Vyplati se vubec chovat ovce?

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, Modroocko Ti to moc neprobarvi... to by musel byt bily beran... :andel: Treba si nakonec vyberes jineho. Musis se prijet podivat :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Tak se domluvíme, Veru, ale nám to nevadí, máme černou rádi. :andel:
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Lesni »

Já letos prodal jednu starší ovcu, dal jsem inzerát a do tydne dojeli afričani. Podmínka byla, že si ji porazí u mě, paráda, mám to bez práce...ale jehňata, to problém byl. V živém se nikdo neozval ( mám čistý Charollais) a když jsem nabídl rozbouraný, tak to mám prodaný. Hlavně si myslim, že některý lidi to vyloženě prodavaji pod cenou (stci se podivat na Bazos) jen aby to zmizlo z baraku.... :nevim:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od minie »

Nějací podobní týpci mě kontaktovali už vloni i kvůli jehňatům, ale u nás se porazit nedá. Z jara bych prodala celé stádo, snad i dvakrát, teď už lidi moc nechtějí. Ceny, nejen na bazoši, jsou směšné. Tak hluboko snad neklesnu, to je radši sním sama.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Jan »

Ohledně "vyplacení" taky asi záleží na zájmu, který sledujeme. Konkrétně já mam 3 ovce a beránka ovce Oessantské , za účelem spásání zarostlého svahu. Ohledně vyplacení, když jsem začal likvidovat nálety, stálo to spoustu času, benzínu, musel jsem koupit celkem 3 motorový pily, platit lidi (nebo poslouchat remcání od dětí) , no a teď byl můj výdaj 20 karisítí cca za 4000 Kc, (nemusel jsem, ale v okolí se přemnožily lišky, tak jsem se o ovečky bál),
a pravděpodobně asi koupim 4-6 balíků po 900 Kc ovčího pletiva , tušim 120 cm , abych oplotil meze a svahy, co potřebuju, aby se vypásly. Pokud bych vyřešil vodu, kterou chodim dolévat každý večer spolu s 1/2 litrem pšeničného šrotu , jsou bezúdržbový a pracujou furt. Jediná nevýhoda je v tom, že si nestoupají na zadní a keře jim musim seknout, aby na ně došáhly. Plus vidim i v tom , protože jsou za vesnicí, že nebečej a tim o sobě nedávaj zbytečně vědět. Takže za mě se vyplatí.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od jupik »

přezdívka píše: 28 bře 2019 11:16 Mám kontakt na činění kůží. Firma Kubát , Brtev 39, 507 81 Lázně Bělohrad. tel 434 792 451 nebo mobil 603 226 286. Myslím, že se tam dají koupit už hotové kůže Jsem s jejich prací spokojená. Místo pošty občas zneužiji spolužáka, který bydlí v Jičíně a udělá pro mě kurýrní službu. Zase asi budu muset nějakou dát vyčinit. Manžel si je strašně chválí v posteli. Já už prý tolik nehřeju. V zimě pěkně hřeje a v létě zase dobře saje pot.
Pan Kubát je výborný, taky ho využívám. Po domluvě se dají nechat nasolené kůže u něj v krámku na Havelské tržnici v Praze. Cena ovšem převyšuje polskou hotovou. Ale rozhodně doporučuju
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Jo a relaxujou hlavně ovce. :usmev:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů