Bahnění-ovčácké žně.

chov ovcí a koz...
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

dáváme berana jen na připouštění, ale ještě má rodit 5 ovcí, tak uvidíme, zda se s tím nebudou courat :usmev:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

prvorodička s trojčátky
Obrázek

Šunkoflek...jedna holka z trojčat
Obrázek

dnešní dvojčata
Obrázek

dnešní další trojčata

Obrázek
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

minie nádheraaaa, čekám tady na fotky, konečně můžu jít v klidu spát. Krásná zvířata. A Šunkoflek se naprosto dokonale hodí k Flíčkovi. :vytlem:
A ustájení máš nádherný, už jsem ti to chtěla napsat tuhle. Jak je to velké? Jsou tam oveny zavřené? Moc pěkné.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak Fany se ma k svetu...je to zas na roman :)) tak to zkratim...
Pekne jsem si :bobek: Do gati...mama ji nepriala po porodu ,ale to se jeste da vytrenovat drzenim a oproti kozam s rohama to neni tak nebezpecne nechat jehne s mamou v choulu...
Jenze ...to by nesmela plavat v kyblu s vodou...ztratila i saci reflex,led v tlmce a hlavicka uz ehce do zaklonu...takze nadeje byla posledni...dostavala mlezivo pres prst ze strikacky a dnes je to 3den,uz chodi stale krmim pres prst ale krasne taha,vcera sla k mame a pila ,pry to byl ale desny boj...myslim ze to odlouceni bylo zkratka moc dlouhe....
Ted nevim co delat :plac:
Fany beha za mnou jak pejsek,nosi plinku...v noci dostala naposledy pit v jednu...rikam ji do rana to musis vydrzet,ulozila jsem ji.Jenze chlap o pul druhe vyskocil z postele ze mu kocka mlaska u hlavy a sel ji dat ven...Fany vzbudil...takze nervy jak s miminem...pul hodiny jsem premyslela proc nemaji ovce dudak :)) no nakonec jsem si ji musela vzit zas do postele,pritiskla se ke me a chrnela do rana...az na me...ja ji stalr drzela rukou a hlidala aby nespadla z postele...normalne uplne jsem si vybavila zas matersky pudy... :vytlem: A staci mi to...

Jak z toho ven? To uz mi prijde docela ujety... :hrabeti: Ne?

Jo a rano ovce chlapovi oddojene mleko vykopla z ruky :cert: Dostala jen malo... Ted mam jen kozi mlezivo z mrazaku...nez sezenu ovci....tim nic nemuzu pokazit nebo jo?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Já ti nevim, já se snažím všechny úkony s jehnaty dělat v choulu, nebrat je od matek. Jehňata se navážou na lidi a to je konec. Cítí vás jako svůj druh, svoje stádo. Chápu tě, a rozumím ti. Ale já bych ji dala do choulu a chodila tam přikládat. Nemůže to trvat dlouho, zvyknou si, pokud má ovce mléko.
Co pak s takovou ovcí budeš dělat? Až vyroste?
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jamarov »

No...to je mi jasne :)) jeste aby mi tu spala na gauci jednou koule ...
Janinko vzdy vracim zpet,stane se ze vezmete domu,zaridite peci a zase zpet.Tohle byl fakt pokus ...ruku do ohne bych dala ze neprezije kdybych ji v nedeli dala do choulu...ovce jsem letos mit nemela a nechtela...berana prodala aby nenakryl jehnice..takto mam za to.ted mam plnych vsech7boxu porodnich matky s mladymi, stve me to pocasi...zbytek je normalne venku,ale mlade bych na noc musela stejne zavrit...navic jsem slibila ze opravdu budu v posteli a dam se do kupy protoze muz uz toho ma dost...krmi a stara se uz od patku.
Takze ovecku ted ani nemam kam dat... :smutek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Ono uplne staci, kdyz clovek chodi s lahvickou. Dnes jsem prisla a mela jsem novorozena dvojcata od ovce s podprsenkou, takze priorita byla nakrmit ty.. ale Malinka, jak je zvykla, ze hodim seno a kdyz tam vlezu,jdu s flaskou, me nenechala vubec fungovat. Je to fakt tryskomys :))
Dvojcata krasne obstarana, ted uz i napita, tak verim, ze to zvladnou. Pokud matka mela jeste nejake zbyle mlezivo.. :mrzimeto:
Přílohy
8BAC0FC4-CCE3-4180-A92C-5ABF560D2757.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

Jamarov...ale já Vás chápu a tiše závidím, mě se tohle stát nemůže, u nás zvíře musí být venku. KDyž mi marodila miniovečka, manžel se slitoval a dovolil mi ji dát do předsíně, do bedýnky. Během chvíli tam byl opravdu zápach a to bylo otevřené okno. Ňuhňat se s takovým miminkem je sice přes čáru, ale krááááásnééé :souhlas: Pobavila jste mě s tím dudlíkem :bomba: :souhlas: :))

Když to vezmu reálně i přes to, že je to teď krásné, později by ovečk trpěla, potřebuje dle mě vyrůstat ve stádě a vidět i co a jak žerou ostatní, jak to tam chodí a podobně. Bude si Vás pamatovat, nebojte, i když budete ovci jen držet :ruzicka: Loni jsem odchovala ovečku z trojčat a aby nemusela být jen na flašce, každý den jsem chytla nějakou ovci, co měla velká jehňata a ona se napila. Když jsem postupně odstavovala jehňata (šla k novým lidem), tak to byl ten nejlepší pomocník. Stačilo přidržet ovci, zavolat Štístko a letěla klidně přes půl pastviny. :souhlas:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

hhippie...to jsou krásní chocholáčci :souhlas: A mohli se napít i když měla ovečka tu podprdu? Pochopila jsem, že ji měla kvůli ostatním jehňatům, že ji odsávali a ona porodila a měla ji stále na sobě?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Minie: presne proto. Tedy se napot nemohla ani novorozenata. Ale myslim, ze v tom nebude problem. Byla rozena rano, jeste nejsou ani oschla, saci reflex maji vyborny, briska zatim ani propadla nebyla,takze prechod z plodovky na mleko myslim probehl standardne. Kdyz si vezmu nektere roky, kdy byla jehnata sotva schopna pohybu a nez se vzchopila a napila, uplynulo x hodin a byla zivotaschopna, neprijde mi, ze by se neco zanedbalo. Lepsi, nez aby matka porodila a vemeno mela vypite :(
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

Jani...je to jen taková oblouková hala, myslím že má rozměr 8x9 m. V létě to moc praktické není, ale dá se. Nejsou tam zavřené, mají k dispozici buď vrchí výběh nebo spodní výběh, každý cca 1ha, přístřešek je na jejich hranici, tak se jen kousek přehradí mobilním hrazením. Letos jsou ale v pohybu omezeni, zavřít úplně jsem je odmítla, takže mají k dispozici tento přístřešek + asi přibližně velký prostor venku, kde je i balík sena a napaječka. A jsou letos poprvé i na hluboké podestýlce, roky před tím jsem jim děnně kydala.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak oni flaskaci jdou mazalove a doterky...az moc.radeji kluka na lahvi nez holku do chovu.
Jednu vyhodu to pro me ale ma.mozna to zni blbe ale radeji privadim a drzim reznikovi kozlika co se mnou jde v pohode bez chytani...neboji se ,podrbu... ruce pryc a je to...je to pro me takove male pozitivum.
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

hhippie...no to určitě, to já jsem si tu situaci jen nedovedla představit, určitě to neměla být kritika. Pořád lepší aby dostali mlezivo o pár hodin déle, než vůbec :souhlas:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

já k nim taky takhle přistupuji: mám vás, ráda, postarám se o vás, chci, aby jste tu byli spokojeni a vy mi za odměnu dáte dobré masíčko. Zní to brutálně, ale moje děti alespoň nebrečí, když odvádíme vymazlené jehně. Vědí, že to k tomu životu patří. Zároveň si uvědomjí, že i kdž je to na maso, musím se k tomu chovat s nějakou úctou.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jamarov »

A tak to ma byt :souhlas: Minie

Nad tou halou stale premyslim jako o dalsi staji...protoze mi nova stejne nebude stacit,ale muz odmita...jak dlouho ji mate ?docela mi prijde ze se zvedly ceny...ale je to super reseni a zadne povoleni...material,prace...

Jo ma byt s ostatnima...problem je ze brezi ovce byla jen jedna.nemuzu oddojit jinou...kdyby bylo aspon venku pekne tak s berankem zapadne do kuzleciho gengu....a jdou ven...takle bude muset chvili pockat...

Jo a manzela se zasadne neptam co a koho si muzu vzit domu :vytlem:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

tak to máš dobrý, já musím :vytlem:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

ta hala je dobrá, je vysoká, nemyslím si, že by tam něco čpělo, má výhodu i nevýhodu. Určitě je trvanlivější než dřevo, ale v létě tam je teplo, ovce tam přes to chodí,a le využívají i stín té haly. Když by náhodou jsme rušili chov, hala se dá demontovat a použít jinde nebo prodat. Lze ji využít i na uskladnění balíků či strojů. Cenu už fakt nevím a hlavně se to opravdu za tu dobu změnilo, v té době ještě nebylo tolik firem, co to dělali. Nejřív jsme to měli jen jako tunel a na zimu jsme jim jednu stěnu zaterasili balíkama, aby to neprotahovalo, asi 2 roky na to jsme dokoupili ty boky. Z jedné strany je to na pevno, z druhé strany jsou posuvná vrata. Jinak jsem s tím spokojená. Na jiných pastvinách mají jen přístřešky bez plných boků, nebo leží pod starým valníkem.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Stejné haly, už dvě, mají i na biofarmě u Jardy. Mají tam krávy s telaty, myslím. Ale také balíky a stroje. Mají tedy hodně veliké.
Líbí se mi to.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Marion108 »

My nad nimi uvazovali, jako nad relativne levnym a rychlym resenim, ale mame obavu, tady na kopci, by to drive ci pozdeji odletelo.
Ale do budoucna budem past dolik a tam chcem prave bud teda postavit zase drevostavbu nebo takovou mobilni halu, ma ji na Destnym Kotyza pro koniky a je to supr, po sezoni sunda a uskladni plachtu, pred pastvou zase nanda. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Koukala jsem tady, https://www.plachtovehaly.cz/ je tam i ceník, menší vyjde s postavením a dph na 100 000. Pro více zvířat super.
Marion díváš se na tu tvou z okna, to je hezčí pohled si myslím, na dřevostavbu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů