Bahnění-ovčácké žně.

chov ovcí a koz...
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jana P. »

Hup, z vůdkyně dopolko vyskocili dva beranci čertíci 🥰🙏
Přílohy
20220329_100000.jpg
20220329_100005.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Augenblick »

Parádní čertíci :souhlas:
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Augenblick »

Děti rostou jak z vody a konečně jsem našel trochu času a udělal nové příkrmiště. Oplutek budu muset zvětšit :usmev:
IMG_20220322_162246816_HDR.jpg
IMG_20220327_181811604_HDR.jpg
Tykat, díkes ....
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jana P. »

Ty už jsou veliký!! :udiv: 🥰👍
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Krása! :souhlas: moje zatím ochutnávají matkám. Schválně krmím do mnoha nádob na zemi, aby mohli ukořistit :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od ivan613 »

Tak včera dorazilo sušené mlieko pre jahňa. Akurát je trošku problém. Jahňa je fixované na partnerku a keď ju počuje ako učí tak začne robiť strašný kravál a chce byť pri nej. Takže výuka prebieha tak že jahňa jej spí na kolenách alebo pobehuje okolo nej. Klienti ktorí dochádzajú k nám už si zvykli a tým cez internet je to asi jedno. Až na jedného chlapca, ktorý k nám dochádza. Ten je alergik. No a tak jahňa sa hodinu hnevá, že musí byť zvlášť.
IMG_20220331_034606_5.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, jestli máte jehně samotné doma, tak se na ní fixlo… pomohlo by alespoň jiné zvíře, se kterým by malý mohl být a které by na něj bylo zvědavé. Ideálně malý pejsek.
Paní, co si ode mě brala toho mraženého beránka, flaškáče, posílal videa, jak spolužijí s jorkšírem doma :)) spí spolu na pelíšku a když se kojí, pejsek kontroluje a olizuje :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Františka. »

A pak z takových roztomilých mazlíčků vyrostou nesnesitelně otravná nevychovaná zvířata, která nerespektují nic. Neberu je nikdy od stáda, aby nebyli závislí na člověku, protože na někom závislí být musí. Mám zkušenost s několika kozami, které jsem dostala jako takhle odchované. Pak už s nimi jejich lidi nevydrželi, tak je museli dát pryč. Kromě jedné skončily ty kozy poražené (což jsem těm lidem řekla), i když jsem se snažila je nějak umravnit, nešlo to. Takže doporučuju opravdovou východu a výcvik hned odmala. Takové ty psí povely jako ke mně, zůstaň, fuj apod. Až bude to mládě starší, bude pozdě. Ta jedna jediná koza, která obstála, je i tak hrozná, ale ještě se s ní nějak dá vyjít, respektuje aspoň něco.
Jestli teda počítáte, že ho porazíte, je výchova zbytečná :usmev: .
Naposledy upravil(a) Františka. dne 31 bře 2022 08:42, celkem upraveno 1 x.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Od 9 ovci z toho 3 prvnicky. 19 jehnat. 1 z trojcat mrtve chvili po porodu, 3 z trojcat jsem daroval lidem na flasku. Nebyla potreba zadna asistence, vsechna jehnata prijata bez potizi, zadna ovce ( ani 9 leta Anicka ) neulehla.
Dve dospele a 3-4 jehnice pujdou nekam k Plzni dal do chovu. Beranky postupne snime, maso pujde nahoru. Zbytek jehnic doplni stado. Anicka ma letos asi posledni rok pred sebou, uvidim na podzim jak to zvladne. Vlnu prodavat uz nebudu, na Slovensku vzniknul minimill, kam si peknou vlnu poslu zpracovat bud na cesance nebo i na prizi http://www.vlnarskamanufaktura.sk/ ( a co je na tom minimillu sympaticke, preferuji :mastnacek: http://www.vlnarskamanufaktura.sk/?page_id=72 )







Přílohy
Stado2022.jpg
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 31 bře 2022 08:39 A pak z takových roztomilých mazlíčků vyrostou nesnesitelně otravná nevychovaná zvířata, která nerespektují nic. Neberu je nikdy od stáda, aby nebyli závislí na člověku, protože na někom závislí být musí. Mám zkušenost s několika kozami, které jsem dostala jako takhle odchované. Pak už s nimi jejich lidi nevydrželi, tak je museli dát pryč. Kromě jedné skončily ty kozy poražené (což jsem těm lidem řekla), i když jsem se snažila je nějak umravnit, nešlo to. Takže doporučuju opravdovou východu a výcvik hned odmala. Takové ty psí povely jako ke mně, zůstaň, fuj apod. Až bude to mládě starší, bude pozdě. Ta jedna jediná koza, která obstála, je i tak hrozná, ale ještě se s ní nějak dá vyjít, respektuje aspoň něco.
Jestli teda počítáte, že ho porazíte, je výchova zbytečná :usmev: .
To je zajímavá zkušenost.Ďelali jsme si se ženou legraci,gdiž jsme mňeli flaškáče,že bi se dal natočit horor JEHŇATA ÚTOČÍ :vytlem:
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

cobi:
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od ivan613 »

Přidám foto. Takto prebieha momentálne výuka anglického jazyka a doučovanie matematiky.
IMG_20220331_180102_6.jpg
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Františka. »

Je to prostě malé dítě a někoho potřebuje :usmev: .
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Františka. píše: 31 bře 2022 08:39 A pak z takových roztomilých mazlíčků vyrostou nesnesitelně otravná nevychovaná zvířata, která nerespektují nic. . . . . . . . . .
S kozama odchovanými na flašce zkušenost nemám, ale s ovcema jo a vůbec to s nima nebylo tak dramatické. Jedná flašková byla tak inteligentní, že se mě nikdy nevytratí z paměti. Je to vždy o přístupu.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

No… flaškáči jsou každopádně uřvanější :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

naše koza Tereza je flaškáč a naprosto v pohodě :souhlas: , pár dní byla se sourozenci v kuchyni pod stolem a pak šli k ostatním ven :souhlas: UF, to byla ûleva :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Augenblick »

Vždyť spí, takhle se toho moc nenaučí :vytlem:
Tykat, díkes ....
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Františka. »

Já vím, že píšu o kozách zase ve vlákně o ovcích. Ale i o ovcích, přesněji beráncích, jsem slyšela, jak jsou ti odchovaní doma pak pánovití. Když se vrátí do stáda nějak včas, asi to jde, ale pokud je to domácí mazlíček až do dospělosti, dobrotu to nedělá, pokud ho někdo nevychová. Zase o kozách :stydim: - přivezli mi jednu holanďanku i s dekou, na které doma spávala :blazen: . Když s ní nevydrželi, protože se s každým chtěla trkat, odvezli ji ke mně.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, máte pravdu, že u těch beranů je to ošemetné. Já si berany držím od těla. Aby se mě nebáli, ale při sebemenším náznaku, že “se na mě zle podíval” jednu schytá. Od té doby mám berany bezproblémové. Jakmile je s nimi člověk víc v kontaktu, většina začne být otravná až nebezpečná.
Možná ještě pamatujete, jak jsem měla walliseráka zabijáka, kvůli kterému jsem musela vylézt na strom a počkat, až tu břízu pořádně zmlátí a odejde, abych mohla vyjít z výběhu já.. :blazen: ten měl naučeno, že z lidí padaj dobroty. A když už nepadaj, tak se z nich daj vymlátit… neskutečně zlé zvíře. Ale rukou člověka :nesouhlas:
Každopádně věřím, že správným přístupem se dá po zařazení do stáda to zvíře ještě aklimatizovat. Je ale možné, že budou mít po celý život k člověku sebevědomější přístup než ostatní.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Letosni bahneni zakoncila dnes posledni ouvessantka, dvojcata pekne venku v tom marastu. Pred vanocema jsem vytahnul z druhe napul trcici pidi zmetane jehnatko, kopytka jak hlavicky od sirek. Jestli znovu zabrezla to netusim. Spis si myslim ze ne.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů