Pěstujeme zeleninu 2021

Zelenina
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Máte nějaký oblíbený e-shop pro objednávky semínek pro vaše zahrádky?
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Tada »

Letos jsem nakupoval na SEMO a příští rok se chystám na GENGEL nakupoval tam někdo?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Tada »

Letos jsem nakupoval na SEMO a příští rok se chystám na GENGEL nakupoval tam někdo?
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Vedra »

SEMO tradičně na jaře nestíhá protože najmout sezónního brigádníka je mimo jejich mentální možnosti, ale pokud chce člověk větší balení tak není moc na výběr.

Gengel v pohodě. Paprika Severka super. Zbytek co jsem zkoušel spíš takové kuriozity, vojákové fazole malý výnos, nízký hrách který stejně bez opory polehával.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Jan »

Hhippie píše: 19 úno 2021 14:16 Máte nějaký oblíbený e-shop pro objednávky semínek pro vaše zahrádky?
Aliexpress
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane: nikdy - na nic - ani přes mojí mrtvolu! :soufl:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Jana P. »

V Táboře u vlakového nádraží je prodejna hospodářských potřeb, Vlastina prodejna. Každoročně tam vyrážím, letos právě dnes, a na stojanech nejméně hodinu vybírám všechna potřebná semínka. Mám ráda paní prodavačku, i majitele. Mají tam naprosto vše. Koupila jsem semínka a výsevní substrát za tisícovku. Je to moje radost. :vytlem: hezky si tam popovídáme.
Letos jsem se inspirovala i zde a koupila papriku Amálka :usmev: doma jsem zjistila, že je opravdu vynikající. Také jsem letos po letech koupila pór, letní i zimní. A nová zajímavá rajčata Brunito. A dále například Maxi petržel, pastinák, kadeřávek, různé saláty, ředkvičky, mrkve, karotky i pozdní Maximu, červenou řepu, špenáty, kopr, kedlubny rané i gigant, mangold, jejda prostě všechno, co zahradník potřebuje.
Zítra budu sít do skleníku rukolu, ředkvičky, květák, brokolici, petržel kadeřavou i hladkou, a také pór k předpěstování sazeniček. A v neděli vyseju do substrátu různé papriky a majoránku.
Letos nebudu pěstovat sazeničky celeru, nějak se mi nechce. Někde je koupím. A letos budu pěstovat část rajčat v nádobách u domu, poprvé.
Když jsem jela ve středu dopoledne do Prahy, stavovala jsem se v Benešově v Kauflandu, protože jsem zjistila, že pražírna kávy Marila, která je ve Voticích, kousek od nás, dodává hodně druhů kávy právě do Kauflandu, mají zajímavou kávu, no a tam, v Kauflandu, jsem viděla hodně stojanů se semínky, měli vše potřebné. Bude to tak i v jiných Kaufladech, Veru. Tam by sis mohla vybrat.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Máme dobře zásobené zahradnictví ve vedlejší vsi. Mají tam několik stojanů různých dodavatelů. Semo je jistě nejvýraznější výrobce, ale zajímalo mě, jestli k němu někdo něco má nebo na tipy na lepšího výrobce třeba... prostě ze zvědavosti.
Dnes bylo krásně a já přemýšlela, jestli se mám ještě pídit po sadbě česneku... ale mám nějak pocit, že ty dva svazky, co spotřebujeme, než je březen a česnek jde stejně do kelu... že si je snad radši koupím. Česnek se mi většinou nikdy extra nedařil. Nedám té zahrádce tolik péče a času, co některé rostliny potřebují a nemám ty zkušenosti a vědomosti pro tyhle náročnější zeleniny.. takže letos pro zjednodušení a oťukání s novou zahrádkou asi půjdu spíš na jistotu... nevím úplně s předpěstováváním... nikdy mi to moc nešlo - rostliny bývají slabé (majoránka - ta mě zajímá nejvíc, ale nikdy mi moc dobře nevzchází...), rajčata si kupuji jako sazečky (loni jsem dostala od Bosorky a prospívaly nádherně) a pak vše seji. Krom řepy loni, kde byl nejspíš problém ve více aspektech, se všemu spíše daří (“pouze” mívám sežráno hryzcem)... tak uvidíme, na co se budu cítit. Někdy se pro něco nadchnu (u Bosorky mangold), koupím setbu, ale nakonec nezaseji, protože si vlastně uvědomím, že si s tím nevím rady na zpracování... achjo. Ale i když budu pěstovat klasiku, pořád je to super! A postupně, až seberu zkušenosti, mohu rozšiřovat paletu dalších druhů... :andel:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak skus fi. Černý Jaroměř, je to šlechtitel a zahradník
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,tak jsem prohlédl e-schop Černý Jaroměř a má to tam docela dobře zásobené,ale prodává také Semo a okurky Ing.B.Holman.Má tam od Sema některé věci,které jsem u nás nesehnal.Já na Semo nedám dopustit,protože v supermarketech jsem se mockrát zklamal.Hlavně od Gardenie,nebo co to je bych si už nekoupil semínka žádná.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Jana P. »

Já mám také Semo a Moravoseed , a také okurky od toho pána , Holmana. To prodávají ve Vlastině prodejně.
Veru, mangold je výborný v tom, že ho ořežeš a zas obrazí, je stále k dispozici na zahrádce bez velkého úsilí. A jen se udělá řádek, nasypou semínka, zahrábne a jinak nic. Nepřesazuje se, nic. Bud ho sníme nebo ho dám zvířatům. A on roste dál. Česnek mám letos stále pěkný. Žádní škůdci.
Nemusí se pěstovat každý rok všechno. Ať se nevytratí radost. :usmev:
A komu nejde dobře petržel radím pastinák. Vyrostl krásný, velký. Může se nechat v záhonu přes zimu, je mrazuvzdorný. Nijak zvlášť ho nežrali hryzci. A dala jsem ho v kýblu do sklepa, a je tam ve stále stejném stavu jako bych ho sklidila včera. Je výborný do polévky, na pečení s masem, pyré s bramborem.
Nedcera ho dává malé jako příkrm. Moc chutná.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Tada »

Vedra píše: 19 úno 2021 15:05 SEMO tradičně na jaře nestíhá protože najmout sezónního brigádníka je mimo jejich mentální možnosti, ale pokud chce člověk větší balení tak není moc na výběr.

Gengel v pohodě. Paprika Severka super. Zbytek co jsem zkoušel spíš takové kuriozity, vojákové fazole malý výnos, nízký hrách který stejně bez opory polehával.
je tam v podmínkách vrácení semínek z další sklizně dělal jste to? Já na semu kopuval uz v prosinci. :blazen:
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Vedra »

Jo posílal, je tam toho osiva minimum, čistě za účelem namnožení těch starých odrůd.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Prosím o info zkušené.
Nakoupila jsem osivo pro naší zahradu. Ráda bych letos vyzkoušela trochu prodloužit výnosnost plodin, tedy jsem hrášek a mrkev nakoupila rannou a pozdní.
Avšak na obalu jsem nenašla rozdíly v ničem. Jako kdyby měli stejný přebal, jen na titulce jiný název... :nevim:
Předpokládala jsem, že ranné plodiny se sejí dříve a dříve zrají, že jsou třeba trochu odolnější proti přízemním mrazíkům... :jakoby:
Přílohy
A2B20CC7-6DA7-4D5D-8F87-D765403E511A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Vedra »

Rané= dozrává dříve, zpravidla hůře skladovatelné do jisté míry.

Záleží na plodině, třeba pozdní brambory nemají bez stříkání smysl protože je stejně dříve zlikviduje plíseň.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, to jsem si právě také myslela. Ale ikonky na obalu to nepotvrzují... :nene:

Každopádně právě proto mám dvojí mrkev například, protože předpokládám, že raná se spotřebuje provozně a pozdní se uskladní. Uvidíme :andel:
Stejně jsme loni na podzim opět hnojili, abychom trochu tu zahradu podpořili a většina zeleniny nesnáší čerstvé hnojení... takže kdoví, co vyleze a v jakém stavu bude přes dobu vegetace :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Jana P. »

Raná se spotřebuje provozně a pozdní sežerou hryzci a myši :vytlem:
Já seju hrášek i jiné dvakrát, jednou brzy zjara a podruhé začátkem července, např. Po česneku .
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, zrovna u hrášku se ví, že nesnáší pozdnější výsetbu. Vzchází Ti? Já tedy ze druhé setby většinou žádnou úrodu nemám... :mrzimeto: Vlastně jsem nikdy nic krom hrášku nedosévala... :nevim: vše musím teprv vyzkoušet, jak bude fungovat :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak já to o hrášku nevím :vytlem: a možná proto mi vzchází a roste i lusky tvoří. Seju po česneku hrášek, červenou řepu , karotku, saláty ....
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Vedra »

Tak na obalu je rozptyl 3 měsíců tam se vleze všechno :vytlem:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů