Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Chov čmeláků
- Kostey
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 1088
- Registrován: 09 říj 2018 20:23
- Dal poděkování: 17 poděkování
- Dostal poděkování: 105 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Chov čmeláků
Mám na jaro objednané čmeláky. Matku s pár dělnicemi a úlem. Budu je mít jen tak pro radost. Vždycky tu bývalo čmeláků dost, ale za poslední roky stále ubývali a vloni už tu nebyl skoro žádný. Přitom vše z čeho sáli nektar tu stále roste a o potravu by neměli mít nouzi a tak se je tu do přírody pokusím zas vrátit.
-
Janina
- Příspěvky: 6236
- Registrován: 09 říj 2018 21:32
- Dal poděkování: 415 poděkování
- Dostal poděkování: 242 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Vloni i pŕedloni bydleli čmeláci ve skládku v podlaze. Dřív to byl chlív. Nechali jsme jim otevřené okno, byli tam celé léto.
Dřív jsem si myslela, že čmelák je samotář?
Dřív jsem si myslela, že čmelák je samotář?
- Kostey
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 1088
- Registrován: 09 říj 2018 20:23
- Dal poděkování: 17 poděkování
- Dostal poděkování: 105 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Janina
- Příspěvky: 6236
- Registrován: 09 říj 2018 21:32
- Dal poděkování: 415 poděkování
- Dostal poděkování: 242 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Kostey
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 1088
- Registrován: 09 říj 2018 20:23
- Dal poděkování: 17 poděkování
- Dostal poděkování: 105 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1429 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Mám vzpomínku z dětství, kdy se mi dostal do boty, kterou jsem si pak obul...
Bolelo to hodně a dlouho.
-
Janina
- Příspěvky: 6236
- Registrován: 09 říj 2018 21:32
- Dal poděkování: 415 poděkování
- Dostal poděkování: 242 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Taky mne kousl, a sršeň mne bodla nebo kousla? A vosa a včela. Komáři, mouchy koušou, sem tam i pavouk. Hmyz jeden proradnej. A to nepíšu o klíštěti.
Zatím žiju.
Zatím žiju.
- Kostey
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 1088
- Registrován: 09 říj 2018 20:23
- Dal poděkování: 17 poděkování
- Dostal poděkování: 105 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Při kousnutí neuvolní žádný jed, nemělo by to moc bolet, ale nikdy mě nekousl. Píchnout žihadlem umí jen samice, ne samci. A pokud píchnou, tak jed je mnohem slabší než u vos a včel, ale alergici na něj můžou špatně zareagovat.
- arus
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 09 říj 2018 21:24
- Dal poděkování: 2183 poděkování
- Dostal poděkování: 1083 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Já jsem si všimla, že náš zimolez výhradně opylují dva čmeláci. Dali jsme jim i jména, ale už si nepamatuji jaká 
-
Janina
- Příspěvky: 6236
- Registrován: 09 říj 2018 21:32
- Dal poděkování: 415 poděkování
- Dostal poděkování: 242 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Žádné speciální domečky pro cmelaky a včelky samotářsky nestavime , máme kolem domu plno hranic dřeva a v hospodářských budovách plno místa. Prokazatelně u nás bydlí netopýři, včely a vosy, i srsni, čmeláci, různí hadi ještěrky čolci a také někteří ptáci. Moc pěkné je to.
-
čobanak
- Příspěvky: 7718
- Registrován: 27 srp 2019 22:21
- Dal poděkování: 1837 poděkování
- Dostal poděkování: 1458 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
kosteyi,jak je to,přezimuje u čmelákú matka i s ďelňicema?našel jsem hňízdo při přeďeláwáňí plotu-pleťiwo bilo zarostlí w drnu a gdiź jsem ho witáh,obnažilo se částečňe hňízdo.je možno je ňekam přemísťit?
-
Profesor1
- Příspěvky: 9487
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Mám pocyt, že přezymuje jen paňmáma.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
-
Františka.
- Příspěvky: 11375
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5759 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Františka.
- Příspěvky: 11375
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5759 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Mně by to ani nevadilo, ale je to špatně srozumitelné. Nemůžu číst automaticky, ale musím o každém písmenku přemýšlet. Takhle asi nějak vypadá čtení pro dislektika, žádná legrace se to naučit.
Ono to musí i čobanakovi dát práci, než to takhle napíše. Z jeho pohledu tam nemá chybičku
. Já než bych to tak sesmolila, trvalo by mi to dost dlouho.
Na druhou stranu, pokud je tento pravopis podmínkou čobanakových příspěvků, přijímám ho tak. Co už se dá dělat
.
Ono to musí i čobanakovi dát práci, než to takhle napíše. Z jeho pohledu tam nemá chybičku
Na druhou stranu, pokud je tento pravopis podmínkou čobanakových příspěvků, přijímám ho tak. Co už se dá dělat
-
Jana P.
- Příspěvky: 7193
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6163 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Taky jsem ráda, že si s námi čobanak píše. Každej máme něco. A jak říkám, třeba nemá klávesu v. Každej nemá všechno.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- irčan
- Příspěvky: 2969
- Registrován: 28 črc 2019 14:43
- Dal poděkování: 1008 poděkování
- Dostal poděkování: 445 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Nigdo není dokonalé.Taky mě čobanákůw prawopis trochu píchá do wočí ale v hlavě to má porovnaný dobře. 
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7193
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6163 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
Nemusíte to číst. Nikdo vás nenutí. A jít můžete kam chcete.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7193
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6163 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
U sdělení není důležitý jen obsah, ale i forma. Dle mne. Proč vy tu kdekoho urážíte moc nechápu.
Nesčetně krát jste opakoval, že už sem na toto odporné místo plné podivných malochovatelů( a to jsem to řekla vlastními slovy) ani nepáchnete. Že to tu nečtete, že vás to nezajímá.
Nesčetně krát jste opakoval, že už sem na toto odporné místo plné podivných malochovatelů( a to jsem to řekla vlastními slovy) ani nepáchnete. Že to tu nečtete, že vás to nezajímá.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
-
Jan
- Příspěvky: 2410
- Registrován: 07 bře 2019 15:08
- Dal poděkování: 618 poděkování
- Dostal poděkování: 918 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov čmeláků
přezimují matky - každá kolonie se jich pochopitelně snaží vyprodukovat co nejvíc. Ta, co je teď si myslím zahyne s dělnicema.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů