Kvalita krmných směsí - výrobci

Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od andre.marek »

Ahoj,
myslím, že v diskuzi o bahnění jste načali kvalitu krmiv jednotlivých výrobců.

Můžete se tady podělit o vaše zkušenosti pro jednotlivá zvířata? Já už dlouho nakupuji pouze Energys od p. Veselého, byl jsem s nimi vždy spokojen, ať už při výkrmu kuřat, brojlerů, nebo u králíků.
Tam používám pro samice trvale směs gold - snažím se mít samice buď připuštěné, nebo s mladými, připouštím většinou 2 dny po odstavu, který provádím ale až ve 12. týdnu. Po odstavu neměním krmivo králíkům a tak po 1-2 týdnech pak přecházím na směs champion, pro výstavní králíky.
Králíci mají téměř vždy krásnou srst, je minimum problémů s kokcidiemi, ale trochu méně rostou. Přitom při zabití mají docela dost tuku, ať již podkožně, nebo v břišní dutině.
Největší problém vidím v tom, že pokud samici nepřipustím co nejdříve po odstavu, nebo tak do 7-8 měsíce věku, tak pak už je velký problém s připouštěním. Vím že je to kvůli zatučnění, snažím se s tím bojovat omezením dávky pro dospělé jedince, ale není to pak už jednoduché... :smutek:

Máte někdo dobré zkušenosti s jinými výrobci - podmínkou je dobrá dostupnost - buď velká distribuční síť, nebo rozvozy. V tom nemá Energys asi konkurenci...

U nás přichází do úvahy Kelečsko, možná od nich zkusím něco nakoupit a vyzkouším, tak pak dám vědět.
Pokud máte někdo další tipy, sem s nimi. :usmev: :usmev:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Janina »

Krmíme králíky ovsem, senem, trávou, větvičkami, zbytky zeleniny, vojtěškové granule. Nejsou výstavní, jsou na maso, ale moc pěkní. Tady nemám k tomu nic.
Kuřata i následně nosnice, používám Energys směs, popřípadě směs sypkou Primagra https://www.zoo-veterina.cz/krmna-smes- ... s-10kg-359
Přidávám pšenici, slunečnici v zimě, pečené skořápky, vápenný grit. Občas tvaroh, kyselé mléko apod. Mají výběh 1500 m sad, veliký kompost. Slípky, pokud byly hybridky, snášely dva roky v kuse, nyní mám vlaščí kříženky, dvorková směs, a nesou taky, ne celý rok, jsme spokojeni. Slepice vypadají moc pěkně.
Kohouti, které jsme zabíjeli v cca pěti měsících věku, byli pěkně masití, na křížence. http://www.prostatek.cz/a/krmne-smesi-a ... imagra-15/ Zde seznam všech směsí Primagra.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Hhippie »

Velke kraliky nedelam na super kvalitu, jsou to jen masni jedinci, takze tolik neresim, ale pro zakrsle a pro morce jsem si navykla kupovat granule od Berkel (Nemecko).
Ale je fakt, ze prestoze by mely byt “light”, tak pri krmeni i minimalniho mnozstvi, se ti zakrslici stejne vykrmi jako prasatka (podbradek u starsi samice).. a to dostavaji 2x denne tak polevkovou lzici. Obcas zeleninu, vetvicky na okus, seno, vodu. Tak uz fakt nevim, kde ubirat...
Ale pri krmeni morcat Berkelem, ktery ma dobry pomer vitaminu C, se mi nestalo, ze bych u morcete cokoli zdravotniho resila! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od pamijo »

My bereme z Kelče směsi pro králíky,nosnice i telata a jsme spokojeni. Když jsme ještě měli koně brali jsme i pro něj, protože byl na tuto značku zvyklý od svého majitele. Ještě se dá v našem okolí sehnat krmivo od DRCMANa, na porovnání složení jsem nikdy neměla čas :stydim:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Janina »

Pamijo mají dobrý web. Pročítám to.
https://www.kelecsko.cz/krmiva.php
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od andre.marek »

Na Berkel jsem se díval, ale to bych se asi nedoplatil při spotřebě zhruba 400-500 kg za 2-3 měsíce :)) :))
Zkusím to Kelečsko a uvidím, jak budou vypadat proti Energys.
DRCMAN už je pro mne trochu dál a v okolí nevím o distributorovi.
Ještě jsem uvažoval o Krmiva Přerov, ale to je Bocus a o těch toho moc pochvalného není. Kdysi jsem nějaký pytel měl a moc se mi myslím nelíbily, už si nepamatuju přesně.
nitraner

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od nitraner »

Bral jsem několik let od Bocusu. Byla výhodná cena a byl jsem po krmné stránce max. spokojený.
Jenže změnilo se vedení a tím i cenová pplitika. Tak jsem přešel na energys - champion.
Mám smulů, tady žadní výrobci v okolí nejsou. Tak musím jezdit, nebo se k někomu přifařit a brát to co bers on.
Ještě bych měl možnost z Litovle ale to vůbec nevím jaké jsou. Pak kousek dál jsou Troubky. Jenže stěma jsem před léty přestal být spokojen.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od xchipsy »

Energys jsem králíkům krmila několik let, Klasik bez léčiva. Pak jsem vyzkoušela i tehdy novinku Start. Byla jsem vcelku spokojená, ale pak z ničeho nic začaly ty granule neskutečně smrdět :smutek: Nejdřív jsem si říkala, asi jiná várka a objednala znovu, ale bylo to totéž. Ten smrad byl fakt nepříjemný, asi jako když do toho někdo nablije :otraveny:
Ještě před Energys jsem zkoušela na výkrm z místního agrovýkupu, to byla samá vojtěška, pak ADW - laciné, ale nic moc a Versele Laga - taky žádný zázrak.
Už nějaký ten pátek používám KS Pohledští Dvořáci (Králíček pro březí, kojící samice a mláďata, KKV pro výkrm) a jsem nadmíru spokojená. http://www.vkshb.cz

Pro kozy jsem koupila dva tři pytle Uni od Energysu, nestěžovaly si, tak asi dobré (zajímavé je, že tyhle granule nesmrděly, byť je to stejný výrobce)

Pro slepice mám drcenou směs taky od Dvořáků, žerou ji, jsou zdravé, nesou, tož to asi nebude žádný shit. Ale míchám jim to s pšenicí, nahým ovsem, kukuřicí a slunečnicí plus jim k tomu nějaké obilí vařím (pšenice, oves a kukuřice - zvláštní, ten naháč vypadá po uvaření jako rýže :usmev: a ještě dostávají občas salát, mrkev, řepu, maso a tak.

Pro selata jsem byla absolutně spokojená s výrobky firmy TrouwNutrition (původně Biofaktory), jejich granule Selespurt považuji za bezkonkurenční. Koupila jsem i jeden dva pytle od Zea Sedmihorky, žrali to, vonělo to, takže ok.

Když jsme ještě jezdili s herkama do Chuchle, krmili jsme müsli od Gainu, za posledních pár let jsem dědkovi občas koupila müsli od Spilers (mícháme s ovsem). Ikdyž už dávno nic nedělá, tak si dobrý důchod zaslouží.

Jinak se u KS dívám hlavně na složení, cenu neřeším (to bych jinak nekupovala mléčné granule pytel za litr :vytlem:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pro kozy a skot to neřeším. Jednou jsem koupil startér pro kůzlata - flaškáče a dožíraly to slepice. Kůzlata to nechávala v miskách. Brali všechno, jen né ty granule.
Výroba Lázně Bohdaneč.
Slepicím už taky nekupuji. Tím, že mám k lecčemu přístup tak si míchání doma a nevydím rozdíl ve snášce a přírůstcích.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od pamijo »

Směsi od DRCMANA prodává farma Němetice Karla Tvrdoně, je to kousek od Kelče. Ale stránky nemají, alespoň jsem je nenašla :stydim: Syn majitele je spolužák mé dcery tak to vždycky domlouvala ona. Za mlada :usmev: jsem pracovala na míchárně krmiv v ZZN, ale receptury si už nepamatuju.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Jamarov »

Brala jsem vzdy od Sehnoutka-tam jsem chválu moc neslyšela a Energys.Pro králíky bez léčiv a nosnice,kuřata...starter pro telata. Proste co je v okolí,neobjednavam pres net.
S tou kvalitou nevim...uz druhým rokem beru od menších farmářů v okoli co jde,psenici,kukuřici ,sladovy kvet a hlavně oves a jecmen ve velkém,krmnou repu.Kraliky mam uz bez směsi,letos uz i slípky. Snaska šla dolu ale zvykli jsme si zit i bez kvanty vajec.
Králíky krmim repu, oves,jecmen 2:1plus vojtěška -tu musim kupovat,řepné řízky taky. Kozam i krávě ,ted už i býčkovi směs micham.
Krmna poradkyne pro skot me tvrdila ze celkove smesi jsou vyvážené a nejlepší nez me pokusy o vyvazenou směs. Nakonec mi řekla ze vlastně jak to dělám a micham neni špatné ale je to prace navíc. A hlavně ze výroba směsí je to pod velkou kontrolou narozdil od lidských potravin.
Ale ja si to raději stejne pracne namíchám.mam svoji jistotu...a jde to taky. Samozřejmě co se týče vystavnich kusu tak to jde zcela mimo mě.Řeším jen zdraví a užitek :mrk:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od andre.marek »

to Xchipsy: Od Pohledských dvořáků byly ty nejlepší granule co jsem kdy měl, vozil mi to jeden člověk, ale i tak jsem k němu ještě musel dost daleko jezdit, překládat z auta do auta, navíc dost komplikovaná domluva. Takže z toho bohužel sešlo. Kdyby to nebylo skoro přes půl republiky, určitě sháním od nich. :souhlas: :souhlas: Je to už minim. 10 let...

to pamijo: Němetice mám ještě blíž, po cestě do Kelče, tak možná se tam zkusím taky zastavit a vyzkouším. Dnes jsem koupil dva pytle v Kelči, zatím jsou v autě, zítra vybalím a uvidím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Hhippie »

Ano, nemohla jsem prijit na nazev firmy: od tech P.Dvoraku jsem mela taky a velka spokojenost!

Pro kone jsem taky brala Spillers - druh dle potreb kone. Je fakt, ze pres leto maji problem s udrzenim kvality, ale vedi o tom a nez aby do toho narvali kvanta stabilizatoru, radsi vymeni bez kecu pytel za novy. U směsí s melasou se totiz v lete mnozi nejake breberky, takze to jakoby nepoznate, ale kdyz se podivate bliz na vnitrek pytle, je uplne bily a dobre oci vidi, ze se to preskupuje... myslim, ze neco jako cmelici v kurniku...? :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Marion108 »

Spillers se mi taky hodne kazi, ale pouze po otevreni... Ale je to dobre krmivo. Mam obavu, ze ted jak jsem chtela dokrmit posledni zbytek otevreny tri mesice, je to condition mix senior, no a dedek po tom zacal opet lehce kolikovat... :prekvapeni: takze jsem to vyradila a je ok, jen co s tim ted nevim... zvazuju to sypat ptakum, jen abych jim neublizila, ale je tam jeste krmiva za dve stovky a fakt mi je lito to vyhodit, jen proto, ze jsem to zapomnela v koute... :plac:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Hhippie »

Ja bych to asi taky skrmila ptackum... teta by to urcite nasypala slepicim :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od xchipsy »

andre.marek
PD nabízí do 80 km dopravu zdarma. My jsme 79,8 :ajeje: ale min. množství 5 metráků je pro mě moc.. :otraveny: ale uvažuju, že nakombinuju druhy - pro králíky, slepice, kozy..a půjdu do toho, protože to vyjde skoro o stovku levněji na pytel než přes e-shop..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od andre.marek »

Já to mám 240, to by asi neprošlo i na větší množství... :))
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od xchipsy »

A nemáte tam poblíž nějakého distributora? Mají na webu mapku prodejců, sice ne každý má veškerý sortiment, ale třeba by byla nějaká domluva... Ale asi už by to nebylo za stejnou cenu, jako přímo od nich..

https://vkshb.cz/kontakty.html#partnerske-obchody
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od andre.marek »

No na severní Moravě v té mapce žádný prodejce není. Nejbližší je Brno, 140km... :plac:

Budu hold zkoušet jiné výrobce a nebo zůstanu u Energysu. V podstatě s těmi granulemi Champion jsem spokojen, jenom jsem se pustil do úvahy, jestli není i něco lepšího, dostupnějšího. :))
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Jan »

sem divnej , když si obilí pěstuju sám? nemusim pak řešit cenu, ta je daná daní z pozemku a za kombajn. Kvalita je taková jakou vidim. Do směsi mi někdo může namíchat cokoli . Práce s traktorem mám jako koníček, třeba místo hospody.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů