HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

To,že holub odhání dravce normální není,ale příroda se mění,některá zvířata se přemnoží (díky člověku) a zvířata v ní si musí umět poradit, pokud chtějí žít.Je to rovnováha,kterou člověk nedokáže nikdy ovlivnit,ale neustále do toho "vědátorsky" zasahuje.Tak přemnožení hrabošů ovlivnilo přemnožení pernatých dravců a když se hloupej holub bude bránit , tak pojdou dravci hlady,přemnožil se kormorán a kde se vzal,tu se vzal, Orel křiklavý a žere mladé kormorány.Je to přírodní kolotoč a pokud by do toho člověk neodborně nezasahoval,tak spousta druhů by ještě žilo viz Holub stěhovavý, kterých bylo na planetě MILIARDY a člověk je všechny sežral.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak zatím je to žádná sláva.. Modrý s červenou měli dvě holoubata, jedno po cca 4 dnech uhynulo. Druhé je pěkné, silné.
Pipka s černým 1 holoubě, druhé vejce čisté.
Zrzka s Maďarem 1 holoubě, druhé vejce čisté.
Rysi 1 holoubě, druhé vejce čisté.
Modrá s Hrdličkou obě vejce čistá.

Dnes se chystám strčit do "párovací králíkárny" křivoprsťáka, akorát se pořád nemůžu rozhoupat, se kterou samicí - buď modrá pruhová nebo stříkaná. Samec je kusan, samice modrá pěkná kulička, stříkaná spíš taková atletka jak pošťák... Tak nevím, jestli dát k sobě velkého s velkou a nebo velkého s malou :nevim:
Stále mi tu zůstává lichá moje černobílá (a po spárování křivoprsťáka zůstane druhá lichá jedna z těch dvou výše uvedených). Nevím, jestli v dnešní době někde jezdit a shánět samce a nebo to klepnout na polívku... :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak při čištění holubníků vše ok, odpoledne Pipky holoubě mrtvé :smutek:
Ale tenhle sourozenecký pár stejně musí z kola ven, k černému strčím tu modrou a Pipka buď půjde o dům dál, nebo do mrazáku :nesouhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

I toto je začátek holubaření.Pokud se nevyselektuje chovné hejno,aby vše klapalo, tak to trvá několik roků. Xchipsy ber to tak,že jsi chovné hejno převážně nakoupila a nikdo neprodá to nejlepší.Zatím Ti to jde dobře a věř,že mohlo být ještě hůř.Já jsem se v tom plácal několik desítek let než jsem dokázal od páru 14 holoubat za rok.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

No, nakoupila, zrovna Pipka a černý je můj odchov :blazen: Samice seděla a starala se poctivě, ale samec je lempl, sedí, čumí, pak sleze a jde se předvádět před cizí holubicí... A dnes byla zrovna kosa jak sviňa :nesouhlas: Tak si myslím, že ustydlo..
Třeba ta červená (taky moje) s modrým, co jim sice jedno holoubě pošlo, tak se starají pěkně, sice už ho taky nechávají přes den samotné, ale je pořádně nakrmené.
Modrá s Hrdličkou, tam si myslím, že se něco pokazilo hned na začátku, seděli tak nějak "aby se neřeklo", nejdřív si do hnízda natahali milion větviček a pak seděli tak, jakoby je to píchalo do zadků :smutek: Tak si myslím, že vajíčka možná nebyla neoplozená, ale spíš se nezačala vyvíjet..
Zítra udělám pořádnou čistku, ikdyž se mi prostě někteří líbí (vzhledem, povahou atd...), tak nejde prostě si nechat všechno. Mám zájemce na tu černobílou lichou holubici, pán má na prodej samce, tak to vyčenžuju. Křivoprsťák půjde do mrazáku, možná i Hrdlička (je sice velikej, ale postavu má na kinga blbou).. Možná udám i dvě červené (jedna mlaďounká, druhá by byla asi Pipka - tu spárovanou s modrý si nechám, navíc teď i musím, když mají holoubě :usmev:
Sice to letos nebude s počtem holoubat žádná hitparáda, ale lepší je mít spárované kvalitní kusy, než se v tom plácat (což se v tom budu plácat stejně :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Pipku neeeee, ta je nejvíc boží holub, jakýho jsem kdy viděla!!! :vytlem: :stydim: Kdybych byla blíž, zajela bych si pro něj a měla ho (jí?) doma jako slepici :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak už jsem zde dlouho neholubařil,ale nyní končí veškerá legrace u mého volného chovu.Sokol sežral dvě mláďata a vychutnal si je nedaleko holubníka.Jednoho na dvoře před verandou a druhého na louce za plotem.Zavřel jsem holubník na tři dny a Sokol odtáhl neznámo kam a nebyl ani fotopastí zachycen.Otevřel jsem holubník a každý druhý den zmizelo jedno holoubě,ale nenalezl jsem nikde ani peříčko.První líheň 6 ks. letošních holoubat zmizela celá.Nyní začala vylétat druhá líheň 8 ks.,holoubat a tak jsem včera opět zavřel.Odpoledne při práci na zahradě jsem slyšel z velké výšky hlas KR-KR.Dlouhá léta jsem myslivčil,ale tento hlas neznám.Po malé chvilce jsem viděl dva dravce jak ženou do lesa dva hřivnáče.Velikost orla mořského kterého znám,ale zbarvení jiné.Večer doma jsem si pustil všechny dravce a jejich hlas.Mé zjištění bylo,že to je Orel skalní.Prohledal jsem internet,pozorování ptáků ,ale v našem kraji jsem zjištění Orla skalního nenašel.
Dnes se mnou nebyla žádná řeč a věnoval jsem se zjišťováním,zda to může být Orel skalní.Prohledal jsem opět internet a zjistil jsem,že je ochranáři vypustili někde na Moravě,ale pořád jsem nemohl pochopit,proč na internetu není ani jedno pozorování na Třeboňsku.Začalo telefonické zjisťování u známých ornitologů,ale tam jsem se dozvěděl pouze,že lokality jsou tajné.Zavolal jsem také bažantníkovi,který obsluhuje bažantnici za lesem asi 500 metrů od mé chalupy.Po vyslovení názvu Orla skalního,co jsem se dozvěděl nemohu sem ani napsat a bažantnice končí s chovem bažantů.Mé zjištění je tedy,že tam mám párek Orlů skalních,kteří loví v páru a dosahují při letu střemhlav i 300 km/h.. To je konec volného chovu holubů.
Měl jsem vztek,že jsem se nic od ornitologů nedozvěděl a vzpoměl jsem si na nejznámějšího Třeboňského fotografa zvířet Rndr.Ševčíka,se kterým se osobně znám a tak jsem ho zadal do PC a viděl jsem jeho krásné fotky Orlů skalních a i článek, že je vyfotil v okolí Třeboně.Myslím si,že tentokrát je to konec mého volného chovu.
DSCN1906.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Vlci, orly, britiš cigiš, korona, a z babišlandu bude země spálená...
Kurva dobré vyhlídky, a prý revoluce aby jsme se měli líp.......
:nitraner3:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak to je síla. Já myslel, že jeho přirozený stanoviště jsou hory :smutek:
Včera jsem mluvil se známým myslivcem a taky říkal, že jednoho někde viděl, jen si nevzpomenu kde, zeptám se. Koukal jsem jako blázen a teď teda ještě víc :plac:
:PavelIV:
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak:
Přijedem s Kondorem na pomoc. To by bylo aby si Kondor neporadil s Orlem. :))
P_20200414_194019.jpg
Startujeme....
P_20200414_194041.jpg
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, to je tedy pech! :nesouhlas:
Mě by zajímalo, jestli někdo předem přemýšlí (mozkem!!), před tím, než se rozhodne něco někam vypustit a jakože zachránit (často nepůvodní)... protože mám pocit, že spíš ne... nevím, co je tohle za pokusy, ale neměla by náhodou zvířata zůstat, kde je jejich domovina? Kde by spíš prosperovala a nedělala škody? :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Každý predátor nějakou škodu někomu způsobý :nesouhlas: prostě se nažrat musí aby přežil, na druhé straně je úživnost daného prostředí teritoria, a tady se vždycky povede polemika jestli ještě jo nebo už ne :nesouhlas:
Tohle je vážně pech :nesouhlas:
Já jsem tu rád za poštolky, sovy a káni. Občas tu zahlédnou i krahulíka.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Nám pod okny každý rok vyvádí mladé párek motáků pochopů. Ani nevím, co žerou - bažanti jsou tu také a nevypadá, že by se jejich počet redukoval... ale samozřejmě nevím, kolik mladých každoročně vyvádějí... zajíc tu také pár máme. Ale pochybuji, že tahle místní populace by uživila mnoho dravců.. asi tedy žerou myši hlavně... ani po slepicích nejdou - teta má stabilně 10 kousků a sousedi si sem teď přesunuli asi 30, možná víc, a také nemizí...
Je to zvláštní. Také lišky chodí kousek od plotu lovit a je tu máma vídaná každoročně s mláďaty...přesto žádné slepice nemizí. A to je plot děravý a drží spíš silou vůle... těžko říct, podle jakého klíče chodí krást... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Ano, každý dravec nebo predátor se musí nažrat, problém je v tom, že nejsou blbí a dřív nebo ještě dřív půjdou cestou nejmenšího odporu. A tak vlci loví ovce místo jelenů, lišky slepice místo myší a orli holuby místo zajíců... :nevim: Mám ráda predátory včetně velkých šelem, ale holt prostě "vocaď pocaď".. Dnešní kulturní krajina fakt není místem, kde by mohly VŠUDE nebo KDEKOLI lítat vlčí smečky apod. Ochranáři křičí, mnohdy křičí i laická veřejnost. Ta ale - na rozdíl od těch ochranářů - většinou dokřičí ve chvíli, kdy jim divočáci zryjí zahrádku, orel popadne jorkšíra nebo potkají méďu navečer u popelnic u Tesca... :jizlivec:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,ta úživnost danné lokality je všude jiná.Motákovi stačí myši,nějaká rybička a ptáček.Liška pokud má co žrát,tak slepice nechá na pokoji jako u nás.Náš kraj rybníků uživí spoustu lišek.Jarní výlovy,podzimní výlovy,spousta vyder,letní vedra a úhyny ryb a tak většina lišek má nory kolem rybníků a co vydra nechá a co lekne,tak jim to stačí.Ke mě chodila a vodila si i liščata a vždy vše po vydrách sežrala.Čistí přírodu od mršin a jsou tedy u nás užitečné.Kde taková úživnost není,tak jde tam,kde se nažere.
S dravcema to je trochu jiné.Hledají přirozenou potravu,která u nás není a protože Kouťák se zbláznil a vypustil šlechtěné holuby,tak i když je Slezský barevnohlávek nejostražitější ze všech domácích holubů,tak holoubata mají smůlu.V žádném případě nemohu nechat barevnohlávky zavřené ve volieře,protože když vidím ty jejich radostné kaskaderské lety,tak bych jim to nemohl udělat.Rozhodl jsem se,že je nechám zavřené ještě týden až dochovají těch 8 holoubat,tak ty daruji jednomu mladému klukovi,který dostal k vánocům holubník na kůlu a už chová 3 plemena ve třech volierách.Jeho matka se na mě obrátila a chtějí mu dát barevnohlávky ode mě,protože o nich stále básní.Nechám si starou gardu a pokud přežijí, tak dobře a pokud ne,tak budu ležet na zahradě a budu se kochat ORLEM SKALNÍM.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,napsala jsi to naprosto přesně.Z Prahy se příroda dělat nedá.
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Zdeňku, tak to je velkoryse gesto :souhlas:

:nitraner2:
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak:
Řekl bych že přežijí, tedy tí přispůsobivy.
Koukam z okna a kolikrat by jeden nevěřil.
Doupňací hnizdej přimo před okny. A staři jsou mistři letu. Letej jako straky, a viděl jsem jej letět i stylem poštolky. 😉
Myslel jsem že je raněn. Sedl na střechu a pak sletel do hnízda. 😂
Tak se Barevnohlavci taky můžou naučit různé fígle, jen musej mít čas odhalit nebezpečí a poznat jej. 👍
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Opět s dovolením dotaz na Zdenka :ruzicka:
Během posledních několika dní jsem měla v ruce několik holubů (včetně výletka od páru červená+modrý, kterého už vypraskali z budníku a tak courá po venku s ostatními) a mám pocit, že jsou nějací hubení. Když ho držím v ruce, až moc zřetelně cítím prsní kost (nebo hrudní, teď nevím, jak je to u ptáků správně) . Přitom krmení mají de facto ad libitum, takže se můžou nacpat, jak je jim libo... Můžou to být nějací paraziti? Měla bych je odčervit? Bohužel tu všude lítají vrabci a hrdličky, vrabci lezou i do krmítka - a určitě tam "pustí" i nějaký ten bobek, tak je možné, že se holubi nakazili nějakými breberkami a proto hubnou? :udiv: :nevim:
Taky občas najdu v holubníku takový skoro až vodnatý trus, jsou tam normální "bobky", pak takové řidší a někdy i skoro voda (většinou zelená nebo tak nějak). Někde jsem četla, že tu zelenou barvu způsobuje, když je v krmení hodně pšenice (já jí do směsi dávám 20%), resp. když se holub nažere hodně pšenice - to už neovlivním, co si ze směsi z krmítka přednostně posbírají... Takového trusu tam není nijak moc ani ne každý den, třeba včera jsem čistila holubník a dnes je tam takový "stříkanec" jeden.. ("zadky" mají čisté, nejsou nijak "připosraní"..)
Předevčírem jsme vážili toho výletka, je mu měsíc a má 0,6kg, což se mi na kinga nezdá nijak extra hodně..
Za jakýkoli tip nebo radu předem děkuji :usmev:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,pokud tam máš průjem jak jsi popsala,tak v nich nemoc máš,ale jde o to jakou.Vyšetření trusu by to ukázalo,ale na to není nyní čas,protože nejprve je průjem vodný a zelený a poté krvavý a to už je na hraně úhynů.Tímto začíná každá nemoc holubů a tak poradit je hodně těžké.Můj názor je,že to je kokcidioza.Pokud by to byla trichomanioáza,tak když se podíváš do zobáku,tak tam uvidíš sýrovité povlaky.
Začervení u holoubat jde velice prudce a v trusu je vždy krev.Na trhu je na kokcidiozu nyní spoustu přípravků,tak ti MVDr.určitě dá to nejlepší,ale hlavně je nutné přeléčit všechny.Přeji ať tam nemáš nějaké horší svinstvo.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů