Co vám dnes udělalo radost?

O všem možném i nemožném
Profesor1

Re: Co vám dnes udělalo radost?

Nový příspěvek od Profesor1 » 14 črc 2019 11:18

Nééé, to néééééjstéééé :vytlem:
Časem je uřvané všechno když začnou vůle. A zkušenost s novým strojem nemám.

:profesor: :pes:

Berrynator
Co chovám: ovce

Nový příspěvek od Berrynator » 14 črc 2019 12:54

je to claas volto 640, staronový , protože nový bych tedy neufinancoval, ale na moje hektary jistě poslouží i tento, prozatím byl 5m tažený, 4 rotory, svoji práci taky udělal, ale už to chtělo se posunout dopředu, navíc ty velké rotory na zavadlé píci vytvářely docela řádky a to se mi moc nelíbilo, takže doufám, že tento bude dělat hezčí práci

Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Nový příspěvek od Marion108 » 14 črc 2019 16:12

Pripitek se chladi.... :)) :)) :)) :hura:
Přílohy
IMG_20190714_160012.jpg
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 14 črc 2019 17:59

...ze jsme se byli podivat na pozemku. Sice nam porad kvuli dvema drobnostem na uradech visi nevydane stavebni povoleni, ale clovek se proste rad prochazi po tom kralovstvi a tesi se, kolik prace tam bude a co vsechno bude potreba... nemam zadne vizualizace, jak to bude vypadat..spis se proste tesim, az to vsechno zacne chytat nejakou podobu :andel: a to bude treba jeste dva roky trvat... kazdopadne mi to i tak udelalo radost, probrodit se temi koprivami, zkontrolovat totalne sezrane a vyhrabane policko brambor - prvni plodiny, co tam kdy vyrostla -, prerazit se o zarostle kmeny porazenych stromu a pohladit skoromrtve stare svestky, co uz ani nenesou... ma to proste svoje kouzlo...mozna tim, ze to proste bude NASE VLASTNI kralovstvi :vytlem:

Tak k tomu pridavam obrazek z tetine zahradky...jednou budu mit taky takovou! :mrk:
Přílohy
67FC5765-DF47-4B9E-AA7F-D3518844A1C4.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

mastnacek
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, prasata, psy, skot
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » 15 črc 2019 19:56

Udealo me radost ze mam dokonalou pamet na ksichty. Udelal jsem si celkem 90km vejlet na strihani. Majitel dva roky nenechal strihat ovce a vcera vola ze potrebuje ostrihat ze uz maj na ocase maso.... hlas me byl povedomej, takovej vysiraci tak jsem zpozornel protoze obcas me volaj daci vtipalci. A ze prej jeslti mu je chytim a jestli se ovce nemusi nejak omamit aby nekopala a podobny blbosti...opet jsem zpozornel protoze me to neco pripomnelo. Ok, domluveno v tejdnu prijedu at zavola az je chyti, ze nejsem lovec ovci ale strihac ovci. To bylo v sobotu. V nedeli telefon, ze ovce chytil a jestli mu nepujcim strojek :) To uz me sly oci trosku v sloup ale jeste jsem ho neposlal do prdele ( coz jsem mel udelat hned jak se pozedji ukazalo ). Rikam ne, krmte je tam a v pondeli jestli vam neutecou tak zavolejte a prijedu. Ma dve ovce. Tak jo. Prijel jsem, cestou jeste vola, ze at jedu pomalejs ze jeste hleda pytle na vlnu. Ok. Dorazim, cekam a za 15minut bila audinka prede mnou. Zpozornel jsem protoze uz jsem ji videl pred dvema? roky...tak cekam kdo vystrci hlavu z okynka... ajo, pamet mam dobrou. Byl to panacek kterymu jsem neprodal dve ovce protoze si zacal vymejslet ze mu je musim privizt a jeste odtahnout a vypustit do ohrady, neco v tom smyslu ze s tim nema zkusenosti a ze dovazka je v cene :)
Takze jsem mu sdelil ze si na nej vzpominam a hodne stesti. Chudaci ovce, ale dopadlo to presne jak jsem mu kdysi rek, ze se nedokaze o ovce postarat.
:mastnacek:

nitraner
Co chovám: králiky, ovce, psy, ptactvo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner » 15 črc 2019 21:33

Trenujeme přívítaní Hhippie
:)) :)) :))

:nitraner1:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. 😂 ___ :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » včera, 06:27

Ty jo, krásný stádo. Se ti to rozrostlo tedy. :souhlas:
A pěkná odchytová klícka.
Tykání vítáno.

Lisbeth
Co chovám: drůbež, kočky, koně, králiky

Nový příspěvek od Lisbeth » včera, 09:12

Nitraner - krása, už to vypadalo, že se neobjeví :vytlem:

Mastňáčku, jakože dotyčný pán není schopen se postarat slovy o "DVĚ OVCE"? To je vtip? Tam to muselo vypadat teda...Se nedivím, že jsi prchnul, to musí být labůžo, jednat s takovýma trollama :polibme:
:kun: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.

mastnacek
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » včera, 09:22

Lisbeth, uz tenkrat jsem ho na konci poslal sproste nekam. Jak to vypada na miste to nevim, ovce jsem ani nevidel, cekal jsem na kraji cesty. Jsem moc rad ze tam takhel netrpej holky co mel mit ode me. Jakmile do budoucna nekdo prede mnou rekne ze to chce jako sekacku, tak skoncil. Takhle to pak totiz dopada.

Lisbeth

Nový příspěvek od Lisbeth » včera, 09:39

Jo tak to jo, taky bych byla radši, abych to neviděla a jinak tvůj přístup docela chápu, sice né všichni jsou zlí, ale většinou to takhle dopadá, když se nejedná o "aspoň trošku chovatele" - příkladem je moje teď už bývalá kamarádka, posedlá bio eko, která po mně chtěla, abych jí pomohla založit bio chov králíků na maso, aby nemuseli žrát kupované (maso). Úplně nechápala, proč by králíkárna měla mít nějaký rozměr, na co potřebuje slámu a seno - králík přece nabobkuje na podlahu a tu ona vyklepe do kontejneru na bioodpad, co jim stojí na návsi, dyť králíkovi stačí granule z krámu, proč by jako měla něco sušit, dyť ty králíky chce jenom na MASO!! Po pár týdnech vysvětlování a jejího trollení jsem to vzdala a tajně doufám, že žádný králíky nemá, to by mi totiž vážně udělalo radost :souhlas:

nitraner
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner » včera, 09:43

Lisbeth,
objevi. 😂 Po druhém zavolani je slyšet první zabeknoutí, pak spustili muziku. A než se objevili, je vidět vlevo že se dali do pohybu. 😂😂😂
:nitraner2: :nitraner1:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. 😂 ___ :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Lisbeth

Nový příspěvek od Lisbeth » včera, 09:46

Jo tak to bude tím, že já si to pustila bez zvuku, tak sedím a čekám, co tím ten Nitraner chtěl říct :)) A furt čekám a furt nic, až pak vidím blešky zdáli, a blešky se zvětšují! Opravdu moc pěkné stádečko, hezké, čisté, když jsem viděla tu pěknou vlnu, už jsem si představila, jak se mi vyjímá na gauči! :mrk:

nitraner
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner » včera, 09:49

:)) :)) :))
:nitraner2:

mastnacek
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » včera, 09:54

Lisbeth, to uz clovek pozna koho ma pred sebou vid?

Lisbeth

Nový příspěvek od Lisbeth » včera, 10:02

Ámen bratře!
Nejvíc mě však mrzelo, že to všechno mělo být kvůli jejím 2 dcerám, jako aby hlavně ony jedly ty bio králíky!! Člověk by oželel dopsělého - je-li svéprávný, ať si dělá co chce, i snad toho pitomýho králíka, ale takovýhle příklad dětem?? FUJ!

přezdívka
Co chovám: drůbež, ovce, kozy

Nový příspěvek od přezdívka » včera, 11:17

Ne každé "sekačky" trpí. Je to už delší dobu co jsem prodala tři ovečky na údržbu zahrady. Ovce nikdy neměly mladé a zahradu udržovaly asi 6 let. Asi 2x jsem se na ně byla podívat. Paní prodávala v obchodě s textilem - tam se nechodí každý den. A když jsem tam přišla, tak mě informovala, jak se ovce mají a co pro ně zase udělali nového.

Lisbeth

Nový příspěvek od Lisbeth » včera, 11:30

Přezdívko, samozřejmě čest výjimkám, každý nějak začínal a třeba i ovena na sekačku může být pro někoho dobrý start do chovatelství, mám ale obavy, že takových lidí, je vážně pomálu...Teď jak jsou letní prázdniny, všude spoustu dětí, turistů, apod, tak jako každé léto mi občas lidé hlavně s dětmi zavítají ke kobylímu výběhu, což mě netěší, ale je-li to v rámci slušnosti, nemám problém. Ovšem připadá mi, že jsou ti návštěvníci rok od roku tupější...No jak to říct, před 10ti lety se mě ptali, co koníček stojí, co papá, jak je starý, jestli bude mít hříbátko, prostě normální laický dotazy, za ty se nikdo nemůže zlobit...Dnes mi řeknou, že mají u novostavby pár metrů místa, jestli by se jim tam takový koníček vešel, třeba s ovečkou, aby nesmutnil, když na to jdu po dobrém a začnu vysvětlovat, co všechno průměrný kůň potřebuje, nechápou, tak se zeptají, jestli to potřebuje i ta ovce, že by si na jaře koupili jehně a na podzim by naplnili mrazák, jestli by jí teda stačil ten prostor kolem bazénu a jestli si ta ovce poradí, když oni tráví celý srpen ve Španělsku :)) Jako jo, asi Mastňáčka chápu, nemám problém dát králíka jinému chovateli do chovu, prodat na maso komukoliv, ale jako peťáka nikdy nikomu!

arus
Co chovám: drůbež, kočky, ovce

Nový příspěvek od arus » včera, 15:51

Radost mi dělá, že jsem poprve v Krkonoších, je tu krásně ale zima. Včera jsme trochu prošli Vrchlabí, dnes se válíme na hotelu a brouzdáme po okolí. Venku je jedenáct stupnu, brr :nene:
:arus:

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » včera, 22:42

Dela mi radost byt ve spolecnosti milych srdecnych lidi a poznavat nove zakouti mnou nenavstivemych kraju... a taky to, jak hezky o me navštívení pečují.. :andel:
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Odpovědět