Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Kastrovat nebo ne?
-
Lisbeth
- Příspěvky: 1896
- Registrován: 04 lis 2018 10:04
- Dal poděkování: 631 poděkování
- Dostal poděkování: 968 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Domluvila bych se s vetkou, ale my necháváme kastrovat (kocoury, kočku jsme nikdy neměli) ve věku 5-6 měsíců a to z toho důvodu, aby jaksi kocourek vůbec nestihl poznat, na co že to má
Vždy se nám to osvědčilo a udělala bych to i u kočky. Po takhle rané kastraci se nám kocour nikdy nezačal toulat, nezačal mrouskat, ale přitom mu zůstala taková ta kotěcí hravost a nyní i důchodcovském věku stále loví myši a je aktivní. Nikdy se z nich nestali líní peciválové, co se sotva hnou. Vetka mi říkala, že ten 5 měsíc je taková hranice, tak uvidíš, co ti řekne ta tvoje!
-
Jamarov
- Příspěvky: 2564
- Registrován: 10 říj 2018 13:26
- Dal poděkování: 340 poděkování
- Dostal poděkování: 913 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Určitě se s nim domluvím a uvidím. Kdybych to tusila mela jsem ho tu v patek.
Rano jsem ji našla cuzu malou na půdě na sene a vystartoval na me 4xvetsi zrzavej kocour
Rano jsem ji našla cuzu malou na půdě na sene a vystartoval na me 4xvetsi zrzavej kocour
-
Aulay
- Příspěvky: 178
- Registrován: 24 úno 2019 18:40
- Dal poděkování: 13 poděkování
- Dostal poděkování: 44 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
No já to taky nepochopila, asi si mysleli, že kočka na volno hrozně trpí a nutně potřebuje zachránit, třeba ji zrovna nabízí... Taková krásná želvinka...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...
-
Jamarov
- Příspěvky: 2564
- Registrován: 10 říj 2018 13:26
- Dal poděkování: 340 poděkování
- Dostal poděkování: 913 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Tak se Mnauka vcera konečně domnaukala
A prisla domu. Ma necelých kilo a půl
Koucoura jsem s ni viděla ...tak uvidím co navrhne vet.
-
Františka.
- Příspěvky: 11375
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5759 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Mám možnost porovnat chování kastrovaných i nekastrovaných, protože shodou okolností mám teď kocoura nekastrovaného, kastrovaného i kastrovanou kočku. Kocour nekastrovaný je čilý, hodně loví a je naprosto samostatný. Dokud neměl doma kočku, toulal se a byl dost hubený a orvaný. To se s příchodem kastrované kočky změnilo, drží se doma a trochu přibral, i když je stále štíhlý. Kastrovaný kocour je mnohem línější, nesamostatnější, pořád se chce jen mazlit a polehávat, sice taky loví, ale mnohem míň než první. Je ze všech největší a bude časem asi tlustý, i když ho krmím stejně jako ostatní. Kočka je i po kastraci kočka, protože má hormonální cykly dál a v chytání myší se vyrovná nekastrovanému kocourovi. Zdá se mi, že kombinace kastrované kočky a nekastrovaného kocoura v jedné domácnosti je ideální. Ten třetí je jen na zpestření a pro mazlení dětí, na myši jsou prostě kastráti slabší, i když chytají taky. Kočka s kocourem by se dokázali myšmi i uživit, kolik jich pochytají.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7193
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6163 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Františko máme už sedm let kastrovaného kocoura a chová se stejně jakoby kastrovaný nebyl. Loví, je furt někde, od jara do podzimka dovnitř nechodí. I když by mohl. Je opatrný čilý a myši žere jak něco. Jinou kočku doma nemáme. Je štíhlý, stále stejně.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
-
Františka.
- Příspěvky: 11375
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5759 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Jano P., věřím, ale možná, že kdyby kastrovaný nebyl, byl by to ještě větší větroplach. Někde se změna v hormonálním stavu musí projevit. Těžko říct, co by bylo, kdyby .. Mám podobné zkušenosti, jako jsem uváděla, už z dřívějška, ale nikdy jsem neměla najednou zastoupení všech možností a teď vidím ten rozdíl. Ale je to jen mé pozorování, ne vědecká studie.
- arus
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 09 říj 2018 21:24
- Dal poděkování: 2183 poděkování
- Dostal poděkování: 1083 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Měli jsme nekastrovaného kocoura. Věčně chodil domů oškubaný, krvavý a nabručený. V okolí měl plno kocourů se kterými se pral, ale s jedním byl kamarád. Chodili na výpravy spolu až se jednou ani jeden nevrátil.
Jmenoval se Windy a měli jsme ho rádi ...ale dost nás štval, že si všechno značkoval. Stačilo aby k nám přišel někdo na návštěvu a když si nedal pozor, byl označen.
Jmenoval se Windy a měli jsme ho rádi ...ale dost nás štval, že si všechno značkoval. Stačilo aby k nám přišel někdo na návštěvu a když si nedal pozor, byl označen.
-
kosta
- Příspěvky: 773
- Registrován: 18 pro 2018 19:12
- Dal poděkování: 394 poděkování
- Dostal poděkování: 210 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
ochočená kočka
Každý den naplním misku u vchodu do domu a za půl hodinu se jdu podívat a miska je vylízaná.
-
Františka.
- Příspěvky: 11375
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5759 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
kosta
- Příspěvky: 773
- Registrován: 18 pro 2018 19:12
- Dal poděkování: 394 poděkování
- Dostal poděkování: 210 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Chodí k nám kocour .Je kousek od sousedů.Pán ovdověl zůstali mu 3 psi 25 včelstev a krásný bílý kocour. Vždy ho doprovází na zahradu a chodí i k nám.Chytá u nás na dvoře i na zahradě myši.Občas ho vidím jak si nese úlovek k sobě domů. Tak mu tam dám
nějakou odměnu.
nějakou odměnu.
-
Františka.
- Příspěvky: 11375
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5759 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Kosto, to je pěkné. Patříte k jeho domovu, nemusí být ohraničený tak, jak si lidi usmysleli. Kočky ho mají někdy jinak.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7193
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6163 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Jo jo, kočky maj svobodnou povahu, dělají si co jen chtějí. 
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
-
Netopýr
- Příspěvky: 54
- Registrován: 09 úno 2020 22:46
- Dal poděkování: 97 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Bohužel s tou jejich svobodnou povahou končí legrace,když vám 1 a více cizích koček rozhrabe upravené záhony,vysere se,nezahrabe po sobě a aby toho nebylo málo,poskáče vám nábytek na terase. 
-
Jana P.
- Příspěvky: 7193
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6163 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kastrovat nebo ne?
Dělají to i vlastní nejen cizí.
Ty záhony. Že mi kočky někde skáčou tak to mi neva.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů