Vítáme chovatele, nové přátele.

Představte se v popisu, https://www.malochov.cz/ucp.php?i=ucp_ ... ofile_info
seznamte se v Pokecu, https://www.malochov.cz/mchat
zkoukněte Nepřečtené příspěvky, https://www.malochov.cz/search.php?sear ... nreadposts
počtěte si v Článcích. https://www.malochov.cz/kb/index
Založte nová Vlákna s vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi. https://www.malochov.cz/
Sdílejte s námi čas, fotky, příběhy.
Řekněte ostatním Co vám dnes udělalo radost, https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=5
postěžujte si v Když se nedaří, tak se nedaří. https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Inzerujte v prodeji i nákupu, vyměňujte, darujte. https://www.malochov.cz/viewforum.php?f=47

Nebojte se na cokoliv zeptat. Radíme si navzájem jak chovat, pěstovat, vařit, kutit, udržitelně a spokojeně žít.

Když se nedaří, tak se nedaří

O všem možném i nemožném
Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Re: Když se nedaří, tak se nedaří

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 08 lis 2019 20:21

Jednou na všechny dojde, Marion. Peníze se nedají dýchat, jíst, ani pít. Peníze vlastně ani nejsou, jen virtuální. Všechno je globálně na dluh.
Až bude poražen poslední strom, snězená poslední ryba a otráven poslední pramen, uvědomíte si, že peníze se jíst nedají.
A co budou dýchat?
Tykání vítáno.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 09 lis 2019 00:06

Vítejte v realitě děvčata . . . . .
"Až bude poražen poslední strom, snězená poslední ryba a otráven poslední pramen . . . . " - Tak tohodle se ti bez peněz určitě nedožijí :vytlem:
Nechápu proč z tohodle má někdo depku? Neznáš nad historii ?
:profesor:

irčan
Co chovám: prasata

Nový příspěvek od irčan » 09 lis 2019 00:27

Presore,Presore......
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 09 lis 2019 08:53

Já vím Bohumile, já vím . . . .. . . :vytlem:

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 09 lis 2019 08:56

Tak jsem chtěl dneska poorat, nachystat na česnek, řezat dřevo, dodělat řepu . . .. a prší :smutek:

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 09 lis 2019 18:54

Nasr... mně blbý řeči, že jsem něco neudělal !
Po devíti hodinách venku si toho švagříček od televize dovolil víc než jsem unes. A to mně chce zítra s autem a vlekem na celý den :cert: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 09 lis 2019 19:01

Necháš sebou moc orat Dade, ať oraj pluhama na poli. Lehkoživkové. :cert:
Tykání vítáno.

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 09 lis 2019 19:14

Ále kdepak :usmev: .
Zítra má budíček hezky se mnou o 6 :)) a na přípravu má dvě hodiny jinak jedu jinam. Nebo si sebou může vzít Petru i s tchýní :vytlem: . A jsem zvědavý co stihnou jestli teda vůbec vyrazí.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 10 lis 2019 15:09

Tak dnesni obchod se nepovedl. Pani, co si prijela pro walliseraka, skonstatovala, ze je maly a hubeny a ze ho nechce. Ze by koupila bahnice. Tak jsme se ji vysmali. Samice chce kazdy. Nedostupne zbozi. Nejsem na hlavu, abych je prodavala. Beran je v kondici stejne jako holky. Jestli ma pani nejak oplacane walliserky, pak nevim, cim krmi. Moje jsou kulate, nic z nich neleze. Ani z berana. To, ze je to “chrtí” plemeno, tak to tak proste je. :usmev:
Slechtitel, co ho videl, ho ocenil kladne. Jehnata po nem jsou krasna, spravne v typu a dobre rostou. Nemam pocit, ze je nekde chyba. Ale mela jine predstavy, tak si holt udelala vylet, no. Vse vedela dopredu a berana videla i na videu. Vic pro potencionalniho kupce asi fakt udelat neumim :nevim:
Spis me mrzi, ze se neprodal, protoze je to krasny beran a do klobas je ho skoda. Ale v soucasne dobe je tu uz navic, takze pokud se neproda do treba tydne, pak pujde do masa holt. Na taliri nezavadne jsou i ta drazsi zvirata. Jen jsou ty steaky za dvojnasobek holt... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 10 lis 2019 16:11

To jsou nějaké kecy, ne? Jak je starý? Beran přeci roste a sílí postupně, v druhém roce se dočista změní. Mohla si ho vykrmit.
Tykání vítáno.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 10 lis 2019 16:55

:nevim: nojo, Jani... jeji rozhodnuti. Ojedinele se beran da sehnat. Urcite lepe nez jehnice. Na druhou stranu bych se bala pribuznosti. Dost se tu s tim cachruje... ale co uz.
Ale je to skoda. Na druhou stranu - jestli proste mela predstavu 100kiloveho hovada, tak to tenhle neni, no.. je velky asi jako holky. Kazdopadne s Tebou souhlasim, ze tahle pozdni plemena jeste na druhem az tretim roce mohutni. Ale pani pry vypadala, ze tomu rozumi. Manzel naopak ne, on mel jen za ukol ho ukazat, ev.predat. A ani ja bych nijak nepresvedcovala. Jiste ma kazdy svuj nahled na svet a ne vzdcky se vsichni na vsem shodnou.. :usmev:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 10 lis 2019 17:16

To je pravda Veru, ale když vidím video, mám všechny informace a jsem odborník, tak už jedu, když jsem rozhodnutá. Mno, lidé jsou různé, že.
Máme už čtvrtého plemeníka postupně a je to vždy tak, třetí rok je to fakt macek, když se tedy dožije. :vytlem:
Tykání vítáno.

minie

Nový příspěvek od minie » 10 lis 2019 22:11

a nechtěla hrát o cenu? Jsou sice chrtí, ale jak jsi sem dávala fotku ostříhaných, tak mě nepřipadalo, že by byli hubení. Paní má ráda hold vykrmená prasátka, tak to nechápu, proč chová waliserky :smutek:

Kostey
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, ovce, kozy, prasata, psy, skot

Nový příspěvek od Kostey » 11 lis 2019 07:47

Někdo mi na pastvinu u druhého baráku hodil zavázaný pytel. Otevřel jsem ho a našel tam zbytky, co zbydou z porážky ovce. Nějaká vlna, kůže, vnitřnosti... :udiv: Už se včera stmívalo, tak jsem to moc nezkoumal, ale doufám že tam najdu třeba i ušní známky :vytlem:
Fakt by mě ale zajímalo kdo to mohl být. Po okolí snad všem lidem stříhám a divil bych se, kdyby to byl někdo z nich. A zase že by to někdo vezl z větší dálky? Nevím, nevím... :nevim:

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 11 lis 2019 07:59

Tak to je nechutne! Kdyby to vzal a vysypal do lesa mimo cestu, do druheho dne by tam nebylo nic :nesouhlas:
Snad to neni zbytek z te ztracene ovce...? :nevim:

Kostey
Administrátor fóra

Nový příspěvek od Kostey » 11 lis 2019 08:31

To bylo Verčo první co mě napadlo, že mi třeba někde chcípla a někdo to uklidil a hodil mi to sem. Docela ve mně hrklo, ale pak jsem si uvědomil, že tam je i nějaká tmavá vlna a to moje texelka neměla.

Augenblick
Co chovám: ovce, kozy

Nový příspěvek od Augenblick » 11 lis 2019 08:39

Tak to je dobrá prasárna !! Počítám, že ušní známky tam nebudou. No hlavně, že to nevypadá na tu tvoji pohřešovanou. Držím palce ať to vyřešíš.
Tykat, díkes ....

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 11 lis 2019 08:45

Augenblick: o vyreseni asi nejde. Spis o to, aby se to uz nikdy neopakovalo... :nene:

Augenblick
Co chovám: ovce, kozy

Nový příspěvek od Augenblick » 11 lis 2019 08:53

To bezesporu, pokud to ale nezjistí, tak se to opakovat může....
Tykat, díkes ....

Kostey
Administrátor fóra

Nový příspěvek od Kostey » 11 lis 2019 08:54

V tom místě bývala černá skládka. Komplet jsme to tam uklidili, ale sem tam tam stále někdo něco hází. Dám tam fotopast a třeba nějakou škodnou časem chytim. Doufám že i s spz auta :usmev:

Odpovědět