Vítáme chovatele, nové přátele.

Představte se v popisu, https://www.malochov.cz/ucp.php?i=ucp_ ... ofile_info
seznamte se v Pokecu, https://www.malochov.cz/mchat
zkoukněte Nepřečtené příspěvky, https://www.malochov.cz/search.php?sear ... nreadposts
počtěte si v Článcích. https://www.malochov.cz/kb/index
Založte nová Vlákna s vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi. https://www.malochov.cz/
Sdílejte s námi čas, fotky, příběhy.
Řekněte ostatním Co vám dnes udělalo radost, https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=5
postěžujte si v Když se nedaří, tak se nedaří. https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Inzerujte v prodeji i nákupu, vyměňujte, darujte. https://www.malochov.cz/viewforum.php?f=47

Nebojte se na cokoliv zeptat. Radíme si navzájem jak chovat, pěstovat, vařit, kutit, udržitelně a spokojeně žít.

motůčko

O všem možném i nemožném
kosta
Co chovám: drůbež, kozy, včely a jiný hmyz

motůčko

Nový příspěvek od kosta » 05 lis 2019 12:07

Nástavbu na korbu na motůčko jsme dělali sami .Máme tu menší korbu .

oreb1

Re: motůčko

Nový příspěvek od oreb1 » 05 lis 2019 12:25

kosto, jsou s motůčkem nějaké problémy? Na co všechno ho používáte? Uvažuju o něm, ale nevím pořád, co vydrží a jakou potřebuje údržbu a jestli to nakonec nebude další věc, která se rozbije a bude jen překážet :usmev: .

Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Nový příspěvek od Marion108 » 05 lis 2019 13:32

nám drží bez poruchy už druhým rokem, vozíme všechno, dřevo, hnůj, v podstatě se člověk vůbec nenadře do kopce, i když je naloženo to jede samo, na lehčí náklad, třeba seno si radši vezmu klasika plastový kolečko, protože je lehčí. Jediné co je třeba hlídat je pojistka, když se nepoužívá vyndat, aby se nevybijelo nebo tedy jako my ho dát na nabíječku. Vydrží mi v provozu i deset hodin práce v lese, vozím na něm metrový kulatiny k vleku a to fakt je makačka v tom terénu...jediná věc, co opravdu může blbnout je ručka, jakoby plyn a to u nás způsobily kozy a koně, co to ohryzávali, hold ta ručka je fascinující, tak tam je momentálně trochu přežvýkaný kabel, koza do toho totiž kousala asi až moc... :vtipalek: vozíme na tom i opravdu těžký náklad, štěrk, písek. a já jsem naprosto spokojená, matně vzpomínám na tlačení těžkých koleček bahnem hlubokým půl metru, tohle je pohádka. Jsem ten co ho původně nechtěl, protože je to zbytečný krám na elektriku, ale na druhou stranu teď jsem opravdu ráda že ho máme.
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

kosta
Co chovám: drůbež, kozy, včely a jiný hmyz

Nový příspěvek od kosta » 05 lis 2019 13:47

devět roků žádný problém občas dobít baterii.Jinak ho máme v kůlně kde neprší a je pod zámkem tady se krade.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 05 lis 2019 13:52

Myslím, že jsou dva typy, s brzdou a bez. Jaký máte? Bez brzdy se mi to zdá totiž riskantní, tady jsou docela kopce.

Marion108

Nový příspěvek od Marion108 » 05 lis 2019 14:13

Máme s brzdou a hodí se to, ono rozjetý jde blbě zastavit na fleku, respektive nejde na fleku zastavit, máme plynulý rozjezd a zpátečku, ta se taky často hodí, když je potřeba manévrovat s plně naloženým.:-)

arus
Co chovám: drůbež, kočky, ovce

Nový příspěvek od arus » 05 lis 2019 14:41

Taky máme s brzdou. :usmev:
:arus:

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 12:01

Napište mi ještě, prosím, kdo máte motůčko, jestli máte i nějaké přídavné zařízení a jak se osvědčilo. Naviják, pluh na sníh, radličku...

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 13:03

arus, máte s brzdou, píšete. Ve slovním fotbalu ale píšete, že Vám chyběla ruční brzda. Máte jen nožní brzdu u přídavných koleček?

růžička

Nový příspěvek od růžička » 07 lis 2019 13:52

Mám brzdu jen na přídavných kolečkách a myslím,že to stačí,protože když máte motůčko bez přídavných koleček,tak se chová jako obyčejné kolečko a samo se z kopce nerozjede. Nemám ani zpátečku a někdy je couvnutí s přídavnými kolečky pakárna,protože se točí opačně než potřebuji.Ale to je spíš o zvyku

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 14:02

Ulehčí hodně práci přídavná kolečka? A překáží někdy? Že třeba byste je odmontovali na nějakou práci a na jinou zase dali?

růžička

Nový příspěvek od růžička » 07 lis 2019 14:54

V papírech od výrobce ja napsáno,že přídavná kolečka se nedoporučijí při jízdě v prudkém svahu,když jedete po vrstevnici,protože se kolečko může převrátit a za druhé v lese,kde je hustě překážek-třeba pařezy nebo klestí apod.,tam se s tím špatně vyhýbá.Co jsme kolečka nandali,tak už jezdím jen s nimi,ale není problém je sundat,jsou to asi 2šrouby. Můj názor je,že motůčko bez přídavných koleček je pro ženskou těžké kolečko a zbytečnost,která dřinu moc neušetří,protožemusí zvedat těžké kolečko a těžky náklad,takže se hodně namáhají ruce.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 15:06

Právě podle videa mi to připadalo, že jsou ulehčení při vedení zvednutého kolečka, ale říkala jsem si, jestli s nimi kolečko spíš nezapadne. Díky za objasnění.

arus

Nový příspěvek od arus » 07 lis 2019 15:38

Oreb, s plně naloženým motúčkem sena jsem měla při svážení z kopce trochu problém. Když jsem zabrzdila nožní brzdou, motúčko se okamžitě zastavilo a nehnulo se z místa. Jenže já bych uvítala, kdyby jen zpomalilo a jelo dál, proto jsem psala o ruční brzdě, abych si mohla podle potřeby přibrzdit. :usmev:

Marion108

Nový příspěvek od Marion108 » 07 lis 2019 15:43

v lese si kolečka neumím představit, naopak u nás na prostoru by se hodily, nemám je ovšem. I tak tedy je rozhodně znát zda vezu motůčkem náklad nebo kolečkem bez motoru, to se totiž skutečně bez motoru nadřu, např do kopce nebo na hnojiště totiž naložená nevyjedu pokud motor nemám... pokud bych motůčko používala jen já u zvířat a ne do lesa a chlapi na těžkou práci, tak volím lehčí verzi, než momentálně mám, ale jsem i za to ráda, ano pokud naložím 100 l korbu bahnem, tak mám problém to trochu zvednout, ale hnůj zvedám úplně v pohodě a na kozí by ta korba klidně mohla být větší (hodně slámy) :nevim: ale zcela chápu, že někomu připadá zbytečné, já si taky myslela, že je to zbytečnost... :vytlem:

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 15:55

Právě že mi to připadá dobré a užitečné a mám v úmyslu si ho pořídit. Zpočátku jsem si říkala taky zbytečnost, ale letos mám vozit hnůj trochu dál na pole a i další věci by se s tím daly odvézt, o kterých jsem ani nepřemýšlela, protože na kolečku normálně bych se nadřela moc.

arus

Nový příspěvek od arus » 07 lis 2019 16:07

Oreb, vyberte si s hlubší korbou a kolečky. Je to investice, která se vám vrátí hlavně v tom, že ušetříte hodně vlastní energie a odvezete mnohem víc materiálu. A bude vás bavit s ním jezdit. :mrk:

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 16:13

Jo, no ale ona je tam jen 100 l korba. Ta plastová, nevím, jak by vydržela. I když píšou, že hodně.

Kostey
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, ovce, kozy, prasata, psy, skot

Nový příspěvek od Kostey » 07 lis 2019 17:11

100l korba vydrží fakt dost. Mám i plechovou i ten takzvanej mokař. Plechovou nepoužívám vůbec pokud teda zrovna nevozim maltu. A mokař jen na metrovky kulatiny, jinak tam mám furt tu plastovou stovku.
Nad přídavnejma zadníma kolečkama jsem přemýšlel. Máti když totiž vymyslela, že by tam kolečka mohly být, tak jsem jí oznámil, že se dokonce prodávaj. :vytlem: Ale tady u nás to je z kopce do kopce a směrem dolů by se blbě brzdilo a do kopce, no nevim, nevim, ale jen co byl to o zadní kolečka opřel, tak by tak kleslo zatížení toho předního, že by určitě začalo hrabat.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 07 lis 2019 17:15

Takže plastové se bát nemusím, když vydrží u Kostěje :usmev: .
Kostěji, a máš nějakou další brzdu nebo úplně bez brzdy?

Odpovědět