Únava

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Únava

Nový příspěvek od arus »

Jak jste na tom (s jarní?) únavou? Já se nemůžu jaksi "zvetit". Asi nejhorší na tom je, že mi chybí vůle k pohybu. Pohyb mi byl vždycky radostí, ktežto teď volím cestu nejmenšího odporu. Zkrátka dochází mi energie a v kombinaci se slabou, či momentálně skoro s žádnou vůli, se fyzicky a částečně i psychicky rychle vyčerpám.
Včera jsem na zahradě pálila binec, celkem asi dvě hodiny, nic moc práce. No jsem vyřízená ještě dnes. Takový stav u sebe neznám. Dokážu si představit, že nějak podobně by mohl vypadat začínající únavový syndrom. Znáte to někdo a co vám pomohlo? :nevim:
:arus:
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Nirrti »

Arus - tohle znám moc dobře. Jsem m.j. bechtěrevik a některé dny mám pocit, že se nedokopu ani vstát z postele - samozřejmě musím - musím do práce a po práci čeká domácnost a co je potřeba venku. O zvěřinec se stará hlavně manžel, na mně je zatím oddojování, od jara pak zahrada atd... Ale někdy to jde hoodně ztuha. Nezbývá, než se kousnout. Jak bych se tomu poddala, bylo by to ještě horší.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Chronicky únavový syndrom až kolaps mám za sebou dvakrát. Ten první byla sranda, druhý mi sebral půl roku života a druhou půlku poznamenal.
To proto mám doma zvířata a snažím se být každý den doma.
To se chce v klidu potulit, kafíčko a pravidelný režim.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Janina »

Arus letos v zimě, vlastně zjara, zima nic, že. Se také cítím taková vycuclá. Jako prázdný balon. Nebo duše. Nic do mne není. Taková marná si připadám. Fyzicky i psychicky. Stále s tím soupeřím, sbírám vůli, chuť a sílu. Pouštím si relaxace, piju kafíčko :usmev: , věnuji se každodennosti, píšu si s vámi, malochováky, mazlím se s Citou, sedím u jehňátek a čas plyne. Zatím to není ono, ale doufám, že se to spraví. Zkus hořčík.
Cita užívá vůni bylin a teplo slunce :srdicko:
Přílohy
2D4C1E1A-ECD5-4441-A52A-37111A2839A0.jpeg
72EBF780-DF8E-4530-BBBB-8358AA84DF22.jpeg
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Marion108 »

A co Mg a B12? Pripadne jine B (6,2...) zelezo? To vsechno muze zpusobovat unavu. Hodne lidem chybi Fe na konci zimy, jime malo zeleneho a tak nam to na konci dochazi... chce to koprivy a spenat, coz?
Ja jsem unavena z nedostatku spanku, muj chlap taky... ale to je dan za to stihat mnoho veci... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od oreb1 »

Co třeba kombucha, ženšen, zelené listy - třeba salát, kapusta, ředkvičkové. Čerstvé mléko (nepasterované). A denně se zapotit je nutné. Na čerstvém vzduchu, ne u plotny. Zkouška vůle, no :usmev: .
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od arus »

Železo i kyselinu listovou doplňuji v tabletách. Oboje mám v těle málo. Ještě mně napadla červená řepa, tu doma nemám. A taky občas používám púpalkový olej. Myslím, že ta moje únava souvisí s hlukem, křikem kluků (v tomto případě jsem ráda, že to nejsou upištěné holky). Jako introvert, mám ráda klid a ticho :otraveny:

Janinko, kdybys byla blíž, občas bychom si spolu daly kafé a popovídaly si, a oběma by nám to prospělo. Ale protože to nejde, tak ti posílám aspoň kytičku :ruzicka:
:arus:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Lisbeth »

Arus, mám to podobně, také doplňuji železo, dále pak chlorellu, vitamín C, vitamíny skupiny B a ten Alavis, ten jako jediný mě asi trochu drží na nohách a ulevuje od bolesti pohybového aparátu, ale stejně si připadám jak lemra líná...Akorát, že mě už tenhle stav vyčerpanosti drží druhý rok, ale mám obavy, že já budu spíš případ pro Chocholouška :stydim:
Do všeho se musím nutit násilím, jak do práce v práci, tak do práce doma. Mám také ráda klid, tže chápu, že kluci klidu nepřidají :prekvapeni: U mě to spíš chce změnu celého života, což nějak nevím, jak na to, u tebe to třeba s prvními slunečními paprsky přejde, přála bych ti to! :194:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Kouťák »

Je to všechno STRES!!! Přichází jaro a někdo tomu říká jarní únava,ale ono to tak není.Myslíme na to co nás všechno čeká,co potřebujeme udělat,všichni od nás něco chtějí a brzdí nás v tom,co by bylo potřeba a tím u nás vzniká STRES.Jaro vyburcuje všechny kolem nás a každý to co potřebujeme potřebuje také,jenže něco jiného a vzniká z toho pro všechny hrozná únava.Jak z toho ven? Učit se být splachovací,chodit někam do ticha přírody,hodně se smát a hlavně neposlouchat nářky jiných lidí.Žádný vitamín nepomůže.
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Nirrti »

to Kouťák: na tom něco bude, ovšem líp se to říká/píše, jak dělá. To by člověk musel udělat hodně tlustou čáru za dosavadním životem a odstěhovat se někam na samotu a poslat všechny "upíry" do zádele. Mně bylo třeba hrozně fajn, když jsme mohli jezdit 1000 km od baráku, na ostrov , ideálně mimo sezonu , kde jsem dokázala úplně vypnout.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Marion108 »

Nejlepsi doplneni energie... nooo, trvalo mi celou hodinu se ven vykopat...
Přílohy
IMG_20200218_143356.jpg
IMG_20200218_143518.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od oreb1 »

Arus by si měla sehnat psa a chodit ho venčit. To je lék na všechny únavy :usmev: . (arus, nechci to zlehčovat příliš, vím, že v našem věku mít neustále na krku dvě malé děti je zápřah, čili pokud se Vás to nějak nelibě dotýká, promiňte :ruzicka: ).
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Janina »

Ano, pes, a né jeden.😎
Přílohy
20200218_104032-COLLAGE.jpg
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od oreb1 »

Jestli by 4 psi nebyli na arus najednou moc :vytlem: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani...neodpocivas nahodou spis s lahvinkou? Nebo ja? Vidim toho stejneho psa ctyrikrat!! :blazen: :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Bekkky »

Tahle únava v předjaří je vidět i na ovcích. V tomhle období je vždy více nečekaných úhynů, některé ovce začnou být slabé mnohem více polehávají atd. Mě letos sejmula chřipka, se kterou bojuju už druhý týden a pouští se mně jen opravdu zvolna. Věřím tomu, že jsem ji chytla i proto, že jsem už byla hodně vyčerpaná.
Osvědčilo se mi s únavou na pár dní nebojovat, ale přijmout jí jako fakt a poslechnout tělo, které si potřebuje odpočinout. Vždycky to vychází na druhou polovinu února, kdy už je v celku dobahněno a stačí nakrmit a k večeru stáj zkontrolovat. Letos kvůli chřipce to trvá dlouho, ale normálně mi stačí přibližně 5 dní, kdy dělám jen nejnutnější, jím jen lehké jídlo, vařenou zeleninu, polévky, saláty, spím jak to jde, nedělám žádnou těžkou práci a nepiju kávu ani čaj, jen bylinkové čaje, nebo šťávy a vodu. Hodně do jídla používám křen, zelí, červenou řepu, celer, jablka, cibuli.
To stravování držím tak dlouho, dokud zase nedostanu chuť na hutnější jídlo. Většinou tak 3 týdny.
Pak až začnou první bylinky, ještě jednou si udělám detoxikační období, používám kopřivy, bršlici, břízu, pampelišky, černý bez, piju z nich nálevy dokud mi to chutná, asi taky tak 14-21 dní.
Nelámu nic přes koleno ani si nedělám výčitky, že jsem marná. Je možné, že letošní turbulentní počasí víc vyčerpává, ovce jsou momentálně taky hodně melancholické. Prostě bude líp.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky, to zni moc rozumne! Diky z tip.
Taky mi prijde, ze cim vic clovek se svym telem bojuje, tim vic energie ho to stoji... :nevim:
Ale nekdy je tezke odhadnout, kdy uz je to fakt jen lenost nebo nedostatek kondice z predchoziho nicnedelani...
Tim jsem do nedavna “trpela” ja - poo te borelioze... ta unava, trvajiic treba 4 mesice, uz byla tak dlouha a ja tak marna, ze jsem nevedela, jestli me jeste trapi nemoc samotna, slabost z nemoci, nebo jsem proste jen ztratila fyzicku a tak jsem po i mene namahave cinnosti unavena... bylo to i velmi psychicky narocne... :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Bekkky »

Hippie, to je vždycky otázka, ale celkově mám na sobě vyzkoušené, že když jsem v pohodě, tak prostě mám chuť do práce a snahu věci vylepšovat a tlačit dopředu a když to tak není, je to znak, že něco není se mnou v pořádku. Je jasné, že někdy člověk trochu zabojovat musí, ale mám vyzkoušeno, že jakmile jsem už z nejhoršího venku, mám i chuť bojovat, prostě mi přijde, že psychika a fyzička jsou propojené.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od arus »

Holky, psa bych si pořídila, kdybychom trvale bydleli na vesnici, což nebydlíme (zatím). :andel:

Oreb, i jeden pes by na mně byl moc :vyhlizim:
:arus:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Únava

Nový příspěvek od Javorka »

Arus, já se vůbec té únavě nedivím. Nevím, jestli bych se o tak malé děti dokázala dlouhodobě starat. Mě stačí když mi přijedou 3 vnoučata na nějaký čas /v pátek přijedou na prázdniny :mrk: / a jsem z toho hotová. A to jsou fakt hodní. Už na to prostě nemáme nervy ani sílu.
Vloni, touhle dobou, jsem se tu starala o pětiletého vnuka se zlomenou nohou a byla jsem pak úplně vyřízená. Musela jsem ho každou chvíli nosit a se sádrou byl hrozně těžký. V noci mi brečel ze spaní, tak jsem se za celou dobu pořádně nevyspala. Takovou únavu jsem ještě nezažila. Naprostá ztráta energie, skoro jsem nemohla chodit. Doktorka mě předepsala B12 a to mě pomohlo.
Držím palce, ať se to brzo zlepší.
Taky se už těším na jaro, to mě vždycky nakopne a jak se objeví kopřivy a vařím si každý den čaj, hned je líp.
:slunce:
:433:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů