Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

určitě je jich hodně, taky mě to překvapilo. Já to přičítám tomu, jak se povedlo chovatelům zničit plemena, která se u nás dřív tradičně chovala. Podívejte se na to jak dopadli takoví dobrmani, němečtí ovčáci a tak. Copak to jsou dnes psi schopní něco uhlídat a ubránit, už ne. Můžou i vypadat na pohled hezky, ale pes do tvrdších podmínek to už zkrátka není. Myslím že v loni jsem viděla reportáž, jak bezdomovec vlezl na zahradu ke DVĚMA howavardům a doslova přestrkal jednoho z dospělých psů přez vysoký plot a psa ukradl. Majitel to natočil domovní kamerou. Na co je takový hlídač? Když budu chtít bišonka, nemusí vážit 40kg.
Tady se hery učí, jak nezašlápnout nikoho menšího :usmev:
dělení chleba.
dělení chleba.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Péťo taky jsem to viděla :vytlem: bišonek by štěkal jak vzteklej. :vytlem:
NO už ani hezky nevypadají s tou spadlo zádí a krátkýma nohama.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hippie, už to chápu :souhlas: , velký jako dost potravy pro vlka, když budou ovce v salaši a hovězí v předsíni :mrk:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jana P. píše: 04 úno 2021 12:12 Péťo taky jsem to viděla :vytlem: bišonek by štěkal jak vzteklej. :vytlem:
NO už ani hezky nevypadají s tou spadlo zádí a krátkýma nohama.
Taky se mi nelíbí. Kolegyně rodiče se živí chovem belgických a německých ovčáků a nedávno řešila, že pes třeba měl zánět žaludku, údajně kvůli tomu, že se napil špinavý vody. Věčně nemoci, choulostiví a ať se na mě nikdo nezlobí, drazí. Klidně dám za psa dost peněz, ale ne za zchloustivělýho chudinku, u kterého už dopředu chovatel uvažuje nad tím, jestli jako nový majitel budu mít dost peněz na veterináře. Nejde o peníze, ale chci mít psa, který bude odolný a zdravý, na vzhledu mi sice do určité míry záleží, ale pracovní použitelnost je mnohem důležitější a přijde mi, že na to chovatelé přestali klátst důraz. Je mi úplně jedno, jestli má pes správně umístěné barevné skvrny nebo o pár centimetrů víc, miň, hrubší srst, ale není mi jedno když je úplně k ničemu- bázlivý, choulostivý, věčně nemocný. Takové psy, ať si dají za rámeček, to si radši vezmu vořecha zdarma. A upřímně, velkého psa si z útulku brát nechci, chci štěně, které si vychovám podle svého.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Problém je v tom, že pracovní předpoklady, povaha tak, jak má být, ochranářská a pod. Je důležitá pro někoho, a jiný zas preferuje vzhled. A co s tím? Spousta lidí se chce se psem doma mazlit, protože mezilidské vztahy jsou jaké jsou. Nahrazuje si tím partnera, partnerku. Nanejvýš procházky. Někdo obrany, ale sportovní, takže jedině na rukáv. Jiný stopy, ale jen takové udělané pamlskové, a dogdancing a pod. Z jiného soudku například králičí hop a soutěže v něm.
Jednoduše každý to má jinak prostě. A z mně neznámého důvodu si nezvolí plemeno společenské ale pracovní a velké, bud z něj udělá paskvil, nebo se mu to nepodaří a jsou velké problémy s nevychovaným nudícím se velkým psem . Máme to všichni kolem sebe .
A nyní si všichni pořizují psa a budou velké problémy.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Podle mě je důvod jasný. Chtějí mít psa, jakého nemá každý a jaký se jim líbí nebo zdá zajímavý a chtějí ho utvořit podle sebe, takže bez ohledu na to, jestli je malamut do bytu fakt nevhodný, jestli se boarder colie musí pak odnaučovat honit auta, protože nic jiného na práci nemá atd. Teď je móda zase jiná, protože malamuty a borderky už lidi mají. Prostě lidi nepřemýšlejí o tom zvířeti, co je pro něho dobré, ale o sobě, co chtějí. Bývá to rozdíl.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Někdy se porvou, dostat je pak od sebe není lehké. S takovými telaty zkušenost nemám, ale s NO a jinými plemeny ano. Brát na ně klacek je myslím spíš kontraproduktivní. Jakmile ucítí pes bolest, začne útočit ještě víc, protože za původce považuje soka. Zatím se mi osvědčilo jedině lití studené vody na ně, ale v podmínkách na videu by to nešlo. Máte zkušenost s rvačkou psů?
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Když jsem se provdala za otce mých dětí v roce 1987, tak na dvoře domu bydlela cca sedmiletá fenka vypadala jako černý hovawart. Šikmo naproti u sousedů zas fena NO. Ta nenáviděla tu naši. Jednou jsem šla na zahradu, která byla mimo dům, a dole pod stodolou fena NO, která utekla sama ze dvora, napadla tu naši. Ošklivá rvačka z toho byla, nikde nikdo jen já v devátém měsíci těhotenství. Nic jsem ani neměla. Starší soused vyběhl s lopatou, to nezabralo, tak kýbl vody a to ano a pak lopatou fenu NO zahnal. Obě byly dobité, naše na to zemřela. Děsivý zážitek bezmoci. Jak vlci. :smutek:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Do toho se člověk moc motat nemůže, mě zavolali sousedi na pomoc proti malému krysaříkovi, kterého chtěli nějak ošetřit a on jim zalezl do sklepa. Věděli, že se psů nebojím, natož takového trpaslíka :stydim: . Vzala jsem si koženou pracovní rukavici a vytáhla ho z kouta ven, ale stejně mě rafnul nad ní. Byla jsem už párkrát pokousaná i od jiných psů, někdy člověk musí psa chytit aspoň za obojek a on se ožene na každého. Ale nikdy jsem neměla co dělat s tak velkým psem, jako jsou pastevci. Tam člověk moc šancí asi nemá, že může zasáhnout. Leda vodou z hadice. Nebo mít nějaký elektrický karabáč? Protiví se mi to sice, ale možná by to fungovalo.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Tada »

Je pravda Že krysaříci už není to co bývalo že už si na potkána netroufnou Že jsou z nich uděláňi prostě jen "posteláči" na mazleni? :jakoby:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Já žádného takového mrňouska nemám, ale jaký pán, takový pes. Asi když z něho chtějí mít panenku do kočárku, na myši nebude připravený. Něco je dědičné, ale hodně je výchovou. (Napsala jsem původně, že si to myslím, ale smazala jsem to, aby mi kukačka nenapsal, co znamená myslet :vytlem: .)
Naposledy upravil(a) Františka. dne 04 úno 2021 16:11, celkem upraveno 1 x.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Psů jsme měli hodně, ale na dvě feny na jdenom dvoře jsem nikdy nervy neměla. Léta spolu můžou vycházet dobře a pak jim něco přeletí přez čumák a už se nesnesou. Ženský :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy má dvě lovecké čuby. Upřímně už si nepamatuji, co za plemena - jedno je jagteriér a druhou už nevim. Jedna je její a druhá partnera. Mají dva kotce, každá ve svém. Říkala, že spolu normálně žily v poklidu na dvorku až jednoho dne jedna běžela ze schodů z domu a nevšimla si druhé stojící na dvorku a omylem do ní vrazila. Byla z toho děsná řežba a od té doby se nenávidí... ale - spolu chodit na hon nemohou a když vytáhnou jednu, druhá doma děsně řve... dost neřešitelná situace a vlastně úplně zbytečná... :mrzimeto: ale prostě i ta zvířata mají osobnosti a kdoví, co se jim honí hlavou... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Neděste mne. Doufám, že u nás to bude mezi fenami v pohodě. Nesmím ani jedné nadržovat.
Agnes bylo osm a půl , když k nám přišla malá Cita. Byly spolu tři roky. A měly se moc rády. Pak Agnes odešla do psího nebe. Ale to byla extrémně dobrá duše. :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

matka s dcerou s dostatečním vjekovím odstupem mají velmi důvjernej vztah.já mam u fen no už třeťí generaci .mezi prvňí a druhou bilo asi 7let,mezi druhou a třeťí je 8let.šarplaňinka žije s dobitkem,tagže je mám odďelené.gdiž tu píšete o móďe velkejch psú,tak co jiného si vlastňe múže chovatel dobitka poříďit,abi mu to nežralo dobitek?gdiž jsem v léťe prodával šťeňata šarplaňinki a kangala,dost liďí,co kupovalo šťeňe ,už pastevce před ťím mňelo.Vjeďeli do čeho jdou.Rvački jsou nepříjemné,ale pokud neňí velkej velikostňí rozďíl,obvikle smrťí nekončí.Jano,ta vaše fena bila stará?Nebo jaká zraňeňí jí způsobila fena no,že to bilo na smrt?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Taky je mezi nimi velký věkový rozdíl, starší bude učit mladší a bude se radovat z její společnosti, až mladší bude dospělá a starší stará. To bude v pořádku, problémy bývají mezi podobně starými psy.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Čobi, už vlastně nevím, je to 33 let a fenku jsem znala jen krátce. Byla u stavení už dlouho. Ale včera jsem přemýšlela o tom, a řekla si, že zavolám exmanželovi a optám se ho na vše, jak si to pamatuje on. Jmenovala se Čita, což jsem si vzpomněla až nyní, a zajímavé, že jsme naši Citu pojmenovali skoro stejně. Měli jsme ji zamluvenou včas, takže jsme mohli vybrat jméno.
Kdysi měla moje sestra gordonsetra, jmenoval se Citon Jitřní svit, říkali jsme mu Cit. A strýc mého muže zas NO fenu Citu. Kdysi. Asi se nám zapsali do srdce. A Čitu tam mám vlastně taky. Jak jsem si vybavila díky Františce. Děkuji.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, to jsem přeci nepsala proto, abych Tě děsila. Jen, že jsem si vzpomněla, že se na dvorku dějí věci, na které jsou i vlastní lidé někdy krátcí... :nevim:
Ono je to hodně o plemeni také. Není moc vznětlivějších plemen než jagteriér... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak Veru sama vím, že dvě feny mohou takto dopadnout. U sousedů měli malého jezevčíka a kokra,feny. Kokřice asi v pěti letech starou jezevčici dorasila , že zemřela. Budu dávat pozor, jak se vztahy mezi děvčaty budou utvářet. Je mi jasné, že jednoho dne si to budou muset vyříkat. Uvidíme. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

terijéři jsou obecňe k dobitku nevhodňí.jsou na lov.bjehat krajinou a zabíjet zvířata.to je jejich.a kvúli takovím si právje pořizujeme pastevce :vytlem: mňe vibil cizí terijér hejno slepic.A pak to nežral.Jen je všechni pozabíjel
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti