Statistický ouřad

Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Statistický ouřad

Nový příspěvek od Augenblick »

Před chvilkou mě pošťačka dovezla dopis z českého statistického úřadu, chtějí soupis zvířat k 1.4.2020 . Jsem zapsanej jako zemědělec teprve 3 rok,ale nikdy po mě tohle nikdo nechtěl. Jaký mám zvířata si stát přece zjistí z dat třeba na portálu farmáře...
Jediný co mě napadá, že ve městě už nemaj co žrát.....
Došly 3 lejstra s přístupovejma kódama jak od Enigmy...
Tykat, díkes ....
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od přezdívka »

jakmile jste zaregistrovaný, tak budou chtít každý rok. Stačí naskenovat a poslat mailem. Musím se podívat do schránky, jestli už to dorazilo i sem.
Teď budu mít dilema, jak to napsat. Ozvali se mě z jatek, že pro velikonoční jehňata přijedou 1.4. To už budou viset na háku, tak to bude o to míň.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od Profesor1 »

Každý rok na ně kašlu, každý rok mě pak zavolá stejná paní a já se jí ptám co jsem hlásil loni . . . pak jí to nějak nadiktuji. Nechápu kdo tohle vymyslel, ale ta paní je velmi příjemná, já vím že je to moje povinnost :cert: , tak jsem jí vlastně vděčný, že má semnou trpělivost. Ona za to nemůže. Nejsou propojeni (zatím) tak že zatím to nemusí souhlasit.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od minie »

Nejsem si vědoma, že bych něco takového vyplňovala. Možná jo, ale těch kontrol máme tolik, že jsem nezaregistrovla pro koho to je :stydim:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak jste mě uklidnili, jen mě zarazilo, že si ty informace nevezmou z dat z portálu farmáře. Tisknou a posílají formulàře k ničemu....
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky mi to přišlo do datový schránky. Taky poprvé, taky jsem zíral. Už si nevzpomenu, jak mě to tam titulovali. Moc daleko od agenta StB mi to nepřipadalo :vytlem:
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od Jamarov »

No..jako zem.podnik. je vedeny muz,ale chovatel jsem ja, zvirata jsou me atd... Tak jsem to loni vyplnila za muže tak ze on vubec nic nemá. Nikdo to uz neřešil.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od přezdívka »

Tohle chodí k 1.4. už hodně dlouho. Poprve to chodil sepisovat místostarosta, no a potom už každý rok. Co už nejsem zem podnikatel, tak se z toho snažím vyvlíknout a nějak to nejde. Letos teda zatím nic ve schránce nebylo. Klidně to může být zítra. Protože si myslím, že je to přesný součet nepřesných čísel. Jestli to každý vyplňuje tak "pečlivě" jako já.....Musí z toho vycházet pěkná hausnumera.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od PavelIV »

Mně hlava nebere, že to netahaj z Hradišťka :blazen: :vztek:
Vždyť je zajímá přesně to, co se tam eviduje
:PavelIV:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od přezdívka »

To by bylo moc jednoduché. Co si pamatuju, tak tam je taky na formuláři drůbež a ta se snad v Hradištku neeviduje. I když člověk nikdy neví, co všechno bruselští úředníci vymyslí a ti naši ještě zdokonalí. :vytlem: :vytlem:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od Jan »

drůbež od 50 ks.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od Kostey »

Každoročně to pošlou, každoročně mě upomínají až jim to nakonec přes online dotazník pošlu.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od přezdívka »

Vím, že drůbež se musí nahlásit, když jí je víc jak 50 ks. Ale co kdyby někdo vymyslel hlásit každou slepici zvlášť. To by potom byla ta pravá legrace s přihlašováním a odhlašováním a počtem vajec... :vytlem: :vytlem:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od PavelIV »

A povinný značkování :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od oreb1 »

Oni si to nevezmou z portálu farmáře ani odnikud jinud, protože nemají přístupy faktické ani zákonné. Stejně je to s firmami. Každý rok od nich chtějí spousty formulářů s údaji, které se zveřejňují povinně v obchodním rejstříku, a dalšími, které má k dispozici finančák. Ale oni jsou zatím DÍKY BOHU mimo. Je to sice nepohodlné, co jim člověk neřekne, to nevědí, ale nemusí každý úřad vědět o nás všechno.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak "zpravodajská jednotka", to jako já, se prokousala tou idiotskou aplikací a podala hlášení. Za téměř neustálého klení teda. Tak jsem si dovolil jim cosi o uživatelské přívětivosti napsat. Až pak mi došlo, že jsem poslal dnes hlášení k 1.4. :vytlem:
Jen ať něco zkusí - budu je ignorovat :blazen:
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak dneska telefon a tam paní ze statistiky a co že tam má teda napsat . . . . . .. . . :souhlas: :souhlas: :souhlas: :mdz: Už mě zná, nenechala to na léto . . Poděkoval jsem jí jak se jen dalo. Úřednice na svém místě! :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od oreb1 »

Mně to pořád ještě leží nevyplněné na stole, dopadnu jako Vy, Profesore. Taky mně už jeden rok volali :usmev: .
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od přezdívka »

Ještě, že jste se o tom zmínili. Mám vyplněné, ale neodeslané. Tak to večer přepíšu do mailu a pošlu tak. Ať si to tam předatlují z toho.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistický ouřad

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak jsem se před chvílí (jedním cigárem) zase pěkně nas.al. A poslal statistickýmu ouřadu datovou schránkou následující text v odpovědi na výzvu k vyplnění :)) :
"Dobrý den, hlášení jsem vyplnil. Máte v tom formuláři ale chybu, což jsem zjistil až po odeslání - v několika otázkách je ve vytištěném souboru úplně jiná odpověď, než ve formuláři. Např. ze mě udělal ženu, z mojí manželky manažerku podniku, o jehož fungování má jen mlhavé představy, atd. Tak díky svým expertům zřejmě můžete jen doufat, že se vám v databázích neobjevují úplné nesmysly. Upřímně mě vyplňování těchto formulářů neskutečně štve, hlavně proto, že všechny požadované údaje mají k dispozici jiné státní orgány a orgáni.
A ještě k tomu mě telefonicky (kdy jindy než v zaměstnání) obtěžuje paní, představující se jako "statistika Louny", s totožnými otázkami!!!
Neuvěřitelný šlendrián..."
Tak jsem zvědav, co z toho bude :))
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů