Budeme mít štěňátka

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Manžel pracuje ve výrobě firmy Vafo(Brit). Přímo míchá a dle receptury dávkuje suché přísady, oleje a šťávy do konzerv a kapsicek. Hned po nástupu se velmi divil, když viděl všechny byliny, lososový olej, a hlavně maso ryby a další z čeho se vyrábí. Vše nádherné.
Granule za 180 bych psovi vůbec nedala.
Krmíme ráno granule tak za 1300 12 kilo a večer maso kost vejce jogurt a další.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

1300 za 12 kg, není levnější jim kupovat krkovici? Mám teď štěně a krmíme ji : vařené plíce z prasete, slezina, k tomu nožičky. Dal pak syrový zebra od krkovice, kosti, co nerozzvejka ji kladivem rozbiju na pastu, to má hned po mase nejraději. Ještě jsem ji kupoval skelety od kuřat, ať má nějaký ty růstový hormóny. Ale teď nemám čas jezdit pro ty skelety. A k tomu obyčejný granule za 180 dle chuti.

Pokud by to bylo na ní, tak veškerý hov.. od sebe, ovcí, slepic, voda nejlíp z louže a maso odlezely na slunci tak aspoň 3 dny. Pochopitelně zahrabaný, nejlíp s blátem.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Františka. »

K tomu masu možná chybí trochu zeleniny. Jeden náš pes ji má moc rád, ale naučil se to právě v dětství, dostával zeleninové polívky s masem. Dodnes loudí, když máme nějakou dušenou zeleninu. Druhý přišel o něco starší a nenaučil se to, zeleninu nechává. Zato krade koblihy, je na sladké, ale to mu dávám jen fakt na chuť a málokdy.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

Jo sladký, má ráda vinohrad přímo z keře, má ráda med přímo z plastů, včely nemá ráda. Žere dost vyrostlou pšenici, trávu taky, a tímhle ji krmíme já, manželka ji krmí taky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

Františka. píše: 18 pro 2021 16:11 I u lidí to mělo vliv na povahu. Ne zrovna v dobrém.
Tak radost z toho asi neměli. Ale o povaze tam nic nebylo, bylo tam, že kastrace místo ochrany před rakovinou ji může naopak podpořit. Psy , pokud neprošli pubertou tak neutíkají za fenama, pokud prošli, je to jedno.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Já jsem fenu dala kastrovat hlavně kvůli zdravotním problémům. Zánět dělohy snadno fenu dost škaredým způsobem zabije a i když ho ta naše měla otevřený a tak se zvládl antibiotiky, rádo se to opakuje. Takže jsme moc na výběr neměli.
K tomu krmení, krmím psy hlavně masem. Mám velké mrazáky a třeba teď byl výprodej kuřat za 29 kaček. Jinak nakoupím zbytky od řezníka, podle druhů něco mezi 15-30 korunami za kilo. Když doma něco zabíjíme nebo chcípne králík dostanou to taky. Docela dobrý je, když se někdo chce zbavit starého kance apod. On ušetří za kafilerku a já za maso pro psy. Ale teď už jsem dlouho má nic nenarazila. :nene:
Granule mají jen tak na zobnutí, moc jim nevěřím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Jsem laik. Můžete mi prosím prozradit, proč se kance lidi zdarma zbavují? Narazila jsem na to právě na inzerci… to to maso smrdí, že se nedá spotřebovat ani do klobás? Děkuji.
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od přezdívka »

Maso je cítit. Když se kanec nechá vykastrovat a pak se ještě asi tak 4 měsíce krmí, tak ho řezníci vykoupí za cenu prasnic a zpracují do výrobků. Musíte si spočítat, jestli se vám to vyplatí. Kastrace něco stojí a pak ještě krmení, než kanec vysmrádne.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Liďi se mnohdi ťech nekastrovanejch samců obávaj,ale ne vždi je to taková hrůza.Teď jsem zabíjel kozla asi dvouletého nekastrovaného.Počkal jsem s ťím až po říji.Maso je chutné.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 18 pro 2021 18:18 1300 za 12 kg, není levnější jim kupovat krkovici? Mám teď štěně a krmíme ji : vařené plíce z prasete, slezina, k tomu nožičky. Dal pak syrový zebra od krkovice, kosti, co nerozzvejka ji kladivem rozbiju na pastu, to má hned po mase nejraději. Ještě jsem ji kupoval skelety od kuřat, ať má nějaký ty růstový hormóny. Ale teď nemám čas jezdit pro ty skelety. A k tomu obyčejný granule za 180 dle chuti.

Pokud by to bylo na ní, tak veškerý hov.. od sebe, ovcí, slepic, voda nejlíp z louže a maso odlezely na slunci tak aspoň 3 dny. Pochopitelně zahrabaný, nejlíp s blátem.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Kotlíky jsme kastrovat nedávali, jen jednou. Maso cítit nebylo a nebyli plný loje. Kanec smrdí moc. Myslím, že by se ta kastrace ani nevyplatila. To musí dělat veterinář a pak ještě ho krmit, radši se jich zbaví. Teď jsem koukala na bazoš a někdo tam i žertuje 10 let starého kance mangalice za odvoz. Ale je to pro mě daleko.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Proč by žertoval ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 18 pro 2021 18:18 1300 za 12 kg, není levnější jim kupovat krkovici? Mám teď štěně a krmíme ji : vařené plíce z prasete, slezina, k tomu nožičky. Dal pak syrový zebra od krkovice, kosti, co nerozzvejka ji kladivem rozbiju na pastu, to má hned po mase nejraději. Ještě jsem ji kupoval skelety od kuřat, ať má nějaký ty růstový hormóny. Ale teď nemám čas jezdit pro ty skelety. A k tomu obyčejný granule za 180 dle chuti.

Pokud by to bylo na ní, tak veškerý hov.. od sebe, ovcí, slepic, voda nejlíp z louže a maso odlezely na slunci tak aspoň 3 dny. Pochopitelně zahrabaný, nejlíp s blátem.
jaké máte šťeňe?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

Čubinka KAO
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade, myslím, že by tam mělo být “inzeruje” :vytlem: Automatické opravy textu… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

DAD David Abrahám píše: 19 pro 2021 06:38 Proč by žertoval ?
Já se z těch automatických oprav pominu, jasně že inzeruje. Teď mi teprv docvaklo o co jde. :blazen:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 19 pro 2021 07:46Čubinka KAO
Jee.To je od té vaší starší?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

Ta umřela, tohle je někde od Ostravy , je to takovej kříženec kao,medvěda,vlka s převahou prasete :)
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Jan píše: 19 pro 2021 11:58 Ta umřela, tohle je někde od Ostravy , je to takovej kříženec kao,medvěda,vlka s převahou prasete :)
copak se s ní stalo, nepřišla mi stará?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

12 let a nádor na hrudníku vedle tlapy, byli jsme u veterináře, jinak ji nikdy nic nebylo a říkal že je to pevné srostlý , že je to na místě, kde to rádo praská po operaci , současně čuba k veterináři vůbec nemusela, nesnášela ani auto a říkali, že je stejná šance, že jí to bude praskat a bude si to drbat a bude z toho problém, stejně, jako by mohl být problém s tím to neoperovat. Měla už obroušeny zuby, přestávala slyšet, měla asi 2 roky problémy s zadníma kyclema, běhat mohla, ale občas ji podklouzly nohy a byla +- veselá až do konce a umřela sama. Vliv na tom bude mít, že jak jsme koupili to štěně, tak mu chtěla všechno sežrat a dost ztloustla. Do tý doby sama od sebe jedla normálně.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti