Úvahy, myšlenky, názory na politiku

O všem možném i nemožném
mastnacek
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, prasata, psy, skot
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvahy, myšlenky, názory na politiku

Nový příspěvek od mastnacek » 14 čer 2019 09:51

No ale me by to opravdu zajimalo :vztek:

:mastnacek:

PavelIV
Co chovám: skot

Nový příspěvek od PavelIV » 14 čer 2019 11:27

Chlapi, vy snad nemáte ani v autě rádio?
Andrej to říká v každým vyjádření k tomu (vlastně jich moc nebylo a hlavně nic neřekl :nesouhlas: )
Podala to "Transparency international", nebo jak se to píše. A Andrej se obhajuje tím, že oni jsou placený odněkud a bla, bla, bla. Nic k tématu, ach jo.
:PavelIV:

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 14 čer 2019 11:52

Takže když se svinstvo zamete pod koberec nebo schová pod sukni, tak je to v pořádku? Takto rozumím tomu, co zde píšete.
Ale možná, že Andrej to na sebe napráskal sám, i mistr bonzák se někdy utne. :vytlem:
Tykání vítáno.

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 14 čer 2019 12:06

Přečteno na internetu.
Přílohy
62100351_1233808303452373_6027172334266220544_n.jpg
Tykání vítáno.

mastnacek
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » 14 čer 2019 12:26

Ludvik je trosku histeeeer. Tohle tady bylo pred 89 a pokracuje jeste v honejsi mire doted, akorat ty spravny pijavice nejsou videt. A jestli je pijavice primo premier, nebo premieruv lodivod tak to je uz docela sumak.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 14 čer 2019 14:01

Mně to teda šumák fakt není. Pijavice na veřejném místě být nesmí, případně aspoň nesmí být vidět, jinak pryč s ní. Mně není jedno, jestli hlavní představitelé státu jsou morálně zavrženíhodní nebo si jich můžu aspoň za něco vážit. Nikdo není svatý, ale svými špatnými skutky bychom se aspoň neměli pyšnit. Ani nikdo jiný. A když se zeptáte, proč by neměli, odpověděla bych Vám, že kvůli nim samým a kvůli všem ostatním. A komu je tohle jedno, ten na veřejné místo nepatří.

mastnacek
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » 14 čer 2019 14:04

...nesmi byt videt.... to je gol.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 14 čer 2019 14:26

Asi jste to nepochopil, jak jsem to myslela. Když se někdo tak projeví, to znamená, že je vidět a měl by odejít nebo být z vlády vyloučen. A ne že se bude říkat pořád kolem dokola, že všichni stejně kradou, nikdo za nic nestojí, je teda jedno, kdo na veřejných místech je atd. Politika charakter ničí, protože je spojená s penězi a mocí. Ale někoho víc a někoho míň. A voliči by jim to tolerovat neměli. Leda mají sami tolik másla na hlavě, že si vůbec netroufnou ani pípnout.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 14 čer 2019 15:06

Oreb, myslíte to dobře, ale je to jen alibistické uvažování, navíc hloupé - bez urážky. Přesně díky tomuhle uvažování přes dvacet let tady panovalo to, co panovalo a bohatli ti, co nebyli vidět - Bakalové, Janoušci, Dalíkové . . . . . . . Přitom Grossové byli křišťálově čistí. Díky tomuhle uvažování se na nepohodlného politiky vymyslí kauza a zvolený politik je nucen odstoupit, jen díky nějakému nařčení, aby se zachoval morálně. A ti neviditelní jsou neodvolatelní, nezničitelní, nesmrtelní. Já neříkám že je A.B. bez viny, ale mám pocit, že je těm neviditelným, kteří se najednou cítí ohroženi, nebo byli odstřihnutí od zdroje, hodně nepohodlný. Ono ten neviditelný je stokrát nebezpečnější než viditelný!
Stále jsme slýchali, že ČR není schopná vybírat peníze z dotačních fondů-programů EÚ. Babiš to umí, vybírá je a najednou je to zase špatně.

Nelíbí se mě, jak tady dotyčná stále naráží na spolupráci A.B. s STB. Kdyby dotyčná věděla jak to dřív fungovalo, tak . . . . . . . Ono ten, kdo chtěl pracovat tam, kde docházelo ke "styku" se západem, tak musel být přinejmenším členem KSČ. Více méně na všech vedoucích postech seděli členové KSČ. Ale nemuseli to být jen posty vedoucích, víte kolik lékařů NEBYLO v KSČ? Kolik právníků NEBYLO v KSČ? Dokonce učitelů? Když už teda někdo nebyl, tak jeho rodiče být museli. Navíc se některým automaticky připsala spolupráce s STB. Když pak následovaly prověrky, tak se přečetlo že dotyčný je spolupracovník, vytkla se mu neaktivnost a jelo se v klidu zase dál. Nevím jestli A.B. vědomou spolupráci prokázali, ale myslím že ne.
Pro dotyčnou , můj otec kvůli komoušům musel jí pracovat na určitou dobu do dolů, jaké problémy měla mamka případně do SZ kdyby ji to zajímalo, a já s komoušama nikdy nic neměl. To jen aby nebyla náhodou na pochybách. Taky bych jí chtěl říct, že s příslušníky strany jsem nikdy neměl problém se kámošit. Hlavně proto, že tam byli jen ze strachu, jen aby se jim dítě dostalo na školu, aby nepřišli o práci . . . . . . . . . Teď už jsou to důchodci. Většina si uvědomuje co vlastně chtě-nechtě "podporovali" a ti co si to neuvědomují jsou vlastně tak trochu chudí duchem, tak proč se na ně zlobit. Nemám potřebu odsuzovat lidi pro jejich slabosti. Viděl jsem a četl spoustu dokumentů o gulagu, o politických vězních . . . . . .. . a většina pamětníků už nepociťovala nějako nenávist, zášť . . .. . . . .
:profesor:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 14 čer 2019 15:16

ANO, takoví tu žili.
A pak ti ostatní, všichni dobří rodáci. :usmev:
Andreji Babišovi samozřejmě spolupráce prokázána byla.
Tykání vítáno.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 14 čer 2019 15:28

Profesore, prostě nemůžu souhlasit s tím, že mi bude vládnout někdo, o kom jsem si řekla, že ho znám jako nejen ekonomického grázla už dávno předtím, než vstoupil do politiky a než se o něm začalo mluvit veřejně, a kdo ve svých tehdejších postupech pokračuje i nyní. Copak Vy neznáte osobně nikoho, koho zlikvidoval? Já ano. A jsou to takové finty, že podraz je slabé slovo.
Nemusíte se bát, že bych se urazila. Ale těžko mě přesvědčíte, jsem přece jen o trochu starší a pamatuju si ještě o fous víc. Prostě když dávno vím, že někdo je hajzl, nepřesvědčí mě tím, že bude tvrdit, že ne on, ale ostatní jsou špína a že nás tedy od nich očistí. Oni jsou možná špína, ale nemůže je očistit někdo, kdo je stejně nebo víc špinavý. Ale co píšu, zase platí i obecně. Učitel, který neumí počítat, své žáky matematiku nenaučí.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 14 čer 2019 15:43

Jejda vy jste se rozjela. . . .
Ne , nikoho takového neznám, protože tady asi pro Babiše není nic zajimavého. Znám jen zaměstnance nejmenovaného podniku, kteří mu nemohou přijít na jméno. A to proto, protože zpřísnil kontroly na bráně a do provozu namontoval kamery, tak že už nemohou domů nosit pravidelně "naturálie" .
Nahradit špínu špínou je taky zbytečné.

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 14 čer 2019 16:35

Malá ukázka převzetí firmy, z Moravy.
https://forum24.cz/jak-andrej-babis-pri ... evisovice/
Tykání vítáno.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 14 čer 2019 17:44

Rozjela, no, občas si za svým stojím i proti profesorům (i proti Profesorovi :usmev: ).
Nebo Velké Němčice.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 14 čer 2019 22:31

No nevím jestli Agro Jevišovice je ten správný příklad. Hned na začátku mě tam nesedí údajné spálení pšenice. Jestliže měla za měsíc dozrát, tak už byla v klasu a po postříkání roundupem by rozhodně nezmizela. Další věc je vyskladnění kuřat na zavolání telefonem. Kuřata se vyskladňují v přesně stanovaný-plánovaný den. Jestli později, tak chovatel prodělá, jestli dříve, tak je velký předpoklad, že jsou v jejich mase ještě zbytky krmných směsí, které obsahují různé bordely na růst a zdraví kuřat. Tak s tímhle bych se rozhodně nechválil. Dále píše jak ročně prodělával šílené miliony. Pak vysvětluje dosti POCHYBNĚ proč od smlouvy neodstoupil. No nevím nevím. Dál už jsem to četl jen letmo, protože tohle jsou problémy bohatých. Nejsem si jistý jestli pan Rada si zaslouží nějaké politování, protože za dost věcí si patrně může sám.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 14 čer 2019 22:46

Oreb, no ještě aby jste měnila názor kvůli nějakému profesorovi! :souhlas:
Škoda že tu nikdo neuvádí alternativu, bylo by to veselejší. Doufám teda ž přemýšlíte dál než jen po moment odstranění - odstoupení Babiše?

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 15 čer 2019 12:15

Přečteno na internetu.
Babiš ve fondu Hartenberg Holding, který vlastní společně s investorem Jozefem Janovem, pod hlavičkou FutureLife soustředil celkem 14 zdravotnických firem, převážně kliniky reprodukční medicíny. FutureLife sdružuje centra Reprofit International, Gennet a Iscare, jež patří do pětice největších, a kromě nich ještě zahraniční kliniky na Slovensku, v Irsku a Londýně. Jde už o poměrně velkého hráče - v Česku Babiš ovládá téměř čtyřicet procent trhu umělého oplodnění," píše týdeník.
Bůh nás chraň, jestli pan Babiš osobně daruje sperma! :udiv: :mrzimeto:
Tykání vítáno.

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 15 čer 2019 13:56

Proč by nedaroval, jestli si bude muset přivydělat . . . . .. :vytlem:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 15 čer 2019 14:03

Rozdíl mezi darem a přivýdělkem je ten, že se daruje zdarma, bez očekávání jakékoliv kompenzace, profesore.
Dar je něco cenného nebo žádoucího, co se prostřednictvím darování dobrovolně převádí z majetku dárce do vlastnictví obdarovaného, a to bez protihodnoty (např. zaplacení).
Pak je ještě danajský dar. A to byl ten výše zmíněný. :vytlem:
Tykání vítáno.

Odpovědět