu že stavebního. Tím se ale problém nevyřeší protože se jedná o spory starší než jsem já.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od Jan »

asi záleží i na územním plánu a vyhláškám obce/města. Třeba u nás má kousek ode mně soused v úsemním plánu sice chov drobných hospodářských zvířat v rámci drobných staveb, ale usedlost je kolaudována jako farma, má tam chlévy pro krávy, prasata ..... Já třeba toto nemám a v minulosti tu měli všichni krávu, nebo aspoň kozu. Chlévy už jsou dávno zrušený, konstrukčně to domkaři měly jako pokračování obytných místností. Teď s krávou nevim, i když ta tvoje je taky drobná né ?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dohledával jsem na netu co se dalo a je to jak místní vyhláška. Chov pro vlastní potřebu bez ničeho bližšího. Běžně se udává chov drůbeže, králíků, ovcí, koz a koní, občas tam píšou i skot.
Ouředník shledal že zvířata jsou v pohodě, chtěl jim vylepšit velnes :vytlem: a doporučil je za mokra nepouštět ven :nevim: aby nešlapaly v blátě. Půlku měkkého výběhu mám vysypanou štěpkou.
V sousedství mají všichni drůbež a psa, i stěžovatel. Jenže poslední hláška přes plot byla, že vůbec nechápou proč kozám dovolím ožírat jejich smrky a ořešák co k nám lezou přes náš plot :nevim: . V minulosti byl problém s naší hruškou, padaly plody k nim pod smrky. Z jejich hrušky k nám určitě nic nepadá protože pod ní nic na naší straně není (holky to sežerou). Taky jsem vytahoval z jejich kompostu šlahouny dýní k nám za účelem se obohatit o jejich plody :vytlem: . Občas se dost bavím tím co z nich vypadne, ale jen do doby než začnou být nebezpeční. Když mají na návštěvě mladý tak nám jejich vnoučata lezou po plotě jen aby zvířátka vyděly, to je cajk, ale jinak je to všechno špatně :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od Janina »

Ja bych viděla drobnochov jako chov pro vlastní potřebu, ne za účelem výdělku. A potřeby jsou individuální.
A sousedé jsou různí, že. Chce se mi napsat, někteří blbí a jiní pitomí. Slovy klasika. :vytlem:
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od pamijo »

Souhlasím, sousedi jsou různí, už jsme měli udání na stavebním úřadě i na veterině. Asi nám závidí tu práci okolo zvířat :blazen: , protože na výdělek to rozhodně nemáme.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od Jan »

takže tady se míchají jablka a hrušky. Jedna věc je drobnochov - prvně, pokud to nějakou dobu provozuju, je to pokojný stav. Příklad, pokud mam krávu 20 let a přistěhuje / změní názor soused, je tzv pokojný stav to (a přiměřené místním poměrům), že je tam ta kráva. Pokud si domů přitáhnu 3 krávy, bude tam smrad jako v ... pokojný stav bylo to bez krávy a pak když se někdo ohradí, asi to bude v neprospěch krav (pokud to ovšem není na konci vesnice a neprovozuju tam pastvu dobytka na typu pozemku k tomu určeném). Další věc je sledovat obecní vyhlášku a v případě regulace v můj neprospěch OKAMŽITĚ jednat (možná si vzpomenete na stopařův průvodce galaxií a vyjádření byrokratů , že oznámení o demolici Země bylo rok na mezigalaktické vývěsce :) ) , pokud tomu nerozumíte, jsou bezplatné právní poradny , nebo se prostě stačí napsat odvolávám se a pak to doplnit.

Druhá věc jsou to okousávání větví - teda platí , dle § 1016 NOZ odst. 1 , pokud přesahují větve , nebo kořeny od souseda, je vhodné ho požádat o nápravu, pokud nereaguje, jsem oprávněn to ve vhodnou dobu (vegetační klid) užezat / ukopat. Pokud je plod / listí na stromě , patří majiteli stromu, pokud spadne (ano , i bordel jako listí, ne jen oříšky) , je to majitele pozemku, kam to spadlo.

Předně říkám, že je to muj názor a názor soudu může být jiný. Nejsem právník, jen si furt něco čtu.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od oreb1 »

Myslím, že drobnochov nikde definován není. Je to pro každého něco jiného a dokud není zákonná definice, nemůže nikdo prohlašovat, že jen jeho vysvětlení tohoto pojmu je správné. Takže v případě DADa je správná DADova definice, ať už je jakákoliv :usmev: . Pokud definice v zákoně není, nemůže se jí nikdo ohánět a druhého nutit k tomu, aby svou definici přizpůsobil jeho :vytlem: . Obvykle se drobnochovem myslí chov, který je zájmový nebo vedle této činnosti má chovatel i jiné příjmy.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobnochov - definice

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pravda jako vždy bude někde uprostřed.
Registrovanou stáj mám od roku 07.
Oficiální tzn. podepsaná stížnost dosud nebyla řešena žádným úřadem. Teď tu byl úředník sám a bez nahlášení. Podle mně je lepší ho pustit hned než dělat ofrky. Krávu mi všichni sousedi odsouhlasili na roční zkušební dobu. Ta již dávno uběhla. Jediné co jsem porušil je, že si beru jedno zvíře na repas a prodej. Po prodeji další. Tohle s těžkým srdcem klidně opustím. Jsem na hranici obce. Pást mohu jen kozy. Nic nedávám zadarmo.
Jak jsem pochopil tak s daným sousedem jsou občané problémy od druhé světové války.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů