Krmná směs pro nosnice

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Tada »

Když si pořídíte cistokrevne plemeno tak když potom prodáte NV vajec za 20 kč/ks tak je ta ekonomika taky jiná. :andel:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Hhippie »

Jak krmíte to maso? A jak často?
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Tada »

Já teda pouze Příležitostně. Když se zabíjí třeba králík tak dostanou tuk co se z něj oreže a tak jinak jim ho nekrmim. :jakoby:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Lisbeth »

Maso, kosti, ořezy vše příležitostně, když se zrovna zpracovává, při zabíjení králíků se porvou s kocourem stejně tak , jako když nakoupíme v masně a chystá se k obědu, co už "nedá" kocour, dožerou slípky. Veškeré kosti pouze slípkám, pěkně nadrtit (jak syrové, tak vyvařené). Vždycky se potom jen zapráší! Na brambory se šrotem jim lijeme i tuk ze smažení, např. řízků nebo čehokoliv jiného. Fritézu nemáme, je to tuk z pánve. Sežerou všecko! Naopak za sebe musím říct, že slepice je u nás jediný výdělečný tvor, vydělá si sama na sebe a ještě zbyde a je to právě tím, že 90% krmiva je vlastní a to co koupíme je od kamarádů sedláků za pakatel. Nutno dodat že slepičky máme 4 kusy a jsou to prostě údernice! :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Jan »

krmný "ideál" , krmím tím i psa. veškeré vnitřnosti se uvaří bez koření , po slití se ve vodě uvaří šrot, ideálně aby už žádná voda - vývar nezbyl. Vnitřnosti a co de se umele na mlýnku na maso a smíchá se šrotem.Jinak nasekat na co možná drobno. Jak slepice, tak pes si nestěžují.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno... tak jsem koupila granule, abych vyloučila selektivní žraní a ty pro jistotu nežerou vůbec :plac: tak už fakt nevim :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od arus »

Máš moudré slepice, že nejdou na granule. Nevím, ale jakékoliv granule se mi příčí...Hhippie, přišla ti už ta objednaná směs? Čekám na tvé zkušenosti s ní, že bych si ji objednala taky.
Já krmím hlavně zbytky ze školní kuchyně a pšenicí ale když se nevaří, musím krmit něčím jiným. Mám energys, či jak se to jmenuje, jenže je to skoro prach a špatně se jim to zobe.
Tak jsem si říkala, že počkám na tvou zkušenost. :ruzicka:
:arus:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak jim ten prach něčím navlhči.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od přezdívka »

Hhippie píše: 22 kvě 2021 09:21 Mno... tak jsem koupila granule, abych vyloučila selektivní žraní a ty pro jistotu nežerou vůbec :plac: tak už fakt nevim :nevim:
Musí si na to zvyknout. Přece se říká, že hlad je nejlepší kuchař. Dala bych k tomu hrstičku pšenice a počkala co to udělá. Všude se píše,že přecházet na nové krmivo se má postupně. I na pytli s mléčnou náhražkou je napsáno ke konci míchat z obou pytlů, i když je to od stejného výrobce.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Jana P. »

Dynín má hrubší směs. Kupují to prý babičky. :vytlem:
https://eshop.zsdyn.cz/n1
Přílohy
1F4AF0F6-3715-4069-BD6F-447CC16EB448.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Hhippie »

Já vám nevím... mám takový pocit, že si prostě poshánějí a moje žrádlo nepotřebují... :mrzimeto:
Nejvíc jim chutná, když jim natluču trochu kukuřičných zrn (nemám nic, čím bych jim to rozemlela). Ale vím, že by to moc neměly, že se po tom tlousne a to jim neprospívá. Mají to jako mňamku :)
Pak by se rády nažraly zbytků, ale to se mi jim nechce dávat z důvodu snížené snůšky (prý - nemám ozkoušeno). Když jim nasypu trochu pšenice, co tu mám, tak něco vyzobou - ale když jim jí dám do krmítka s těmi granulkami, tak víceméně skoro nic nepožerou. Ani pšenici samotou. Jakože jí snědí, ale jen trošku.
Ale celý den se pasou, hrabají koním v bobkách, sbírají po koních, co jim upadne z jádra z kýble, vyhrabávají semínka ze slámy a sena a sbírají hmyz v přilehlém lesíku. Tak mám podezření, že se prostě zaopatří jinak... :jakoby:
Jediné, co mě trápí, že v těch směsích pro nosnice jsou nějaké podpůrné součástky, aby byly v kondici a nic jim nechybělo a dobře snášely... tak tak, no...
A co se týče toho namočení, tak tu předchozí směs, jak jsem říkala, že nechávaly dost toho jemného... tak to jsem samozřejmě zkoušela máčet vodou na lehce spojenou směs... ale myslím, že to je fakt nepřesvědčilo, že je to něco jiného než co to bylo... zas tak blbé nejsou. :nene:
To mi tak scházelo! Po rozmazlených ovcích ještě rozmazlené slepice! :cert: ... :))
PS: Jani, díky za tip. Já si teď dám asi oraz od pořizování a zkoušení dalšího, nového...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,co těm potvorám u tebe chybí.Nic.Výběh mají,všechno si nahledají a klidně jim dej zbytky,protože je mají nejradši a žádnou snůšku to nesnižuje.Odjakživa se každý zbytek házel slepicím a kostičky oberou perfektně.Když nesnášejí po takovém komfortu,jaký u tebe mají,tak bych spíš pátral,kde mají schované hnízdo,protože na to jsou vychytralé až moc.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jenže právě tohle nemá Hippie pod kontrolou :vytlem: a v tom je ten problém :nevim: slepice mají vlastní demokracii :ruzicka: anarchii :potlesk:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Hhippie »

To je pravda, mají anarchii! :))
Ale jinak .. snášejí 6 nosnic a 2 kuřice většinou 7 vajec. Takže já si nestěžuji. Jen chci předejít starostem. Tak se pídím po vhodné stravě, aby jim něco nechybělo. Já na nich nic nepoznám. A ségra s mužem chovatelem drůbeže říká, že na slepici něco vidíš až když už je pozdě... že je mám chodit alespoň jednou týdně pozvedat na hřadu, abych si je osahala, jestli neztrácejí na váze a tak... na to fakt nemám kdy :)) tak radši zajistit zdravou stravu, než sbírat mrtvolky, no... :nevim:
Tak já je zkusim prostě krmit tak, jak jim to chutná a uvidíme. Ony taky neberou všechny zbytky. Třeba vařenou zeleninu nemusejí. Hlavně ne kyselé. Spíš přílohy - maso, rýži a těstoviny.. co vím, tak tetě zas moc nejedly ze zbytků vařené brambory (které se jinak doporučují a někdo na nich má založenou krmnou dávku...).
Tak já jim tedy přestanu sypat "tu chemii" :vytlem: a nechám je na přírodno :souhlas:
Díky, přátelé, za podporu. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od irčan »

Odborně: slepicokracii. :vytlem:

Dyž je slepica nejak zdravotně špatná tak se obvykle drží mimo hejno (je vyobcovaná) a je na ní vidět že je smutná.
Je dobrý je sem-tam pozorovat dyž si slepice myslí že se nedíváš.A zlepšuje to náladu,teda mě, u slepic nevím.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hhippie píše: 24 kvě 2021 22:40 . . . . . Takže já si nestěžuji. Jen chci předejít starostem. . . . .
Zatím to vypadá, že si jen stěžuješ a děláš si starosti - zbytečné :vytlem:
V příštím životě chci být koněm nebo slepicí u Hipííí :))
U slepic vůbec nic neřeším. Co je to jim dám to jim dám. Možná mám o pár vajec míň, ale hlavu si tím nezatěžuju.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jo! Budu k tomu tak přistupovat. Nechtěj žrát granule, nechtěj, tak se z toho nepověsím. Ikdyby to měly sežrat přes zimu po trochách ovce.. :promin:
Díkes! :kamosi:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Jana P. »

Na směsi se píše, že na kus slepice a den 12 deka. A to se jedná o den, kdy mají jen tu směs a nic jiného. Takže pokud mají velký výběh, plno strusin, hmyzu, zeleného a jádra od koní, není divu, že toho moc nepožerou. :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od Savarka »

Naše slepice mají asi dost podobné podmínky jako u Hhippie a taky spotřebují velmi málo z toho, co jim nasypeme. Takže jen potvrzuji již výše napsané. Něco jiného je to v zimě, ale teď se obslouží z velké části samy. Kromě tedy masa a drcených kostí, jak už tu někdo psal, po tom se vrhají celoročně. :vytlem:

Naopak indičtí běžci, které také chováme na vejce, bez N1 téměř nenesou. Tam mícháme ve snůškovém období N1 s pšenicí. Mají taky výběh, i když menší, nevím, čím to je... :nevim:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná směs pro nosnice

Nový příspěvek od přezdívka »

Potřebovala bych poradit. Dočetla jsem se někde, že při průjmu je dobré dávat slepicím k pití vodu s vylouhovaným česnekem. Jsou to 8 týdnů stará kuřata a jedno začalo srajdit. Nastrouhala jsem 3 stroužky česneku a nechala to asi 1 hodinu vyluhovat v 1 litru vody. Pak jsem to dala louhovat ještě jednou. Jak dlouho se jím to může podávat? Nebo co jiného? Jsou to kuřata líhnutá doma a nemají žádná očkování.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů