Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od petanena »

Tak s tím krmením je pravda na 120%. Kdyby chovatelé museli jako dřív psům vařit, zůstali by jen srdcaři, jako to bylo dřív.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Dnes se hodňe krmí sirovím masem,ale samozřejmňe,je potřeba mít mrazák.Samozřejmňe,jsou pracovňí a exterijérové línije,ale v dobje,gdi jsem chťel pasteveckého psa-asi před 6ťi rokama,tak se mi nedařilo sehnat šťe6e přímo od ovcí.Nejdřív jsem oslovil dvje chovatelské staňice čuvačů.Z jedné nepřišla žádná odpovjeď a ze druhé napsali,že neraďi dávaj šťeňata pastevcům.Tak jsem zkusil šarplaňince.Chovatelé nemňeli ovce a aňi neznali ňikoho,gdo bi je mňel.Risk jsem to.Teprv za rok jsem narazil na inzerát-šarplaňinec od ovcí.Bez pp.Jinak já mam i ňemecké ovčandi bez pp,a ta 14ťi letá choďí asi tak blbje,jako sousedovic papírová,které je 8.Samozřejmňe lepší no maj třeba policajťi.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Policajti už se raději orientují na maliňáky
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Profesor1 píše: 02 úno 2021 16:19 Policajti už se raději orientují na maliňáky
máte pravdu,ale taki ne všichňi
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

S ťím zďeblem diskutovala asi před dvjema roki petra vávrová v diskusi pod jejím článkem PASTEVECKÍ PES PŘI OBRAŇE STÁDA,rovňež na ekolistu.ona tam popisovala že jí to funguje,ale že jsou i obťíže a jaké.mislim ,že zrovna ten zďeblo bil chitrej,jak rádijo.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanaku: Tom je pasáček z Litoměřicka / Lounska. Je to velmi vzdělaný člověk, který v přírodě žije a ví, co říká.. :mrk:
Má tam pěkný článek, ve kterém je, dle mě, spousta pravd a to, že je to hlavně o tom, aby se těmto ožehavým tématům věnovali (moderovali je) lidé s dobrými sociálními a komunikačními skily. Protože sebestředný zaslepený ekolog nebo nasraný zemědělec nejsou úplně kompetentní ke konstruktivní debatě, ze které by měl vzniknout nějaký závěr využitelný v reálu a prospěšný pokud možno pro všechny zúčastněné.. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Stále mi uniká podpora soužití stáda se psem - ze začátku pro stádo predátorem.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

DAD David Abrahám píše: 03 úno 2021 19:45 Stále mi uniká podpora soužití stáda se psem - ze začátku pro stádo predátorem.
Jak -podpora?Tvoji pastevci nežijou s dobitkem?
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 03 úno 2021 19:43 Čobanaku: Tom je pasáček z Litoměřicka / Lounska. Je to velmi vzdělaný člověk, který v přírodě žije a ví, co říká..
Hippie,v té diskusi pod článkem PASTEVECKÍ PES PŘI OBRAŇE STÁDA na ekolistu visvjetluje petře vávrové,že malé chovatele ňigdo podporovat nebude,protože je to neekonomické,že je nesmisl dotovat chovatelúm ovcí pastevecké psi do hobby chovů ,že maj slučovat ovce do vjetších stád,abi je mohli lépe ohlídat....
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Náčelník velký prostředníček mě o něco žádá?
Dotace jsou podpora. Takže začnu Belarus 422 s čelňákem.
Teď se pochlubte vy, antidotační IT ydýte?
Máminy vidle přeskočte.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

To jsem pochopil už dávno že to dojení nestálo u vás za nic. Hlavně že se kráva s chronickým zánětem prodala dál do chovu že :nesouhlas:
Tak že u vás , že se braly dotace to bylo v pořádku. Jinde už je to špatně :)) :))
Pak se u vás braly dotace neoprávněně (což jste se sám pochválil) a vy ještě máte tu drzost rýpat do jiných.
Přestali jste brát dotace, protože je synáček velký prostředníček taky velký lenoch a baví ho hlavně vysedávat na diskuzích.
Přispíváte alespoň nějakou částkou na elektriku, nebo všechno doma táhne maminka z důchodu?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Velký prostředníček se zlobí? Jejda :))
Ano, já jsem trapáček :98: . . . . :)) :)) :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jana P. »

Čobi že ty píšeš Opráski? :vytlem:

Miniztriňě sparvedlnozťi k víroku ŮS:

"Co je za tím? Komu se kdo zavázal, kdo komu co slíbil? Samozřejmě žádné důkazy nemám, ale takhle funguje život."

Jě to piča. Samozřejmě žádné důkazy nemám, ale takhle funguje život.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Čobanaku - jen to ne :otraveny: :mrk: ono stačí když vyběhnou na zahradu v tomhle počasí, panička si s nima něco kompenzuje :souhlas: a tak jsou ty dva mrzáci doma na gauči, k posteli jsem přidělal i větší nožičky aby mi nechrápaly na polštáři :mrzimeto:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

dade,to snad ne!?ďeláš si ze mňe legraci! :nene: ?Jsem tu snad jeďinej,gdo má šarplaňinku od deseťi tejdnů vjeku u ovcí a kangala postupňe zvikám,protože je to chlapeček a má blbé nápadi.Třeba sexuálňe obťežuje kozu...Snad z toho viroste.Do víbjehu pro dobitek ho poušťim,ale zaťim ne bez dozoru.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Čoby, beze srandy, máme dva voříšky :souhlas: , toho co mám v avataru, 24 kg, a pak čubu cca 8 kg, pomáhají tak se štěkáním za bránou
mít něco velkého s vlastní hlavou tak už sedím za to, že sežraly toho ultra nadšence na týrání všeho kolem :cert: :nesouhlas: , bych musel mít vysoké, neprůhledné a zvuko neprodyšné oplocení :otraveny:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

kukacka píše: 04 úno 2021 08:40
Cekam a nemuzu se dockat. A nebo jste si uvedomil ze s tim nemuzete ven? Trakturek jste si vyzebral snad na mladyho zemedelce? Stale mlad... :hrabeti: :hrabeti: :hrabeti:
Je vidět že ivermectin je podpultovka.
Závistivým parazitům začínají růst růžky.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já dělal Machry že se rozepíšu?
Vy brojíte proti dotacím.
Tak já napsal jednu z věcí, jak jsem se díky dotacím zařídil. Teď je řada na vás, jak jste se bez dotací zařídil vy? Až to dorovnáte, já budu pokračovat.
Bez maminky by jste se nepostaral ani o psa.
Dobře si pamatuji a už tehdá jsem se musel smát, jak jste "rozjížděl" podnikání ve stříhání ovcí. Zjistil jste že je to o práci a hned jste zase skončil - ovce jsou mě u zádele = vaše , téměř identická slova.
Teď vám dali na dovoz z Anglie clo a zase už brečíte . . . . . .
Rozmazlený, škodolibý mamánek. Nic jiného.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Co vím já? Vím tu vaši připosranost, když jsem se jen přošel kolem vaší brány.PO OBECNÍM POZEMKU!
Jak by se to vysvětlovalo vaší ženě a máti ?! Vždyť vy vlastně ani na internet diskutovat nechodíte . . . . . :)) :)) :)) :))
Mě je vaše vykání, nebo tykání úplně u zádele, vy mamánecká IT ydýtská nulo :)) :))
Já a otázky? Nevím kdo tu pořád trapně vypisuje.
Jsem rád že na veřejné diskuzi, aby všichni věděli co je mastňáček aliaz kukačka za šmejda. Teď už si ty svoje svinstva nesmažete jen tak.
Jste tu jen proto, že to tu vydrželo další rok bez vás a to vás žere. Odevšad vás vyhodili a tady vás trpí. Zřejmě váš místní ochránce tu nastavuje pravidla která tak dobře ovládá když chce. Ale jestli chcou ať to tu skončí, tak jen nech vás tu dál trpí.
Víte kolik takových nul jak jste vy já schovám do těch mojich miliónů??? :)) :)) :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak teď mě to teda nandal! :nevim: :udiv: :nevim: :))
Lilo, hmmm, tak s tou jsme se nasmáli. A nejen já a ona. Dík za připomenutí. Jj, snažil jste se do nás rýt a kazit nám to. Jak je vaším zvykem. Prostě jste šmejd odjakživa.
To jsem rád že vás to stále štve :souhlas:

Františko, už zase nostalgie. Omlouvám se :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů