Agnes Pravá láska

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Čobanoku, tam néé, žádnou muslimskou zemi bych si nevybrala, bo jsem křesťanka :usmev:
Omezená svoboda pro mého psa by znamenala život ve druhém patře, na procházky na vodítku a na zahradě pod dohledem...naopak na vesnici by měl volnost na pozemku a vodítko jen, když by to bylo potřeba.
:arus:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Pes miluje svého pána a má rád podmínky, hranice, které mu nastaví. Arus byl by u tebe šťastný každý psík. Jste prima rodina.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

arus píše: 30 lis 2021 16:26 Čobanoku, tam néé, žádnou muslimskou zemi bych si nevybrala, bo jsem křesťanka :usmev:
Omezená svoboda pro mého psa by znamenala život ve druhém patře, na procházky na vodítku a na zahradě pod dohledem...naopak na vesnici by měl volnost na pozemku a vodítko jen, když by to bylo potřeba.
Na křesťanství jsou náročné kurevski dlouhé posti.Co má ubohej pastevec ďelat,gdiž má žít 40dňí bez živočišné bílkovini?A dojit mléko 40dňí do zásobi,hladovjet a při tom neokusit,to je opravdu velmi ťežká zkouśka.Nezbejvá,než maso ukrejt do pirohů.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Františka. »

Před kým ho takhle skryje? To je stejné, jako když se přidává maso do vinných klobás. Tam taky není vidět, ale původně z masa nebyly. To člověk podvádí sám sebe.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Jani, první zvíře ke kterému mě moje tehdy malé děti přemluvily byla vodní želva...že s ní není žádná práce, jen ji vyměňovat vodu a sypat žrádlo. Tak jo, souhlasila jsem. Za rok přišly s tím, že s ní není žádná zábava, nemůžou se s ní mazlit...a že by chtěly králíčky, že se budou starat, že po mně nebudou nic chtít. Tehdy jsme měli doma už i naše pěstounské děvče. Tak dostali tři zakrské králíky. Do tří let bylo po nich, po králících. Pak ještě přišla na řadu na pár let morčata a kocour Windy. Ten se asi po třech letech nevrátil ze své výpravy.
Pořád jsem odolávala jejich touze mít psa a tak mě vždycky přemluvily na jiné zvířátko. Před 13 lety jsem souhlasila s kočkou. Máme ji dodnes. Mezitím děcka dospěla a zvířata přestala být jejich touhou, bez které nemůžou žít...Želvu máme přes dvacet let.
Až teď to přichází znovu. Kluci rostou a touží po svém zvířátku. Odolávám a říkám, že máme kočku Sany. Ale babi, ještě jsme neměli psa!? Pes by byl jen v případě, že bychom část roku bydleli na vesnici. To je můj argument na kterém si trvám. A kupodivu to vzali. Asi mají naději, že jednou ten pes bude...a popravdě řečeno, taky by se mi to líbilo. Oboje, být část roku na vesnici asi víc, ale pes by mi tam nevadil. :usmev:
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Čobanoku, já se postím tehdy, když mám k tomu důvod, ne tehdy, kdy mi to určuje nějaké náboženství. Takže v průběhu roku neřeším, co kdy jím a jestli tím nehřeším. Postím se a mluvím s Bohem tehdy, když mám sevřené srdce a často i žaludek, protože jsem v nějaké tísní já, nebo někdo, kdo se mi svěřil. Tehdy čtu Bibli, modlím se, nejím, třeba i úpím k Bohu...a věřím, že shůry přijde pomoc. A zatím vždycky přišla. :hura:
Naposledy upravil(a) arus dne 01 pro 2021 09:22, celkem upraveno 1 x.
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od PavelIV »

Asi je ten půst schůdnější než Ramadán, ne? :usmev:
:PavelIV:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 01 pro 2021 08:56 Před kým ho takhle skryje? To je stejné, jako když se přidává maso do vinných klobás. Tam taky není vidět, ale původně z masa nebyly. To člověk podvádí sám sebe.
V křesťanské společnosťi přece nemůžete říct,źe to nebudete dodrźovat.Je to zákon.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Františka. »

Pokud něco dělám jen kvůli tomu, co řeknou ostatní, za co se tak asi budu sama považovat? Já bych z tohohle měla fakt špatný pocit. Buď člověk dělá něco z přesvědčení nebo ať to nedělá, není to k ničemu. Škodí sám sobě i ostatním. Představte si, že toho "svatého" člověka někdo uvidí, jak se tajně láduje v době půstu, přitom říká něco jiného. Všechno se zboří, důvěra ostatních je pryč. Dokonce hrozí, že se ostatní odvrátí od víry, protože jsou zklamaní. Je jedno, jestli je společnost křesťanská nebo ne, přetvářka škodí. Ale je těžké se jí bránit a někdo do toho nechce jít, to uznávám.
To je v politice stejné :usmev: .
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Já se ztotožnila s tím, jak popisuje půst Bible v Izaiáši, kapitola 58...ale jsme ve vlákně o Agnes :vytlem:
:arus:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 01 pro 2021 09:42 Pokud něco dělám jen kvůli tomu, co řeknou ostatní, za co se tak asi budu sama považovat? Já bych z tohohle měla fakt špatný pocit. Buď člověk dělá něco z přesvědčení nebo ať to nedělá, není to k ničemu. Škodí sám sobě i ostatním. Představte si, že toho "svatého" člověka někdo uvidí, jak se tajně láduje v době půstu, přitom říká něco jiného. Všechno se zboří, důvěra ostatních je pryč. Dokonce hrozí, že se ostatní odvrátí od víry, protože jsou zklamaní. Je jedno, jestli je společnost křesťanská nebo ne, přetvářka škodí. Ale je těžké se jí bránit a někdo do toho nechce jít, to uznávám.
To je v politice stejné :usmev: .
Ňegdo ale třeba nemá přesvjedčeňí,že bi mňel na červené zastavit auto.Mňel bi se přetvařovat a zastavit,nebo ne?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Hhippie »

Arus, Ty víš, že nevyznávám (ani neuznávám) žádná řečená náboženství, přesto spolu o víře můžeme mluvit, protože mnoho máme společného.
Přesně ten náhled, co máš, mi přijde jediný zdravý a funkční. Není to o přetvářce nebo čem jiném, když člověk řeší věci podle své hlavy a srdce, než na písmenko stejně podle knihy, a “používá” víru jen v případě potřeby. Přijde mi to jediný funkční a udržitelný způsob :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Adminko, dík...ale čekala jsem, že nás pokáráš a doporučíš, ať se přesuneme do vhodnějšího vlákna. :vytlem:
:arus:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

To pak ale neňí o náboženství,si mislim.Protože náboženství je právje ten soubor pravidel,kterej se k danému kultu váže.Náboženství je právje to skupinové,zaťímco osobňí spiritualita je individuelňí a nezávislá na tom,co ďelá kolektiv.Tagže to,co tu popisujete,je v podstaťe společnost nenáboženská.Osobňí modlitbu přece může ďelat i arus v turkmenistánu.Ťím nechci říct,že je to špatné.Ale tak,jak to definuje hipie,že jeďiné udržitelné a zdravé náboženství je takové,které vlastňe neňí viďet,tak to pak opravdu ďelá tu společnost nenáboženskou.Ale já si nejsem jistej,jestli tak společnost může fungovat.I komunisťi mňeli ideologiji a svátki.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

arus píše: 01 pro 2021 10:28 Adminko, dík...ale čekala jsem, že nás pokáráš a doporučíš, ať se přesuneme do vhodnějšího vlákna. :vytlem:
Je to přece vlákno o psech, a to má svůj ideologicko spirituálňí podtext. :usmev:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Přesně tak, čobi, jsem nenáboženský člověk, protože náboženství je pro mně soubor zákazů co smím, či nesmím, je to zákonický způsob založený na dobrých skutcích a poslušnosti příkazů a pravidel, která utvořil člověk a použil k tomu Bibli, protože se mu některé verše hodily. A nemluvím jen o jedné církvi. Tohle se najde víceméně ve všech církvích.
Význam slova křesťan znamená Kristovec. Člověk, který Krista vzal vážně, přijal odpuštění, pochopil, že se od Boha vzdálil a uvěřil, že za něho zemřel, aby měl život věčný a dál ve svém životě žije vírou a z víry. To je v kostce evangelium, dobrá zpráva, které věřím. Takto věřit je pro mně jednoduché, praktické a dobrodružné. Náboženství by mě svazovalo, obviňovalo, že jsem pořád nedostatečná a hříšná...víra v Krista mi dává svobodu, lásku a milost.
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Hhippie »

Arus: to je krásně vystižené. Cítím to úplně stejně.

Dobře, a teď za moderátora fóra žádám o ukončení debaty, případně přesunutí do náboženského vlákna :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Františka. »

Pak je ještě možnost, že ta pravidla člověk chápe jako odůvodněná, správná a přijímá je. Žije jimi, bez nucení, ne proto, že jsou zákonem sepsaným, ale že je shledává dobrými pro svůj život. Náboženství je velmi osobní, nejen spiritualita. Církev už je organizace a s tím může mít někdo problém, ale právě náboženství jako soubor pravidel pro dobrý život nemusí vůbec být jako předpis, ale jako rada nebo dar.
Pozdě, Hhippie, už jsem to dopsala :smutek: .
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Moje holky už jsou stejně velký. Vlastně ne, Agnes je trochu větší. Ony děcka většinou rodiče přerostou.
Je jí rok a měsíc a je to zlatá holka. ♥️
V posteli fakt nelehá , vlezla tam a hned jsem ji vysypala. :vytlem:
Hárání má za sebou a do jara bude klid. Dvě háravky daj zabrat. :vytlem:
Přílohy
D5A481C2-1EEB-40D7-AC42-084F1E50C04E.jpeg
8CF65692-66A3-4D85-AC27-0E282EA41C93.jpeg
963E7D6C-BDA1-4281-B315-BC8AE3D744E5.jpeg
7074BB3C-28EE-4AD4-8D7B-96B42EFD00CD.jpeg
9E12DFE0-120D-43B9-A87E-E5E9F3F9D627.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Postelová :andel:
Přílohy
CE6EC669-93F0-444E-9C35-4F46B81C53AB.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů