Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Františka. píše: 06 led 2021 11:06 Slované taky byli považování Germány za nevzdělance, přitom měli vlastní písmo a literaturu dřív než oni. Staroslověnština byla stejně rozšířená jako na latina.
no moment - doporučuji si přečíst článek zde :
https://nasregion.cz/rozlustil-slovansk ... .sznhp.box

tedy slované měli runové písmo a pomocí jeho Tadeusz Wolanski částečně rozluštil písmo Etrusků.
Dokonce jsem , ale teď to nenajdu četl, že možná u Markomanů se jednalo o slovany - Moravany , protože Germaní nepoužívali koncovku "ani".
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

To je zajímavé. Tak dokonce ještě dřív.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

No a na yt se dají najít ruské pořady, kde dokazují, že na severu dřív žili běloši a vlastne i v Asii a měli krevní skupinu A, a ty pak pravděpodobně přešli do Egypta.
A v moři mezi Japonskem a Vladivostokem našli potopené lodě , které používali Slovani na Baltu. A taky tam nějaký nadšenec má zbirku motyk ,pluhu a seker, co lidi nachází na poli a jsou taky tisíce let staré a stejně, jako v Pobaltí. Ono už bůh Ra byl slovanský bůh tuším slunce a jsou slova jako ra- dost hodně boha Ra, nebo rusky se kruh řekne duga a duha raduga , teda kruh Ra.

A za slovanský panteon bohu byl minimálně srovnatelný s řeckým, římským ....
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

Já četl kdysi knihu od nějakýho českýho autora. Jméno jeho i knihy už jsem zapomněl, ale autorův závěr byl trochu jinej - že se to písmo vyskytuje skoro v celý Evropě a že Slovani žili všude jako usazení mírumilovní zemědělci a jen se střídali vládnoucí a válčící národy. To písmo tam bylo podrobně popsáno, každej znak byla slabika. I příklady z rozluštěných nápisů z různých koutů Evropy.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Mírumilovní moc nebyli, když spolu s Avary (možná s jinými, to už nevím jistě) podnikali výpady na jih až k Černému moří. Dokonce bojovaly i ženy. Ale když území dobyli, zůstali mírumilovně na místě :vytlem: .
Konec konců - kdo ví, jak to bylo. Archeolog najde někde malinký střep a dobásní k tomu celou historii. A jiný to vymyslí zase jinak :usmev: .
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

To může mít podobnej základ, evropskou část Ruska prakticky ovládli Vikingové, až se z nich stali vládci Rusi.
Ale možná píšeme každý o jiný době. Já se nepovažuju za nějakýho velkýho historika, jen mě to vždycky zajímalo
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

No Avaři je dobili v panonia až k nám, takovým tím "opicím" bojem, tedy muže zabili a ženský si nechali a jejich míšenci pod vedením Sama je pak pobili , podle spisu toho Sama, kdo ví, jak to bylo.

To je jako teď tocej seriálynz 18 století, kde jsou černoši šlechta. Kdo ví, jak se bude vykládat historie za 20 let. A ty Avaři, to bylo dřív.

Jinak na jih táhli Slovani s Hunama. Hunové byla taková šlechta a Slovany měli na horší práci. Oni Slovani i Germáni žili v takový pseudodemokracii. A vůdce nebyl dědičný ale volil se.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Jo, spletla jsem si Huny s Avary. Akorát nevím, jestli to byli Hunové praví nebo ti, co k nám přišli z východu a za Huny je Slované považovali.
Nejsem žádný historik, znám spíš úseky dějin.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

dostali jsme sms z obecňího úřadu,že po obci choďil ďivnej muž s batohem a viskitli se drobné krádeže.pes se opravdu hoďí
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hunský špión 😀
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Profesor1 »

:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

to je zajímavé profesore,ale k vímňeňe elit došlo spíš třeba ve franciji.tam frankové ovládli galorománské obivatelstvo,ale převzali při tom z vjetší čásťi i jazik.to znamená,že frankú nebilo tolik,abi galorománskou kulturu převálcovali.u nás slovanšťina zústala,ale určiťe docházelo k promícháváňí genů bjehem dalších staleťí života ve společném prostoru
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

Snad pejskařům nebude vadit, že v tom vláknu probíráme něco úplně jinýho. Tady je link na knížku, o který jsem psal, opravdu zajímavý čtení

https://www.slovanskakultura.cz/Antonin ... -d1918.htm
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

knihu jsem nečetl, ale z území dnešní Ukrajiny jsou dokumentovány obrovské vesnice (desetitisíce obyvatel) , které byly ze dřeva a její obyvatelé je po nějakém čase sami úmyslně zapálili a postavili nové. Takový velký úklid.

A na území dnešního Turecka se nachází množství podzemních měst vytesaných ve skále a nacházejí se stále nové.

A zajímavý jsou taky Skytové , národ žijící od Černého moře až na Altaj. Zajímavý video o vykopání jejich mohyly.

chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Tak zatím musím říct, že moje obavy z chovu SAO se nenaplňují. Hery zvládá krásně přivolání, chůzi na vodítku dokonce zkouší aportovat, vychází dobře v podstatě se všemi zvířaty na dvoře, i s naším mimořádně tolerantním kocourem. I když kocour se netváří nadšeně, když se Herymu podaří se ho zmocnit drží si ho packou a oslintává ho. Dneska jsem ho viděla jak zkouší zvedat nohu, jsem zvědavá, jak bude probíhat puberta :usmev:
Přílohy
hon na myš
hon na myš
někde tam musí být!!!
někde tam musí být!!!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Něco jsem teď lovila na Bazoši a překvapilo mě, kolik velkých pasteveckých psů se prodává... :promin: Doufám, že nevejdou do módy. Takový osud bych jim fakt nepřála :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

petaneno,ono je to nejhorší kolem jednoho roku.puberta.pes zjisťí,že je velkej a silnej a je velmi citlivej na důstojné zacházeňí.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Péťo to jsou kusy! :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hippie a to je prodávají i se stádem ? Bačové nikdy neprodávali psa na kterého si stádo zvykalo od štěněte a je co k čemu.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade: myšleno plemenem “velké” - právě tohle středoasiati, kangalové, atp.
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti