Hubená koza

chov ovcí a koz...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

AN jsou jen taky kozy :souhlas: , když má dát víc než ostatní tak taky musí víc dostat, jinak je to jen řadová koza, jediný co je asi něj rozdíl je spotřeba jodu, ale co vím o potřebách ostatních novošlechtěných dojných koz :nevim:
mám B a podílovky 50 a 75% s AN
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

tade,mluvil jsem s chovatelkou anglonubijek.telecí granule schvaluje,protože maj hodňe bílkovin.šrot koza uplňe dobře nebere,oves se dá dávat vcelku,je dobře stravitelnej a ječmen spařuje.jádro a granule rozďelit na dvakrát a míchat s řezankou,abi nespadla do acidozi..dodávat mineráli a víc než je v návodu.pastvina muže bejt začervená,slabší zvíře je vňímavňejší,muže se to vápňit
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já jsem si kdysi myslel, že krmím hodně :nevim: ale mám doma kozy a né mečící prasata
říkalo se, že koza je kráva chudejch, za to že chudý zbohatli a krmí kozy jako krávy nemůžu :nevim:
vidím v tom jen honičku za rekordy a čísly, s normálním chovem to už nemá co dělat :nesouhlas:
snad holky nedopadnou jen jako stroje na mlíko :souhlas:
je to u všeho, jak má někdo víc a chce se povyšovat tak je mu každý způsob dobrý ať to stojí co to stojí :nesouhlas: a nejsem si jist jestli o to ta zvířata vůbec stojí :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

já anglonubije nemam,tak nemúžu říct,je-li to vubec ješťe koza,ale chovatelé o ňí často mluví jako o koze která je jiná,lepší.prej je to komtesa mezi kozami!je klidňejší,neleze po střechách!potřebuje více klidu,než bježná koza....a taki tvrďej,že kozí mlíko jim nechutná,že pijou jen mlíko z anglonubije.tak já nevim. :nevim:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak s tím mlíkem na tom něco bude. Kupuju na jedný farmě od AN a ta kozí příchuť i vůně jsou slabší, mě chutná víc než kravský
:PavelIV:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Lepší jo :vytlem: to je tím, že za ně chtějí víc peněz :blazen:
Není divu že dojej jak krávy když do nich cpou kravský granule se vším co v nich je
Když se vyřadí z chovu vše co by mohlo přenášet negativní vlastnosti tak do pěti generací máte velice slušný genetický materiál
Kdyby byly AN tak super hyper kozy tak už všechny mají uši dolů a po B, H, S
neštěkne ani pes, AN byla móda
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

móda je to tušim pořád.u nás v kraji třeba chovatelka zrušila chov hňedejch koz a poříďila anglonubije.plemenejch kozlů je k prodeji taki nejvíc an.alespoň poďíl anglonubijské krve zvišuje hodnotu.je to tak,tohle už neňí kráva chudejch liďí.kamarádka ďelá chovná zvířata a prodává do ňemecka.pak si muže dovolit i super žrádlo,jenže gdiž si pak takoví kuzle koupim já,tak chcípne!ale s ťím drahím krmeňím to plaťí ne jen u koz.chlapík co má ovce šeroli říkal,jak to spousta chovatelú cpe jádrem,přestože maj na to přibírat z trávi.to je asi ťim,že cena obilí je zmražená.znám mislivce,co krmí jádrem celoročňe ďivokí prasata!abi sviňuški nestrádali!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tohle už se tu probíralo mnohokrát.
Už dávno pro mne výstavní zvířata nemají cenu. K čemu to je, cpát do nich chémii a takové peníze, když vzhled není všechno. Vyšlechtit to ještě jo, ale pak to zušlechťování a zkrášlování . . . . . Zlatí kříženečci. Zlatý extenzivní chov. :usmev:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od jupik »

Přesně profesore, zlatý kříženky! A berany a kozly už jen z pastevních chovů, zbytek je u nás marnost. Tady ty chudý kamenitý stráně zvládají kříženky úplně v pohodě, mlíka mají taky dost. Ty co neukrmí dvojčata už rovnou vyřazuju, a letošní jehňata jsou parádní. Podílové AN taky máme,ale mlíka mají na téhle pastvě jako kříženky a jsou mnohem náchylnější na jarní a podzimní počasí, takže už je jich taky většina v klobásách.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od PavelIV »

U skotu je to podobný, protože čím větší přírůstky v KUMP, tím dráž se prodají chovný kusy. Spousta chovatelů na nic jinýho nekouká :smutek:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To je přesný :souhlas: , a pak čumnějí, že jim to nechodí a padá na nohy, bejk nestíhá a plodnost je ta tam
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

navíc jsou přîliš zmasilé kusi slabší na srdce :blazen:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od Hhippie »

Ono asi všeho s rozumem. A taky přizpůsobit podmínkám, jaké chovatel má... pokud pořídí něco, co není do lokality vhodné, tak to může být potřeba nějak podpořit nebo dát jinou specifickou péči.. na tom nevidím nic špatného :promin:
Proto mi přijdou zbytečné dohady nad tím, zda příkrm nebo ne. Ať si to každý dělá, jak potřebuje. Jen se může stát, že svým přístupem si zavře nebo velmi omezí možnosti obměny svého chovu. Ale to už je každého volba :promin:
Jiná věc samozřejmě je to vykrmování přežvýkavců jak prasat :nesouhlas: honění se za vysokými přírůstky ale způsobují i ambiciozní členové klubů jednotlivých plemen..kteří honí.konkurenceschopnost plemen, výtěžnost, atp. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

dávat příkrm určiťe neňi zlo.já zkoušel kozi dojňice bez jádra.v březnu roďili,v kvjetnu odstav.kvjeten, červen dobrí,ale pak dojivost dost klesala.jenže taki sem nemoh pořád.v minulosťi na salaše určiťe zrňí nenosili,museli uďelat mlíko z pastvi.každopádňe objemná strava je základ a tam se muže náročnost plemen dost lišit.o vřesoví ovci se třeba řiká,že je tak nenáročná,že ji lepší pastva neďelá dobře.moje mula je taki tlustá z pastvi,gde dosťihovího koňe přikrmovali.jak jsou na tom ti walliserskí ovce,hippie?já třeba dávám valaškám a kříženkám oves jen gdiž poroďej,abi se líp rozdojili.jinak na lepší zmasilost skotu reagujou cenovje i jatka.šéf v kravíňe řikal že zvedli lepší víkupňí cenuna kg u bejků o metrák (snad na 600kg) kvuli masňákúm.jenže strakoš se nevikrmí tak snadno.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od Tada »

Tak ta naše hubená koza mi už podruhé vylila-vypila mléko :andel: (cca 400 ml), myslíte že jí chybí nějaký minerál když toto dělá má sůl a jestě jednu minerální kostku pro dobytek tak nevím. :cert: Stalo se to tak ze jsem holky pustil ven at se napasou listí a jetele když napastvě nic není a jak jsme nedával pozor tak koza si nahnula kýblík něco vylila a něco vypila tak nevím , a vypadà to že by si ještě dala stačí říct
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

ňekterí to ďelaj.a u krav se to taki stává,že jedna vipije druhou.té chlastalce se dá na nos kroužek,a té krávje,co se nechá sát,je to pak nepříjemné a nepodrží.ďelali to třeba 3krávi z 90ťi,spíš je hoňila mlsná,než že bi to potřebovali k životu.možná bi vaše koza oceňila teplej nápoj z votrub.já to neďelám,ale prej z ťim nejsou špatné vísledki
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od Tada »

Mohl by jste mi poradit jak se to dělá slyšel jsem nápoji z lněného semínka ale o nápoji z otrub nic.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od Františka. »

Řekla bych, že je mlsná. Sice to většina dospělých koz odmítá, ale sem tam nějaká by to mléko vypila. Hlídejte si, aby nepřišla na to, že se k němu může dostat z vlastních zdrojů. S tím sice nemám osobní zkušenost, ale občas se stává, že si koza sama pije mléko.
Nápoj z otrub - taky jsem kdysi v počátcích chovu dávala kozám "pití". Ale časem jsem došla k tomu, že to k ničemu dobré není, když mají dost normální vody, napijí se, jak potřebují, a žádný skutečný přínos jsem nepozorovala, ani že by měly víc mléka nebo byly spokojenější. Dřív se dávaly pomyje, což byla voda z mytí nádobí a vaření potravin, aby se využilo úplně všechno. Jiný důvod to podle mě nemělo.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od čobanak »

na www.zootechnika.cz pîšou,že pro slabší zvířata je to dobré.jestli je ta koza chabrus,tak bi se třeba zvedla!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubená koza

Nový příspěvek od Františka. »

Třeba jo, ale myslím, že když má vodu s čímkoliv v množství několika litrů v žaludku, už se jí tam nevejde to, co by mělo větší přínos než voda. Zkuste se napít před jídlem. Pak toho tolik nesníte. Ale netvrdím, že to má každá koza tak, některé to třeba bude vhod. Jen já s tím žádné zvlášť dobré zkušenosti nemám.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů