HOLUBI

Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tada »

Oni by šli chovat i ve voliere ale to není ono. :stydim:
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Tak to tady pročítám a musím se do toho vložit. Chovám holuby už několik roků. Nejdýl české staváky černé sedlaté, ti mají holubník na kůlu na zahradě,ale od té doby, co se tam dostala kuna a vybrala jim mladé, posedí tam jen přes den, nocují jinde. Potom jsem se zhlédla v moravskych voláčích černých sedlatých.Ti mají sídlo ve velké voliéře s možností proletu. Ideál. Odvedou tam mladé, zásnuby na střeše :souhlas: Protože máme kolem domu dostatek prostoru, v menší voliéře /přímo naproti oknům ložnice/máme 4 páry arabských bubláků - opravdu nádhera, když spustí před východem slunce,jsou to nejlepší muzikanti! Na zahradě suším volně prádlo, pohybují se děti,nikdy nic a nikoho hovínko nezasáhlo :ajeje:
:andel:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Holub ve voliéře není svobodný pták, který užívá radosti z letu do výšky a v hejnu ostatních. Voliéra je ochrání, ale omezí i jejich schopnosti a jednou se to projeví u mladých v předávaných informacích. Prostě to není ani podobné jako letící hejno s šumem křídel. Líbí se mi, že Kouťák tohle všechno ctí :souhlas: . I za cenu ztráty. Nedá se nic dělat, i dravec musí žrát.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Marcis,je třeba se zapojovat do tématu holubi častěji.Viděl jsem tvé fotky holubů ve vlákně o radosti a je třeba přidat i arabské bubláky ať se pokocháme.
Kdo chce chovat holuby,tak je chovat začne i když tu střechu pos...Já jsem holuby choval ve volieře 32 let bez možnosti proletu,protože to nešlo u NVH jinak.Dnes mám barevnohlávky v polodivokém chovu a snažím se, aby byl opět barevnohlávek barevnohlávkem a není to lehká práce.Neodborné šlechtění na nich zanechalo následky a regenerace jde pomalu.Dnes už mám kolem sebe spoustu nadšenců,kterým jsem barevnohlávky daroval a kteří se snaží pomoci.Společně hledáme ještě nezničené barevnohlávky napříč ČR.Zatím se daří a je krásné,když jedu autem a vidím hejno barevnohlávků jak polaří a nemusím se ani ptát holubáře kterému jsem je daroval, jak se jim daří.
IMG_0008.JPG
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Františko, každý holub má jiné vlastnosti! Jeden si užívá radostně výšky v letu a jiný je i na svobodě radši níž a v bezpečí. Bubláci se často používají ke stahování vysokoletců, akrobatických holubů..ale to už opravdu musíte o holubech víc znát jako koneckonců o všem, co chcete chovat..
:andel:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Míval jsem PR a Benešovské, byly to prima holuby na statek, na dvoře s ostatní drůbeží, na střeše s vlaštovkama, zaletěly na louku k rybníku a zpátky :souhlas: , žádní velcí tuláci.
Pak jsem se stěhoval a stará parta zůstala na statku a já jsem si pořídil Kingy. Ze začátku se držely na zemi u slepic, pak se vydrápaly na zajčárnu, pak na přístřešek, pak na střechu a když dokázaly přeletět ulici tak začal mít soused strach o svou střechu na kterou se nikdy nedostaly a jednoho dne je postřílel přes plot :nesouhlas: když vyskakovaly od sebe z boudy.
A tak zatím skončilo moje holubaření :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Jo, to je smutný. Moji stáváci i moraváci se naštěstí drží jen "doma", na střeše domu a kůlen. Ale měli jsme před časem páva. Ten se držel kol zahrady domu,ale na noc vždycky vylétl do sousedství na štít/vyšší místo/.Byl to krásný pohled. V zapadajícím slunci obrys páva na nejvyšším místě v okolí. Sousedi si stěžovali, prý jim zničí střechu, pak se najednou ztratil. :smutek:
:andel:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Ze zničení střechy bych strach neměl, ale ten řev by mi asi vadil. Bráchův soused chová, okolí to moc radosti nedělá
:PavelIV:
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Křičí když je sám, v páru je spokojený. Aspoň ten náš opravdu neřval. Možná když je starší, naše jsme měli asi rok a půl...
:andel:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

to jste neslyšely pštrosa když houká :vytlem: :bomba:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Vo pávovi sem asi před štyrma rokama taky přeméšlel.Tak sem si našel že páv je rád dyž má k sobě aspoň tři slepice(pávice).Vím že je páv uřvané tak sem se zeptal sóseda co von nato,no neprošlo mě to. :)) Lidi holt nemaj ptáčky a zvířátka v oblibě.Nekeří leda na pekáču. :cert:
Naposledy upravil(a) irčan dne 13 pro 2020 21:07, celkem upraveno 1 x.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od arus »

K nám na zahradu létá stále víc strak a kavek, ale holubi ne. Z čehož mám radost, promiň, Kouťáku, ale holuby v lásce nemám. Toleruji je jen díky tobě, že je máš rád. :vytlem:
:arus:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

páva jsme dostali ke svatbje.řev páva neňi horší než řev ďeťí.už jsem mu chťel koupit pávici,ale nechal se přejet vlakem.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

marcis, holuby jsme taky měli, i když žádný odborník nejsem.
Každý holub není tak lítavý, ale řada chovatelů chová i pošťáky a jiná lítavá plemena jen ve voliéře. A to mi tedy nesedí, i když je dravci hodně ohrožují. On mi ani ten opravdu nelítavý king nesedí. Nemyslela jsem tím, že odsuzuju Váš chov bubláků. Kouťák dobře píše, abyste nám o nich něco víc napsala i nafotila, pokud je to možné.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jak píše Františka.Holub je holub a musí létat a já už bych se k volierovému chovu nikdy nevrátil.Když začne mé hejno dělat ty jejich kaskaderské lety,tak si to opravdu užívám.Než sem dá Marcis ty své bubláky a já nefotil jen mé barevnohlávky,tak pár fotek od mého kamaráda.Má krásný chov Prácheňských káníků ve volném proletu, červených a žlutých kapratých,stříbřité pošťáky,žemláky a NVH ve volieře.Říká se o mě,že jsem největší holubářský blázen a tak chci ukázat,že jsou ještě větší blázni.
Páva jsem také měl,ale řval tak,že jsem ho raději daroval kamarádovi,který nemá žádné sousedy.
U Rouska 25.5.2016 008.JPG
U Rouska 25.5.2016 014.JPG
U Rouska 25.5.2016 003.JPG
kosta
Příspěvky: 757
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od kosta »

To je nádhera radost pohledět.K tomu není co dodat to se chválí samo. Bratr měl taky jako kluk holubi ale tolik ne,měli jsme
sousedy a těm vadily.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Přeji všem zde a vašim rodinám hlavně zdraví, ať v roce 2021 můžete chovat co vás napadne,zahradničit v malém i velkém a každý koníček ať vás těší.Přeji i naprostou volnost a příjemné setkávání,které je nutné,aby se spokojeně dalo žít.
DSCN1559.JPG
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Krásně vystiženo vše, co si člověk může ke spokojenému životu přát :andel: i vám přeji mnoho holubařských radostí, nádherných zážitků z krásy našich odchovů! Ať se daří!
:andel:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Pár fotek ze zimního království.Holubi si klidně létají a já se musím k nim prohrabávat s prohrnovadlem.Škoda,že nemám křídla jako oni.
IMG_0006.JPG
IMG_0010.JPG
IMG_0001.JPG
Přílohy
IMG_0002.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Poslední fotky v tomto tématu o holubech jsou ze zimního království a tak si říkám,co když sem přijde nějaký holubář. :)) :)) :))
Je pravdou,že partnera holubáře zde nemám a tak co napsat.Holubi mě někdy těší,kochám se jejich kaskaderskýma letama,občas mě při práci na zahradě lekají,když mi profrčí nad hlavou a přemýšlím,zda to nedělají schválně.Někdy mě však holubi pěkně štvou.Vždy když přijedu na chalupu,tak první věc je holuby nakrmit a spočítat,kolik jich nějaký můj kamarád se zahnutým zobákem sežral.Ve středu jsem přijel a zjistil jsem,že tři chybí.Počkal jsem 3 hodiny a šel jsem je spočítat znovu,jestli někde netrajdali.Opět 14 ks.a tak jsem si zanadával,že jsem tam za krmiče dravců a šel raději něco dělat.V pátek jsem zjistil,že stav je stejný a víc jsem to neřešil.Dnes opět 14 ks. a tak jsem šel sázet brambory do mé divoké zahrady a po vykonání prací jsem si dal kávu a sedím v klidu na mé přemýšlecí lavičce.Uviděl jsem mého nejstaršího holuba,jak sám někam letí a mizí za lesem.Že by letěl za les sám jsem ještě neviděl.Vyjádřil jsem se o něm nelibě,až se to ženě nezdálo.Komentoval jsem to,že jestli o tohoto holuba přijdu,tak s holubama končím.Pravila,že už by bylo na čase. :vytlem: Šel jsem raději opět něco dělat a asi po dvou hodinách vidím,že pan "věžák",jak ho mám pojmenovaného ,letí domů a za ním další 3 holubi.Zalétli bez mezipřistání na střeše,přímo do holubníku a ke žrádlu.Nevěřícně jsem je šel spočítat a bylo jich 17 ks..Ten můj "věžák" je opravdu holub k nezaplacení.Po 4 dnech si pro ně někam doletěl a přitáhl je domů.To jsem opravdu za mou dlouholetou éru holubaření nezažil a taky jak jsem to mohl zažít,když jsem holuby choval 32 let ve volieře zavřené.Tak tohle si opravdu užívám.
IMG_0029.JPG
IMG_0020.JPG
IMG_0018.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti