Co vám dnes udělalo radost?

O všem možném i nemožném
Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Re: Co vám dnes udělalo radost?

Nový příspěvek od Marion108 » 14 čer 2019 21:04

Mam dnes radost z navstevy kamaradky, po asi ctyrech letech, je to bezva a vezme me k nim na cvicak, tak treba nas to s fenou nekam posune... :usmev: povidali jsme o oveckach a psech, taky chovaji. :usmev:

"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 14 čer 2019 22:28

Sotva co jsem složil druhou část balíčku, už na to mám kšeft :))
IMG_20190614_191307.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Tedysek
Co chovám: kočky, králiky, psy

Nový příspěvek od Tedysek » 15 čer 2019 07:46

Včera jsem zase byla v zahradnictví. (Už mě tam nikdo nesmí pouštět :)) ) takže jsem dovezla 15kg jahod, 1/3 sla do mrazaku, 1/3 bude dnes dokompotovaná a 1/3 budou marmelady. K tomu jeste kytky do kvetniku a mam rozsazený banánovník asi na 7 květináčů.
Takze 1) musim zapomenout na muj zpusob presazovani, protoze i tohle delam komplet blbe.
2) málo hnojim, pokud vubec
3) málo kytky sprchuju
4) banan se pestuje jako palma a ne bylina.
No spousta dalsich rad. Dochazi mi baterka tak pozdeji hodim foto a dalsi ulovky. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:

Tedysek

Nový příspěvek od Tedysek » 15 čer 2019 09:02

Tak uz mam nabito. :)
No, ulovila js petunie, ruzovo bile a cerne. K tomu nejaky asi lobelie ci co. Rekla jsem zahradnikum kam pujdou a dali mi uzasny vyber. Jeste mam zapomenuty u mamy milion bells, ty pujdou do kvetinace mezi truhliky. :) bude to nadhera.
Pred tydnem jsme udelali oddelky aloe vera a ty mrchy nejak blednou. Asi tou zmenou celkove. Snad se seberou. Protoze mame 12 tech oddelkou. Tak aby bylo pak prckovi na odrene kolinka a tak. :)
V zahradnictví mi jeste dovezli 4 rostliny do jezirka tak je dnes budem sazet. To bude sranda. Protoze to jsou rostliny do baheni zony a tu my nemame. Takze je musime zavesit za kraj. K tomu jeste 2 nove druhy netresku. A ty jsou taky zapomenuty. :D si prijdj jak retardovana posledni dobou. A to mam 2 mozky v tele. :))
Ostruzina nam kvete jak zblaznena. Jak kdyby kvetla naposled. Tak ji vecer budu prevazovat na lepsi podperu. Nicmene u nas uz je sileny hic. Takze ja uz se stahuju do baraku a hura na jahodovou manii. :blazen:

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 15 čer 2019 09:33

A co ještě přisadit švestičku? Na kolénka prckovi už máte, ale něco do volátka kamarádům, aby se mohlo prckovi připit na zdraví kde? :nazdravi:

Mě udělal radost opravený defekt předního kola na traktoře. A taky mě udělalo radost, že jsem nevyhrál ten jurojackpot :blazen: Kdo nehraje, neprohraje :souhlas:
:profesor:

Tedysek

Nový příspěvek od Tedysek » 15 čer 2019 09:42

Švestek mame dost. Ale nikdo to nepálí a ani nepije. :))
Ale svestkovy kolac s makem a drobenkou delam celou zimu. :))

Kouťák
Co chovám: ptactvo

Nový příspěvek od Kouťák » 15 čer 2019 09:51

Profesore,peníze kazejí charakter,tak nehraju.Mě udělalo radost,že včera přišel balíček a v něm 4 stromečky Zákuly japonské.Čekal jsem,že to bude v tom vedru katastrofa,ale přežilo to, ale jsou tak 20 cm,tak je musím dopěstovat.Potřebuji,aby se trochu schladilo a zapršelo.U nás nepršelo už 14 dní.Voda v rybníku na zalévání je,tedy všechno roste a kvete,tak je zatím dobře.
IMG_2357.JPG
IMG_2345.JPG

Javorka
Co chovám: drůbež, kočky, psy

Nový příspěvek od Javorka » 15 čer 2019 10:25

Zdeňku, zákulu bych mohla rozdávat. Škoda , že bydlíš tak daleko. Mám ji ráda, jen bych pro ni potřebovala najít lepší místo. Už je hodně ve stínu, ale zatím jí to moc nevadí, kvete i tak.
Tedýsku, ty jsi megaloman. Já letos žádné marmelády dělat nebudu (asi), zas tak moc se toho nesní a není kam dávat.
Ze švestek je nejlepší sorbet. Objevila jsem jsem jeden zapomenutý v mrazáku, tak si ho teď, v tom příšerném horku, dáváme a to je ta nejladnější zmrzlina, co znám.
:slunce:

Neupečte se.
:papa:

Obrázek
:433:

Tedysek

Nový příspěvek od Tedysek » 15 čer 2019 10:33

Javorko, mam rada kdyz mam pocit dostatku. Treba pres letosni zimu jsme moc ovoce nejedli. A presto padlo pul mrazaku, 3/4 marmelad a vsechny kompoty. :) tak ted jeste delam zasoby pro prcka. :) zatim mam 11 sklenjc kompotu. A uz mam pocit ze to je malo. Takze dost mozna jeste budu shanet tak 30kg jahod. Lepsi to koupit ted nez pak v krame kupovat maly chemicky kompot za pajdu.

Kouťák
Co chovám: ptactvo

Nový příspěvek od Kouťák » 15 čer 2019 11:22

Jitko,Ty máš všechno a já žádné kytky,protože to dělala vše babička a tak v květinářství letos začínám.Už se,ale začínám lepšit-viz foto měsíčků.U nás lázně,u vás lázně a daleko není nic.Za tři hodiny stojím u Javorky a pomalu můžeš připravovat oddělky těch krásných kosatců a všeho ostatního,protože já mám prostoru až moc.Samozřejmně,že to nebudu chtít zadarmo a až se po prázdninách osvobodím,tak se mohu začít toulat.
Přílohy
IMG_2350.JPG

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 15 čer 2019 13:37

Udělala mě radost žena, že konečně pochopila, že je třeba se s hafíkem po 13 letech rozloučit a já jej s uctou ke zvířatům pochoval. Píši to do tohodle vlákna, protože hafík dělal radost nám a doufám že i mi jemu. Ono zlatý retrívr je hlavně pes pro radost.
Berny1.jpg

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 15 čer 2019 14:04

Profesore, peace.. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

arus
Co chovám: drůbež, kočky, ovce

Nový příspěvek od arus » 15 čer 2019 15:03

Mám radost, že mám plný seník svého voňavého sena :ajeje:
Zbylou ještě stojící trávu pokosíme v červenci a nechám si ji na podestýlku. Motúčko nezklamalo a bagy mně nadchly. :mrk:
:arus:

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 15 čer 2019 15:13

A holky ovčí jakou budou mít radost. :usmev:
Skvělá práce, arus.
Tykání vítáno.

arus
Co chovám: drůbež, kočky, ovce

Nový příspěvek od arus » 15 čer 2019 15:21

Pomáhal mi manžel, jezdlil s motúčkem a tahal bagy pod přístřešek :souhlas:
Dnes prohlásil, že pro něho je to ztráta času a pro oba velká dřina. A má pravdu. Ještě, že je to jen 14 dní v roce. :budelipkluku:
:arus:

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 15 čer 2019 16:00

Arus, tak to je parada, ze se povedla tahle optimalizace! :souhlas:

Ja mam radost, ze jsem se trhla a valim si sunky u vody :vytlem: Jeste me ceka sklidit zbytek sena a v noci snad bude az do rana prset! :mrk:

xchipsy
Co chovám: kočky, koně, králiky, kozy, prasata, psy

Nový příspěvek od xchipsy » 15 čer 2019 21:32

Udělalo mi radost zjištění, že jesle se fakt osvědčily :souhlas: Balík jsem jim tam dávala v den vypuštění na svobodu, což bylo 14. května a teprve včera, tj. přesně po měsíci, ho "zlikvidovaly" s tím, že ztráty vytaháním naprosto minimální, asi tak jako do jedněch králičích jesliček :blazen: Tak jsem fakt ráda, protože dřív by jeden balík byl tak na tři dny s tím, že většinu by vytahaly a pošlapaly.. Takže včera dostaly novou zásobu. Je mi jasné, že spotřeba se zvýší, jakmile dojde v ohradě tráva, ale pořád je to nesrovnatelné s dřívějším stavem. Šikmé příčky v jeslích jsou fakt TOP :souhlas:
(a to mi ten můj říkal, že to nebude fungovat, že jsem se s tím vyráběla zbytečně atd atd... tak mám vlastně ještě druhou radost, že jsem měla pravdu já :))

Obrázek

Akorát jsem pořád v rozpacích z jejich chování - večer tam dojdu, dám jim krmení v kyblících, podle potřeby doplním vodu, jsou v klidu, pohoda. Ale jakmile odcházím, tak letí se mnou k bráně a pak tam stojí, čumí, pomekávají (někdy i dost hlasitě). Sice je to za chvíli zase přejde a jdou si po svém, ale nerozumím tomu.. Čekala jsem, jak budou šťastné a nebudu je zajímat, ale ony mi když odcházím připadají spíš zoufalé a mám z nich pocit, že by nejradši šly taky.. :hrabeti:

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 15 čer 2019 22:01

Mám radost, že manžela napadlo, že by se na výrobu bezinkové šťávy dala využít varna na pivo, kterou mu letos přinesl Ježíšek :vytlem:
Žádné míchání, žádné hlídání teploty, žádné kyblíčkování hotové šťávy do lahví... pěkně vlít do varny, napípat požadovanou teplotu a délku zahřívání a pak jen stočit do vydesinfikovaných lahví pěkně vypouštěcím kohoutem... juhuhuuů :souhlas:
Kéž nám letos vydrží všechny vyrobené.. :mrk:
Přílohy
0DEA528D-6C69-40AB-9053-BC0403D3381F.jpeg

Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Nový příspěvek od Marion108 » 15 čer 2019 22:09

Udelala radost hlavne dětem...
Přílohy
IMG_20190615_165050_compress58.jpg
IMG_20190615_165312_compress7.jpg
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 15 čer 2019 22:22

Radost mě udělala rozkvetlá, děsně voňavá a děsně včelami hučící lípa.
Z které lípy trháte květ na čaj? Z velkolisté, nebo malolisté? Nebo je to jedno?

Odpovědět