Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

Bosorko, nabádaš k nekalostem. :))
Odkazem z internetu. :)) :)) :))
👍😂😂😂
:nitraner2:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Nikoho nenabádám, aby to tak dělal. Všichni jsme dospělí. :vytlem: Taky neskočíš z okna, když ti to řeknu. Nebo jo? :vytlem:
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

Já nee :hura:
Ale jiní možna jo, a asi právě proto mají strach.....
:)) :)) :))
:nitraner2:
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Nirrti »

U nás na dvoře panuje naprostá anarchie. Každý si dělá co chce. Muž náhodou našel v sudu s obilím dvě kuřatka - šel po hlasitém zoufalém pípání. Posleze jsme na půdě nad garáží našli dalších 5 kousků - ty dvě prostě spadly z výšky. Vůbec jsme netušili, že slepička zasedla tady a zvládla mrňata zahřát i při mrazech. Už jsou najedená, napitá, zahřátá. Snad to přežijí. Jedna rychlá momentka
Přílohy
20200403_153249.jpg
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Nirty a kuratka tu kvocnu nemaji?
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

Já mám takovouhle kvočnu
:)) stermostatem regulujíci teplotu v rozmezí dvou stupňů. 1 tyden 37 - 35 stupňů.
P_20200402_200036.jpg
P_20200402_195317.jpg
:nitraner2:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Uz si jim dal jmena? :vytlem:
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Nirrti »

Jamarov - ano, někde určitě . Ale venku zůstat nemohou - nezvládly by to -máme doma lovce -jezevčíka. A sedi dalši pipeny i s čínkama. Ty mají určené místo a o nich víme. Tak pak to půjde do odchovny všechno naráz. Máme infra lampy i umělé kvočny. To půjde. Tyhle cemanky jsou fakt dobré kvočny. Asi slyšely, že jsme jim slíbili na podzim pomalák na vývar. Je v plánu je nahradit zdr. Wyandotkama které nejsou takoví letci.... No nevím..... je objednáno 40 NV wyandotek a líheň má kapacitu 60 ks. Muž prohlásil, že to doloži cémankama.....no comment
kosta
Příspěvky: 757
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

nitraner píše: 03 dub 2020 18:52 Já mám takovouhle kvočnu
:)) stermostatem regulujíci teplotu v rozmezí dvou stupňů. 1 tyden 37 - 35 stupňů.
P_20200402_200036.jpg

P_20200402_195317.jpg

:nitraner2:
tohle už mám vše za sebou když jsem byla mladší a měla jsem levný přísun obilí v naturáliích,odchovali jsme
uměle i 70 kousků .Byli jsme na to vybaveni.
kosta
Příspěvky: 757
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Mám dotaz má někdo zkušenosti s chovem bažantů?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Obyč nebo ty lepší ? A v jakých podmínkách ?
Kouťák dělal v bažantnici :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Kouťák »

Kouťák dělal v bažantnici a i choval doma Zlaté bažanty,ale záleží,jakou představu o chovu kdo má.Četl jsem na jiných fórech,že se dá bažant chovat na volno jako slepice a to jsem šel do kolen.Uznanou bažantnici jsem budoval v naší MS a byla vcelku jednoduchá.Voliery obehnané pletivem 2m a nahoře rovněž pletivo,ale na to se musela dát maskovací síť,aby si bažanti nerozmlátili hlavy.Voliery jsme dělali 5-6 metrů široké a 50 metrů dlouhé.Uvnitř se nasázel smrk ve dvou řadách a ten se držel do výšky 1,5 metru.V té době ještě bažantí slepice uměla sedět a tak se i odchovávalo přírodně.Jinak mám nyní bažantnici lesů 500 metrů od chalupy za lesem,ale tam už jde veškerá snáška do líhně.
Také jde chovat bažant na zahradě a k tomu jsou kožené poutací přesky,aby neuletěl,ale pokud jsou tam predátoři jako např.kuna,nebo jestřáb,tak nelze.Tak když mě David naprášil,tak se ptejte.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já si jednou vzpomenu :stydim: a hned jsem za informátora :vytlem:
Nahoru se dají dát i sítě
To co píše Kouťák je o prostoru, správném osazení a poměru pohlaví tak aby nedocházelo k rušení a ztrátám.
Z líhně se dnes dostanou ven i dost netipicky zbarvené kusy, neumí lítat a na puťa puťa přiběhnou.
Zlaté světlé jsem měl taky :souhlas: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

U mě už zase začalo kachní období. První letošní pižmovky. Kachna měla v hnízdě 27 vajec. Při první kontrole jsme oddělali malá vajíčka a zbylo jich pod ní 21. Včera večer se začala kachňata dostávat ven. Ráno jich bylo 13, večer už 18 a ta poslední 3 vejce jsou taky naklovaná. Uvidíme ráno, jestli to se to dolíhne všechno.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Přezdívko: a normálně odchováváte na dvorku? Nebo jaký režim mají vylíhlá kachňata?
Co vím, tak kamarád, co si kupuje každý rok několik desítek housat na výkrm, je má ještě dlouho pod lampou... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Teď jsou na omezeném prostoru asi 1x1 m spolu s kachnou, ve chlévě Kachna je opečovává a zahřívá. Asi po týdnu přesunu do většího prostoru. Jde o to, jak dlouho se bude vracet zima. Potom je pouštím už ven. Kachna se postará. Taky jsem kdysi měla kuřata a housata z líhně a ze začátku to dá strašného hlídání. Posunovala jsem jim posadu po dvoře, aby byly každý den na čisté nové trávě a hlídala ze začátku každý mrak, aby nezmokly. Není nad to, když si je odvodí kachna sama. A když bylo zrovna hnusné počasí, tak jsem jim udělala bydlení ve sprchovém koutě. Koupat jsme se mohli. Máme ještě koupelnu s vanou. Už jsem toho s tou havětí zažila dost.
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

Dade, jednou informátor, pořád informátor :)) :)) :))
Ber to sté lepší stránky. Udávat se nesmí, hlásit musí... :)) :)) :)) :)) :))

A jen tak mimo mísu.
Že jsem si vzpomněl při slovech informátor, a hlásit...
Za mích mladých časů, byli přizdisráčí, udavačí a donašeči co nosili na rukávu PS VB. Pro ty co nepamatujou - pomocná stráž verejnej bezpečnosti. Všeobecné mínění o těchto lidech nebylo nijak valné, spíš horší než zlé :)) :)) :)) Přes revoluci, po revoluci byli tyhle složky i s LM - Lidové milice, zrušeny jako totalitní nástroj moci... :vytlem: :)) :))
Stojím takhle, 30 let po revoluci, na náměstí v Konici o vánočních trzích a kolem jde policajt a za prdelí se mu táhne o páskované individuum. Tak se ptám, na co to koukám.....no nevzpomenu si jak přesně byla funkce ty osoby pojmenována, ale asi to nemá daleko do PS VB :)) Tak jsem se začal na cele kolo řehtat a díval jsem se na ty dva příchozí....... Jak přišli blíž, policajt se mě ptá, co vás tak pobavilo? Říkám, vzpomínka na zrušené funkce před 30 lety. :)) :)) :)) Koukl na mne pokrčil rameny a šel dál, s vlající tkaničkou za prdelí.......
Záhy mě přešel smích, jen jsem si uvědomil jednu věc, kdo nám to vládne když vytváří tyhle funkce...... :stydim: :stydim: :stydim: ještě že si můžu myslet co chci :vytlem: :polibme:
A takovou jsem měl dobrou náladu po ránu, a takhle si ji pokazím ....... :cert: :)) :)) :)) :)) :tumas:

:nitraner3:
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od pamijo »

U nás už taky začalo jaro :usmev: dvě kvočny se snažily přetlačovat v hnízdě s kachnou tak jsem jednu odkvokala pověšenou v pytli na průvanu :stydim: a druhá byla tak vytrvalá, že jsem se slitovala a šoupla pod ni 11 vajec :blazen: jinak v kotelně mám pod lampou 12 kachňat z líhně a sedí další tři kachny :vytlem:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, k chovu dotaz nemám, ale zarazilo mě, že bažantice nesedí nebo jak jste to napsal. Ale my tu máme v okolí bažanty jen přírodně, ve staré vysoké trávě hnízdí. Je fakt, že čím víc je psů, tím míň bažantů asi zůstane, ale chovají se sami, bez lidí. Tak jak jste to myslel, že nesedí?
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

:)) :)) :)) :)) :))
Další co se bude muset přejmenovat.......
:hura:
líbilo by se mi Pampajo :))

no nic :vytlem: :tumas: :tumas:

:nitraner2: pro jistotu :tumas:

já za to nemůžuuuu :)) :)) :)) :tumas:

promiň
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti