HOLUBI

čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

kouťáku,to o ťech sokolech,to je zajímave.a hňízďej u nás teda ňákí sokoli?vim že kamarádka jezďila hlídat hňízdo raroha.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Čobank,přečetl jsem si,že v roce 2016 v ČR hnízdilo asi 80 párů sokolů.V době,kdy jsem myslivčil,tak jsem sokola nikdy neviděl,ale posledních asi 5 let jej v okolí chalupy vidím každý rok.V roce 2018 jsem sokola našel hnízdit asi 1 km od chalupy v lese na hromadě velkých kamenů.Zavedl jsem tam i kamaráda ornitologa,aby viděl,že i to je možné.Vyvedl tehdy 1 mládě.Sokol je nejkrásnější dravec a vždy když přijde jaro,tak jsem rád,že slyším jeho nezaměnitelný pokřik.U nás na Třeboňsku se hlídají hnízda pouze orlů mořských.
Včera na pískovně jsem potkal tuto "hrůzu" a až jsem se lekl.Kdo to tam postavil nevím,ale je to...
Přílohy
DSCN2511.JPG
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kukačka?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To je pro domácí aby si na ten pohled zvykli až ho tam vypustí :nesouhlas: někdy v 'třetihorách' tam určitě lítal a za kačky daňových poplatníků proč ne :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

co šílíte?to je modla slovanského boha!vižaduje objeťinki!třeba bude pomáhat na koronavirus! :nevim:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Františka mi přála,abych i po zimě měl holubů dost a tak odpovím zde.Letošní tah pernatých dravců je dost velký a tak pozoruji na fotopasti,že je několikrát v týdnu prohání nějaký dravec.Většinou je to jestřáb a i když se je snaží chytit ,tak nemá šanci.Sokol někam odtáhl a ztráta byla dvou kusů,ale ani jeden nebyl z mého chovu.Celý rok jsem dělal tvrdou selekci již od výletků.Pokud se holoubě po prvním výletu z holubníku nedokázalo do večera vrátit a zůstalo spát na střeše holubníku,tak jsem se s ním rozloučil a šlo nějakému holubáři,který je chtěl pouze do volierového chvu.Pokud se i z druhého hnízdění od stejného páru výletci nedokázali do holoubníku první den vrátit,dal jsem pryč je a i jejich rodiče.Stejně jsem postupoval u létání.Mé celé hejno,mimo těch na hnízdech, každý den někam odlétá polařit a vrací se asi za dvě hodiny.Pokud jsem zjistil,že některé holoubě s nimi pravidelně neodlétá,tak opět jsem jej z chovu vyřadil.Celkem letos 5 párů odchovalo 52 holoubat a nyní mám na holubníku 26 holubů.Dnes jsem jim vyházel 12 vajec a ponechal jsem pouze jeden mladý pár sedět,protože jsem zvědavej na jejich odchov.Do 14 dnů opět všechny páry snesou vejce a tak začne sezona 2021.
IMG_0035.JPG
IMG_0038.JPG
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Jestli můžu poprosit, jak to mají holuby se čmelíkama? Jak se jich zbavujete?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Zdeňku: tohle je přesně ten jediný systém, který se chovateli odvděčí! :souhlas:
Jsem moc ráda, že Ti tahle radost zůstala. Navíc v tak krásném prostředí. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jane,čmelík je samozřejmně i u holubů,ale marně vzpomínám,kdy jsem je u holubů naposledy měl.Bylo to v době,kdy jsem měl holuby ještě uzavřené ve volieře bez proletu.Jsem ze staré generace a za mého mládí se čmelík kuří vždy likvidoval u slepic petrolejem.Nejméně 30 let,když čistím holubník a když jsem i čistil kurník,tak po vyčistění vždy vezmu dvě fanky vnitřního vápenného štuku a do něj tak jednou za tři měsíce rozdrtím kostku podpalovače PE-PO,což je také pevný petrolej a vše rozmetu koštětem do všech koutů.Naučil mě to př.Fr.Dvořák z Holic,který nám v klubu NVH dělal předsedu.Dnes již nežije,ale já od té doby,co to dělám,nevím co je čmelík.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Děkuji, až do letošního roku jsem neměl problémy ani se slepicema. Ale nechutně se tu rozmnožili vrabci, tak předpokládám že to roznášejí oni. No a když vidím váš holubník, tam musí být škvír pro cmeliky dost.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od andre.marek »

To je nádhera :souhlas: :souhlas:
Moc se mi líbí létající hejna holubů, ale vzhledem ke snaze zachování dobrých sousedských vztahů (a manželství :vytlem: :vytlem: ) se jimi jen kochám...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Andre,jestli ke mě někdy v létě zajedeš,jak jsi sliboval,tak vezmi sebou manželku a já jí vysvětlím,že mé plemeno holubů nikdy nesedne na cizí střechu a na zahradách žádnou škodu také nedělají a určitě neodjedeš bez holubů. :vytlem:
Od sousedů slyším pořád jak jsou krásní a že je moji holubi mají radši než mě,že když je vidí,tak hned nad nima krouží.Občas slyším jak nějaká návštěva u sousedů křičí,že je to nádhera vidět hejno holubů v letu.Netvrdím,že mám dobré sousedy,ale holubi jim nevadí.
DSCN0883.JPG
DSCN0876.JPG
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

kouťáku,chápu dobře,že chováš poštovňí holubi?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Čobanku chápeš špatně,ale já zase chápu,že neholubář se může zeptat zda Slezský barevnohlávek není náhodou poštovní holub.Tak dám krátce trochu osvěty a to by v tom byl čert,abych zde neudělal alespoň pár holubářů.
Slezský barevnohlávek je staré plemeno ,které pochází ze Saska a první zmínka o něm je z roku 1750 a je to obraz, který je v Holubím muzeu v Norimberku.U nás se mu vždy říkalo Morkop a to proto,že byl nazván podle městečka v Sasku Mohreknkopf.Slezským barevnohlávkem byl nazván až v roce 1940 v knize České holubářství od Jaroslava Voráčka a nyní je zařazen v naších národních plemenech,což je hloupost,ale to nikdo neřeší.Je to holub,který nejlépe odolává dravcům,má nejrychlejší start ze země ze všech holubů a výborně polaří.
IMG_0019.JPG
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

kouťáku ďík.já náhodou ňekolikrát ňejakého holuba mňel,ale to bila vždicki záchraná akce-třeba holub s poraňením křídlem v centru prahi.vzal jsem ho dom a strčil do klece.brzo se vilepšil a začal navazovat kontakt se slepicema.dokonce se jim i dvořil.časem odleťel.jenomže já mam problém.holubi sedaj na střechu a serou.mi máme ale ve studňi málo vodi a potřebujem vodu ze střechi na piťí pro dobitek.co bis mi moh poraďit?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tada »

Já s dědou bych holubi rád ale doma je ostatní nechcou mě se líbí benešovský a staváci a dědovi polský rys. A nechcou je právě kvůli tomu zě všude kadí. :kamosi:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Nojo chlapci,jak mám poradit.Jedině dát holubům pemprsky. :vytlem: Jsou i plemena holubů,která na střechu nevylétnou jako např.King,Monden,Maďarský obr,ale to dle mého nejsou holubi,ale dají se chovat jako slepice.V tomto vlákně je o Kingovi psáno.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tada »

Oni by šli chovat i ve voliere ale to není ono. :stydim:
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Tak to tady pročítám a musím se do toho vložit. Chovám holuby už několik roků. Nejdýl české staváky černé sedlaté, ti mají holubník na kůlu na zahradě,ale od té doby, co se tam dostala kuna a vybrala jim mladé, posedí tam jen přes den, nocují jinde. Potom jsem se zhlédla v moravskych voláčích černých sedlatých.Ti mají sídlo ve velké voliéře s možností proletu. Ideál. Odvedou tam mladé, zásnuby na střeše :souhlas: Protože máme kolem domu dostatek prostoru, v menší voliéře /přímo naproti oknům ložnice/máme 4 páry arabských bubláků - opravdu nádhera, když spustí před východem slunce,jsou to nejlepší muzikanti! Na zahradě suším volně prádlo, pohybují se děti,nikdy nic a nikoho hovínko nezasáhlo :ajeje:
:andel:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Holub ve voliéře není svobodný pták, který užívá radosti z letu do výšky a v hejnu ostatních. Voliéra je ochrání, ale omezí i jejich schopnosti a jednou se to projeví u mladých v předávaných informacích. Prostě to není ani podobné jako letící hejno s šumem křídel. Líbí se mi, že Kouťák tohle všechno ctí :souhlas: . I za cenu ztráty. Nedá se nic dělat, i dravec musí žrát.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů