HOLUBI

Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Já bych neřekla, že je to vyloženě akutní problém, tahle "zelená voda" se čas od času objevila i dřív. Třeba jedna "voda" mezi xy normálních v jeden den, druhý den už zase nic, pak pár dní dobré, pak třeba zas jedna "voda"... Jinak holubi jsou aktivní, chodí, popolítávají, žerou, bublají....... Spíš mi to připadá, jakoby zrovna sežrali něco "závadného", co je prožene, ale nevím, to je jen můj odhad..
Ale zaráží mě ta hubenost, ikdyž zase to nedokážu úplně objektivně posoudit, zkusím dnes zvážit některého z dospělých, to bych měla poznat, jestli šli s váhou dolů a nebo jsou prostě jen z toho chození a létání míň buclatí než "slepičky", co jen popocházejí a sedí někde ve voliéře... :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

Přemýšlím o chovu holubů, už pěkně dlouho. Nad garáží a dílnou máme půdu, kde se dříve uskladňovalo volné seno. Teď už tam jsou jenom pavučiny a odložených spousta věcí, které by se možná mohli hodit. Svítí tam východní slunce a potom až pozdně odpolední a večerní, tak by tam snad moc velké vedro být nemuselo. Chtěla bych tak 5 - 6 m oddělit stěnou z pletiva a instalovat tam pár budníků. Jenom tak pro 3 - 4 páry. Jo a byli by tam napořád. Sousedka holuby přemístila do mrazáku, co ji je začal navštěvovat dravec. Poradíte?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Přezdívko a proč nezačít.Vedro holubům nevadí,vždyť všichni věžáci hnízdí ve městech pod střechama.Pouze to uzavření napořád by chtělo vylepšit alespoň nějakou měnší volierkou,aby jim tam šel vzduch a posvítilo na ně slunce.Pokud by to měl být holub na maso,tak bych doporučil Kalifornského holuba.Mohu zodpovědět i další případné otázky.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

Myslím, že vzduchu by tam měli dost. Je to taková dlouhá stavba asi tak 6 m široká a na délku má možná tak 25 m. Navazuje na sebe garáž, dílna1 a dílna2 potom přípravna krmiva a chlív pro kozy a to všechno je pod jednou střechou nahoře bez příček. Prostě od štítu ke štítu 25 m. Asi 6 m od východního štítu je díra 1x1 m, kudy se foukalo seno. Z přípravny vedou schody nahoru a z druhé strany je díra v podlaze nebo ve stropě, jak kdo chce a tudy se házelo seno přímo do jeslí. Ve východním štítě je zazděné drátěné sklo tak 1x1,5m. Právě k té díře na seno, bych to chtěla přehradit. Tak by měli podlahovou plochu ubykace asi 6x6 m.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Podlahová plocha 6x6m je klidně pro 20 párů,ale holub potřebuje,aby na něho svítilo slunce,ale přes sklo to nestačí.Je pravdou,že jsem viděl chovat holuby i v uzavřeném prostoru,ale po čase došlo k mnoha zdravotním problémům.Viděl jsem i masnou farmu holubů, ve stropní části prosklennou,odvětranou větráky a zkáza se dostavila za pár let. Holub je pták a ten slunce k životu potřebuje.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

Díky. musím vymyslet něco jiného.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes mě žádné zvíře v přírodě nezaujalo tak,abych vzal do ruky foťák a tak jsem si šel do holubníku.Když se chovám tiše a nijak vzlášť sebou nemrskám,tak se s nima dá i rozumně pokecat.Nějak mi chybí chovatelské trhy a hlavně kamarádi.Ach jo.
DSCN2021.JPG
DSCN2024.JPG
DSCN2020.JPG
DSCN2031.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Zdeňku jsou krásní. :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Krasavci :souhlas:
Dnes se vydal na průzkum výletek od zrzky a Maďara, taky malý rysák šel podruhé na procházku. Konečně tam malej od červené a modrého není sám. Je mi ho líto, je to taková samostatná jednotka, nazobe se, napije a pak si někde lehne a kouká, s ostatními se moc nedruží - ono to ani dost dobře nejde, samci jsou jak jeblí, pořád se někde naparují a bublají no a když vystřídají na hnízdech holubice, tak ty si jdou zase po svém, nazobat se a tak a nemají zájem se kámošit s puberťákem.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy: dej někdy fotky! :mrk:
Já to vůbec nevěděla, že moje ségra s manželem chovají taky kingy! Měli jen zdrobnělé slepičky, hedvábničky a holoubky kudrnáče... kingové mi nějak “utekli”. Vyprávěla, jak je to těžké s kvalitními odchovy u těch kingů a vůbec sehnat kvalitní chovné jedince (např. u těch hedvábniček.. :nevim: )
Oni vyhrávají pořád nějaké výstavy, ale se slepičkami. Holubi jsou druhořadí. Navíc se prý málo prodávají (většina plemen), ikdyž má chovatel už docela dobré jméno.. :nevim: Pořád je to sice jen pro radost, ale člověk potřebuje na ta mladá zvířata odbyt...
Taky vyprávěla o jednom mladém, že pořád někde posedává v koutě...taková hromádka neštěstí, protože nemá kámoše.. :nevim:


A když jsem jí tak slyšela, tak si říkám, Xchipsy, že jsi asi dost šikovná, když se Ti tak daří! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak teda pár fotek, ale kvalita nic moc (spíš nic než moc :blazen:

Výletci 2020 - ležící je ta "samostatná jednotka" od červené a modrého, za ním mrňous od Zrzky a Maďara
vyletci.jpg
Rodičové už mají nová mláďata, hlídají je jak psi... (než sednou na hnízdo, tak jen štěkají, pak už i koušou - a to jako fakt, chodím v rukavicích, protože natáhnu ruku, abych třeba seškrábla houna a normálně se zobákem zaštípne do rukavice a trhá hlavou ze strany na stranu... :udiv:
mladi_cm.jpg
mladi_cm2.jpg
mladi_cm3.jpg
Modrá s Hrdličkou tentokrát úspěšně dvě mláďata, jedno je sice o kus menší, ale zatím se drží...
mladi_mh.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Modrá holubice spárovaná s červenopásým holubem (od chovatele Studeného), zatím nic, ale holub už nosí větvičky a pořád někde houká, tak snad brzy něco snese...
modra.jpg
cervenopasy.jpg
Pipka na dvou vejcích, líhnout by se měli každým dnem...
pipka.jpg
A její partner, opět od pana Studeného z Blučiny
cerveny.jpg
Druhá červená (původně spárovaná s bráchou Křivoprsťákem - ten už prošel polívkou..) s novým žlutým partnerem, do třetice od pana Studeného (přijel si pro tygru holubici, já chtěla holuba, vzal mi na výběr ze tří a zůstali tu všichni :blazen:
zluty.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Černý samec (původně se ségrou Pipkou) s novou mladou stříkanou, už měli dvě vejce, ale druhý den jedno rozmáčkli a pak i druhé.. tak příště, holub už za ní chodí jako stín, tak něco bude :blazen:
cerny_strikana.jpg
No a malej rysák (rodiče měli další dvě vejce, ale dnes je to 20 dní a nevylíhlo se nic, tak příště..)
rysak.jpg
Joo, Zrzka s Maďarem měli taky dvě vejce, ale pak jedno záhadně zmizelo no a z druhého se nic nevylíhlo, holoubě bylo ve vejci uhynulé ještě před "životaschopností".
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Rostou (nějak mi nejde přes pusu to "do krásy" :blazen: :))

Starší už se vybarvují, jeden bude po mamince a druhý po tatínkovi :usmev: Ten "modrák" je boží :souhlas:
IMG_20200503_082244.jpg
A od Hrdličky a modré zatím barvy poznat nejdou, resp. modří nebudou, spíš tmaví a pak možná stejně změní barvu, podobně jako tatínek, který byl jako výletek jak krahujec a dnes je z něj něco úplně jiného :blazen:
IMG_20200503_083024.jpg
Jinak červená se žlutým měli dvě vejce, ale po pár dnech na nich přestali sedět, tak jsem je prosvítila a nic.
U Pipky se taky nic nevylíhlo, po prosvícení opět nula :nesouhlas: Ikdyž je to o nervy (a ruce a všechno, protože jsou to vzteklouni), tak asi příště snůšku včas prosvítím, ať nesedí tři týdny zbytečně...)
Zrzka s Maďarem už má nová dvě vejcata :blazen: a straka s černým zatím jedno.
Nevím, proč ta modrá pruhová (s červenopásým) se pořád k ničemu nemá :udiv:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy: to je napínavý!! :blazen: :vytlem:
Jsou krásní! (ti dospělí). A je prima, že se mladým dobře daří! Jsi šikulka! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak konečně dnes fotopast zachytila toho dravce,který mě tam ničí a chytá barevnohlávky.Plotové pole má 3.5 metru a tak porovnejte rozpětí křídel.
SYCR0035.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

To je macek, že se mu chce plýtvat energii na tak malou kořist. 😂
Až se začnou strácet psejci a kočky, stratí se i orel😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak trochu poholubařím.Barevnohlávci nyní nemohou nikde polařit,ani loukařit,protože je všude vysoká tráva a na polích to samé,tak otravují na zahradě,kde je trochu posečeno.Jak vlezu na zahradu,tak tam musí být také a pořád něco hledají,ale co, to je záhada.Když vlezu do chalupy,tak je vidím z okna,jak nakukují dveřma do verandy a když vyjdu,tak frr a dělají kaskaderské lety a někdy se divím,že se nesrazíme ve vratech do dvora,protože oni musí vletět vratama a ne nad nima.
IMG_0012.JPG
IMG_0021.JPG
IMG_0028.JPG
IMG_0025.JPG
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Myslím si že tým chcó říct že Tě mají rádi. :usmev: Je to taky jejich způsob hry.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Spíš si myslím,že když jsem tam,tak ví,že je nepřiletí žádný dravec sežrat.Oni dovedou vše vypozorovat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti